Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Silencer
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 207
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:25 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος

Σκίσανε τις αφίσες του Solidworks

Post by Silencer »

Μα πόσο κομπλεξικά είναι πια αυτά τα παληκάρια; Δεν το χωράει ο νους μου...

Γίνεται μια κίνηση από παιδιά της σχολής μας να έρθει το SolidWorks στο ΕΜΠ.

Και είδα σήμερα δύο απ αυτούς να πηγαίνουν και να σκίζουν τα αφισάκια του SolidWorks έξω απ τη γραμματεία.


Τραγικοί μαλάκες, μα ποιοι νομίζουν ότι είναι πια;

Τι τους πείραξε το solidworks δεν μπορώ να καταλάβω. Μάλλον επειδή είναι "ιδιωτικό" και "ιμπεριαλιστικό"..
User avatar
TheHorde
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 250
Joined: Mon Jan 25, 2010 7:39 pm

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by TheHorde »

ρε τα σκιζανε σε ολη τη σχολη και κολαγαν απο πανω τα δικα τους
My life for the Horde!
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by TiGinetai »

Και εγώ είδα 3 πάπιες να παίζουν bowling..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by Don Molina »

Για του λόγου το αληθές:

no comment
Attachments
140420101698.jpg
140420101702.jpg
140420101705.jpg
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by Διάτανος »

τι να πω.κριμα για τα παιδια και τη δουλεια που εριξαν
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by TiGinetai »

Οκ αλλά γιατί τα εαακ είναι "εχθροί της γνώσης"?! Επειδή κάποιος τα πέταξε? Δεν λέω ότι καλά έκαναν και τα έσκισαν όποιοι το έκαναν αλλά ο τίτλος "ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης.." είναι ολότελα λάθος. Δεν νομίζω να είναι δύσκολο να γράψει κάποιος έναν πιο αντικειμενικό τίτλο..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by Doublecore »

παιδια οι αφισες ειναι το λιγοτερο.το πιο σημαντικο ειναι η πραξη.το να κατεβαζεις μια αφισα-ανακοινωση και να κολλας μια αλλη αφισα με τιτλο Ρηξη Ανατροπη Ανυπακοη προς ολους ειναι τουλαχιστον αντιδημοκρατικο για να μην πω τιποτα αλλο.

ο Don προσφερθηκε να μας ανοιξει τα ματια στο τι χρησιμοποιει και με το τι πραγματικα ασχολειται ενας μηχανολογος.τα σεμιναρια, κατα την γνωμη μου, θα προσφερουν 100 φορες περισσοτερα απ' οτι εχουν προσφερει αυτοι οι φασιστοαριστεροι συναδελφοι μας(ο θεος να τους κανει συναδελφους μας!!!!).πραγματικα αυτοι οι ανθρωποι ειναι η δυναμη κατα των φοιτητων και δεν αξιζουν καμια σημασια απο κανενα μας!

ειναι πραγματικα τραγικο για την σχολη μας τετοιοι ανθρωποι να μας υποβαθμιζουν ως μηχανικους αλλα και ως ανθρωπους με το περιεχομενο που εχουν οι αφισες τους.ολη η ομαδα εδω εχει βοηθησει πολυ περισσοτερο κοσμο απ' οτι οι καταληψεις που ξεκινησαν.

τελος να προσθεσω οτι η συνελευση θα ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να τεθουν τετοια θεματα προς συζητηση για να μας εξηγησουν γιατι εχουν ενα τοσο μεγαλο ογκο στον εγκεφαλο τους!!!(πολλα ζηταω ε;;;)

αυτα...
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
Silencer
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 207
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:25 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by Silencer »

TiGinetai wrote:Οκ αλλά γιατί τα εαακ είναι "εχθροί της γνώσης"?! Επειδή κάποιος τα πέταξε? Δεν λέω ότι καλά έκαναν και τα έσκισαν όποιοι το έκαναν αλλά ο τίτλος "ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης.." είναι ολότελα λάθος. Δεν νομίζω να είναι δύσκολο να γράψει κάποιος έναν πιο αντικειμενικό τίτλο..

γιατί φίλε μου δεν κόλλησε κανένας από πάνω αφίσα "ΔΑΠ" ή "ΠΑΣΠ". Αυτές τις καλλιγραφικές μουτζούρες τους της ΑΝΤΑΡΣΙΑΣ βάλανε.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by TiGinetai »

Σε υποβαθμίζει και ως άνθρωπο το περιεχόμενο των αφισών?? Είχα ακούσει/διαβάσει πολλά αλλά αυτή είναι πρώτη φορά που διαβάζω αυτό!
Προσωπικά ούτε ως άνθρωπο ούτε ως μηχανικό με "υποβαθμίζει"..
Τι να κάνουμε υπάρχουμε και εμείς οι φασιστοαριστεροί που θεωρούμε ότι μερικά πράγματα πλήττουν τους περισσότερους σημερινούς φοιτητές-αυριανούς μηχανικούς. Οπότε αν η κατάληψη είναι το καλύτερο μέσο διαμαρτυρίας τότε κατάληψη. Αν με ρωτούσε κάποιος αν θα ξαναψήφιζε κατάληψη φέτος,πέρσυ,πιόπερσυ κτλ θα απάνταγα ναι. Μπροστά στις διασπάσεις πτυχίων, στους ατομικούς φακέλους προσόντων, κεσ κτλ θα ασχοληθώ με αυτά και όχι με το θέμα της κατάληψης..

Silencer wrote:
TiGinetai wrote:Οκ αλλά γιατί τα εαακ είναι "εχθροί της γνώσης"?! Επειδή κάποιος τα πέταξε? Δεν λέω ότι καλά έκαναν και τα έσκισαν όποιοι το έκαναν αλλά ο τίτλος "ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης.." είναι ολότελα λάθος. Δεν νομίζω να είναι δύσκολο να γράψει κάποιος έναν πιο αντικειμενικό τίτλο..

γιατί φίλε μου δεν κόλλησε κανένας από πάνω αφίσα "ΔΑΠ" ή "ΠΑΣΠ". Αυτές τις καλλιγραφικές μουτζούρες τους της ΑΝΤΑΡΣΙΑΣ βάλανε.
Α των ναυπηγών ήταν?

Και πάλι ο τίτλος εξαρχής κάνει άδικη επίθεση σε έναν ολόκληρο χώρο και έτσι αν χρειαστεί θα τον υπερασπιστώ.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: ΕΑΑΚ: Εχθροί της γνώσης..

Post by Doublecore »

TiGinetai wrote:Σε υποβαθμίζει και ως άνθρωπο το περιεχόμενο των αφισών?? Είχα ακούσει/διαβάσει πολλά αλλά αυτή είναι πρώτη φορά που διαβάζω αυτό!
Προσωπικά ούτε ως άνθρωπο ούτε ως μηχανικό με "υποβαθμίζει"..
Τι να κάνουμε υπάρχουμε και εμείς οι φασιστοαριστεροί που θεωρούμε ότι μερικά πράγματα πλήττουν τους περισσότερους σημερινούς φοιτητές-αυριανούς μηχανικούς. Οπότε αν η κατάληψη είναι το καλύτερο μέσο διαμαρτυρίας τότε κατάληψη. Αν με ρωτούσε κάποιος αν θα ξαναψήφιζε κατάληψη φέτος,πέρσυ,πιόπερσυ κτλ θα απάνταγα ναι. Μπροστά στις διασπάσεις πτυχίων, στους ατομικούς φακέλους προσόντων, κεσ κτλ θα ασχοληθώ με αυτά και όχι με το θέμα της κατάληψης..

προσωπικη αποψη δεν θα επεκταθω παραπανω γιατι δεν αξιζει να δινουμε αξια σε αυτους που δεν αξιζουν.

αν θελεις γραψε 50 posts για το θεμα και υπερασπισου τα εαακ για το εργο που "κανουνε".no problem.για αυτο υπαρχει το φορουμ.
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”