Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by TiGinetai »

Doublecore wrote:
TiGinetai wrote:Σε υποβαθμίζει και ως άνθρωπο το περιεχόμενο των αφισών?? Είχα ακούσει/διαβάσει πολλά αλλά αυτή είναι πρώτη φορά που διαβάζω αυτό!
Προσωπικά ούτε ως άνθρωπο ούτε ως μηχανικό με "υποβαθμίζει"..
Τι να κάνουμε υπάρχουμε και εμείς οι φασιστοαριστεροί που θεωρούμε ότι μερικά πράγματα πλήττουν τους περισσότερους σημερινούς φοιτητές-αυριανούς μηχανικούς. Οπότε αν η κατάληψη είναι το καλύτερο μέσο διαμαρτυρίας τότε κατάληψη. Αν με ρωτούσε κάποιος αν θα ξαναψήφιζε κατάληψη φέτος,πέρσυ,πιόπερσυ κτλ θα απάνταγα ναι. Μπροστά στις διασπάσεις πτυχίων, στους ατομικούς φακέλους προσόντων, κεσ κτλ θα ασχοληθώ με αυτά και όχι με το θέμα της κατάληψης..

προσωπικη αποψη δεν θα επεκταθω παραπανω γιατι δεν αξιζει να δινουμε αξια σε αυτους που δεν αξιζουν.

αν θελεις γραψε 50 posts για το θεμα και υπερασπισου τα εαακ για το εργο που "κανουνε".no problem.για αυτο υπαρχει το φορουμ.

Ναι προσωπικές απόψεις είναι και οι δικές σου και οι δικές μου!Προφανές είναι αυτό! :P

Θα τα υπερασπιστώ εαν χρειαστεί. 50 ποστ δεν θα γράψω...θα απαντήσω σε όσα και όπου χρειάζεσαι.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
lenaki
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 118
Joined: Mon Mar 15, 2010 1:10 pm

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by lenaki »

Απαράδεκτη συμπεριφορά.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι τους πείραξε το σεμινάριο solidworks ή το paintball, γιατί απ ότι είδα κάποιοι (μάλλον οι ίδιοι) είχαν κατεβάσει και τις αφίσες του paintball το πρωί.
I thought I could live in your world
As years all went by
With all the voices I've heard
Something has died
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by sid »

να συμφωνήσω και εγώ για το πόσο απαράδεκτος είναι ο τίτλος και πόσο αυθαίρετα εξάγεται από το σχετικό περιστατικό . Αλλάξτε τον τώρα σε :



γνώση : εχθρός των εαακ
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by Doublecore »

all. koukoulofloros wrote:να συμφωνήσω και εγώ για το πόσο απαράδεκτος είναι ο τίτλος και πόσο αυθαίρετα εξάγεται από το σχετικό περιστατικό . Αλλάξτε τον τώρα σε :



γνώση : εχθρός των εαακ
χαχαχαχαχα ωραιος! :lol: :lol: :lol:
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by TiGinetai »

all. koukoulofloros wrote:να συμφωνήσω και εγώ για το πόσο απαράδεκτος είναι ο τίτλος και πόσο αυθαίρετα εξάγεται από το σχετικό περιστατικό . Αλλάξτε τον τώρα σε :



γνώση : εχθρός των εαακ
Έλεγα και εγώ, δεν θα πει κάποιος τη μλκια του? :mrgreen:
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by Λakedaimonas »

The Horde wrote:ρε τα σκιζανε σε ολη τη σχολη και κολαγαν απο πανω τα δικα τους

Μάλλον θα τους ενόχλησε το πολιτικό περιεχόμενο που είχαν οι αφίσες...

5th Paintball.png
5th Paintball.png (30 KiB) Viewed 17149 times
Solidworks free seminar mikro.jpg
Solidworks free seminar mikro.jpg (42.06 KiB) Viewed 17149 times
να υποθέσω ότι βάζανε αυτά...
EAAK_1.JPG
EAAK_2.JPG
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by eΝy »

Ως admin δεν πρόκειται να τοποθετηθώ. Όχι δημοσίως τουλάχιστον. Θα αναφέρω απλά ότι πρέπει να είναι τουλάχιστον ηλίθιος κάποιος πολιτικός φορέας για να κάνει τη μαλακία να δραστηριοποιηθεί εναντίον του Τύπου. Γι αυτό θα προσάψω αυτή τη φορά το συγκεκριμένο περιστατικό σε ηλίθια άτομα, που καλά θα κάνει ο πολιτικός τους φορέας να τα μαντρώσει.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by Don Molina »

Εγώ θα δηλώσω απλά έκπληκτος από την βλακεία του "πολιτικού" κόσμου της σχολής.

Δεν με νοιάζει αν ήτανε ΕΑΑΚ, ΔΑΠ, ΠΑΣΠ, ΠΚΣ, Δίκτυο, Γαύροι, Βάζελοι ή η Εκκλησία της Ελλάδος...

Αλλά το κίνητρο του να κατεβάσεις μία ενημερωτική αφίσα (με 0 πολιτικό περιεχόμενο) δεν το βλέπω.


Αλλά τα μνημεία ηλιθιότητας των παρατάξεων ζουν και βασιλεύουν, οπότε ίσως να μην έπρεπε να είμαι και τόσο έκπληκτος
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by ShadowMech »

Περαστικα :P

Μονο μια φιλικη συμβουλη για σενα φιλε TiGinetai. Δε ξερω αν εισαι φιλος, μελος η οτι αλλο στο σχημα, και δεν εχει και σημασια: Απλα ειδα οτι εξ αρχης προσπαθησες να υπερασπιστεις μια ηλιθια κινηση μονο και μονο επειδη εγινε απο καποιους που ανοικουν (προφανως) στον δικο πολιτικο σου χωρο. Θελω να πω πιστευε οτι γουσταρεις και σε γεμιζει, αλλα μη γινεσαι οπαδος καποιου πολιτικου χωρου.Αλλο οπαδος των ιδεων σου και αλλο ενος μαντριου, οτι χρωμα και αν εχει, και μαλιστα να να νιωθεις υπολογος και υπερασπιστης της κινησης που εκανε ο Χ αλλος.
Μπορει να εχω δικιο , μπορει και να πεφτω εξω. Εσυ και γενικα ο καθενας βλεπει και κρινει. ;)

No offence meant.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by somekindofgrinder »

Το προβλημα παιδια δεν ειναι ουτε ο Μπακουνιν,ουτε ο Μαρξ,ουτε ο ΓΑΠ και ο Κωστακης.

Το προβλημα ειναι αυτοι οι ανοητοι-καφροι,οι οποιοι ειτε ορμωμενοι απο ατομικη,ειτε απο κομματικη ιδεολογια,σκισανε 5-10 αφισες που δεν ειναι ουτε διαφημιστικες-ουτε προσβλητικες.

Ας κατσουνε λοιπον αυτοι που τις σκισανε να σκεφτουνε για ποιο λογο το κανανε.Αν τους ηρθε πανω στη τρελα και ειπανε "ΔΕ ΤΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΗ ΜΟΣΤΡΑ" τοτε παω πασο.

Αν ομως ειχανε αλλα ελατηρια να μας τα πουνε να κινηθουμε αναλογα.

ΥΓ.Γαμω τον οποιοδηποτε -ισμο που σας κανει να ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ σε αυτα που διαβαζετε,αντι να δρατε ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ αυτα που διαβαζετε.
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”