Απεργία/Κατάληψη (Σεπτέμβριος 2013)

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Nil
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 48
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:32 pm

Re: Απεργία μελών ΔΕΠ ΕΜΠ 29/8/2013

Post by Nil »

Το source είναι από τη χθεσινή συνέλευση πολυτεχνείου.
Από τις γραμματείες δεν μπορούν να κάνουν τέτοια ανακοίνωση γιατί μιλάμε για δικές τους κινητοποιήσεις και όχι κάποια ανακοίνωση εγκεκριμένη από την πρυτανεία.
Όσοι ανέβηκαν σήμερα πολυτεχνείο πρέπει είτε να άκουσαν τις ανακοινώσεις ή να είδαν τα τοιχοκολλημένα φυλλάδια με περισσότερες λεπτομέρειες.
Τουλάχιστον μέχρι τη Δευτέρα δεν θα δοθούν μαθήματα, αναμένεται ακόμα ανακοίνωση.
mechikos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 166
Joined: Thu Aug 22, 2013 6:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργία μελών ΔΕΠ ΕΜΠ 29/8/2013

Post by mechikos »

Ποιά δευτέρα εννοείς?στις 18 ή στις 9 του Σεπτέμβρη ?Πάντως έλεος πια ...μπαίνουμε 5 έτος και θέλουμε να τελειώνουμε όσοι δεν είμαστε βολεμένοι τουλάχιστον ή τεμπέλιδες...είναι απαράδεκτο να επηρεάζεται ο φοιτητής και το μέλλον του από τις απολύσεις των εργαζομένων και δεν λέω και κανείς δεν θέλω να απολυθεί αλλά δεν θέλω όμως να επηρεάζομαι εκβιαστικά και εγώ με το κλείσιμο όλου του ιδρύματος παρ ΄όλο που κατανοώ ότι υπάρχουν τόσα προβλήματα!Απλά έλεος!
User avatar
cgkr
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 427
Joined: Wed Jun 09, 2010 11:53 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Απεργία μελών ΔΕΠ ΕΜΠ 29/8/2013

Post by cgkr »

Nil wrote: Όσοι ανέβηκαν σήμερα πολυτεχνείο πρέπει είτε να άκουσαν τις ανακοινώσεις ή να είδαν τα τοιχοκολλημένα φυλλάδια με περισσότερες λεπτομέρειες.
Σήμερα όμως δίνονται κανονικά τα μαθήματα, έτσι;
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργία μελών ΔΕΠ ΕΜΠ 29/8/2013

Post by nikolio »

mechikos wrote:Ποιά δευτέρα εννοείς?στις 18 ή στις 9 του Σεπτέμβρη ?Πάντως έλεος πια ...μπαίνουμε 5 έτος και θέλουμε να τελειώνουμε όσοι δεν είμαστε βολεμένοι τουλάχιστον ή τεμπέλιδες...είναι απαράδεκτο να επηρεάζεται ο φοιτητής και το μέλλον του από τις απολύσεις των εργαζομένων και δεν λέω και κανείς δεν θέλω να απολυθεί αλλά δεν θέλω όμως να επηρεάζομαι εκβιαστικά και εγώ με το κλείσιμο όλου του ιδρύματος παρ ΄όλο που κατανοώ ότι υπάρχουν τόσα προβλήματα!Απλά έλεος!
εγω παλι δεν κατανοω τπτ ουτε συμπασχω με κανενα κ ας με βρισουν ολοι!!!Δεν ειναι δυνατον καθε φορα που εχουμε εξεταστικη να υπαρχουν απεργιες - καταληψεις !!!Παντα δλδ να γινονται κινητοποιησεις εις βαρος των φοιτητων !!!Οσα δικια και να εχουνε, τα χανουνε με τετοιες κινησεις !!!
Εχω βαρεθει καθε χρονο κ ειδικα το σεπτεμβρη να ειμαι με την απορια αν θα κυλησει κανονικα η εξεταστικη ή οχι...Εμεις δλδ που πηραμε αδεια απο τη δουλεια για να δωσουμε τα μαθηματα ,τον πουλο για αλλη μια φορα ???
mechikos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 166
Joined: Thu Aug 22, 2013 6:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργία μελών ΔΕΠ ΕΜΠ 29/8/2013

Post by mechikos »

άδικο φίλε μου,ας ελπίσουμε ότι για μια ακόμη φορά θα ναι ράδιο αρβίλα. :?
User avatar
turelio1
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 181
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:11 am

Re: Απεργία μελών ΔΕΠ ΕΜΠ 29/8/2013

Post by turelio1 »

Μπήκαν απο το Προσωπικό στην εξέταση των βιομηχανικών ηλεκτρονικών και είπαν οτι αύριο με αυτην την Δευτέρα δεν δίνουμε γιατι κάνουν κατάληψη και Δευτέρα θα κάνει συνέλευση το προσωπικό.
User avatar
null
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 124
Joined: Mon Jun 21, 2010 6:33 am

Re: Απεργία/Κατάληψη ΕΜΠ από 5/9 (?)

Post by null »

από τηλ. στη γραμματεία ναυπηγών:

Τα μαθήματα της Πέμπτης/Παρασκευής δεν θα δοθούν. Τα μαθήματα της Δευτέρας ΜΑΛΛΟΝ θα δοθούν!
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Απεργία/Κατάληψη ΕΜΠ από 5/9 (?)

Post by castiel »

Γραμματεία Ναυπηγών είπε ότι θα βγάλει και ανακοίνωση.. περιμένουμε λοιπόν :)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργία/Κατάληψη ΕΜΠ από 5/9 (?)

Post by nikolio »

Να περιμενουμε καμια ανακοινωση εμεις οι μηχανολογοι ή να στειλουμε εμειλ στη γραμματεια μας?
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Απεργία/Κατάληψη ΕΜΠ από 5/9 (?)

Post by castiel »

σημερα ειναι και η βιβλιοθηκη κλειστή!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”