Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by maurh_8uella »

Με έναν πρόχειρο υπολογισμό.

3 έδρες ΔΑΠ
2 έδρες ΕΑΑΚ
2 έδρες ΠΑΣΠ
1 έδρα ΠΚΣ
1 έδρα ΑΡΕΝ

Θα πήξουμε στις συνελεύσεις!
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by eΝy »

Γιατί όταν η ΔΑΠ είχε 4 έδρες δεν πήζαμε?
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by maurh_8uella »

Σωστό και αυτό!
User avatar
rodrigo
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 94
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:10 pm

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by rodrigo »

καθίστε συνάδελφοι αναπαυτικά στις πολυθρόνες σας και περιμένετε την καλή ΔΑΠΑΣΠ να πάρει αποφάσεις για εσάς. έλεος πια με την απαξίωση των γσ εσείς έχετε να προτίνετε κάτι? ποιες οι πρωτοβουλίες σας? ποια τα δείγματα σας?
ΔΕ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. ΕΞΟΡΓΙΖΟΜΑΣΤΕ
User avatar
kahlua
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 75
Joined: Sun Apr 25, 2010 9:02 pm

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by kahlua »

rodrigo wrote:καθίστε συνάδελφοι αναπαυτικά στις πολυθρόνες σας και περιμένετε την καλή ΔΑΠΑΣΠ να πάρει αποφάσεις για εσάς. έλεος πια με την απαξίωση των γσ εσείς έχετε να προτίνετε κάτι? ποιες οι πρωτοβουλίες σας? ποια τα δείγματα σας?
ποια?.... αυτά!!! θα έβαζα και αντίστοιχη φωτο αλλά δεν θέλω να τρολάρω.

Ας μην είχαν τα ΕΑΑΚια όλη την ώρα στο μπίρι μπιρι να πρήζουν τον κόσμο και θα σου έλεγα εγώ μετά τι θα έπαιρναν...
American Dream

1/4 oz Kahlua® coffee liqueur
1/4 oz amaretto almond liqueur
1/4 oz Frangelico® hazelnut liqueur
1/4 oz dark creme de cacao
User avatar
kounamoutas7
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 24
Joined: Mon Feb 08, 2010 8:41 pm

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by kounamoutas7 »

rodrigo wrote:καθίστε συνάδελφοι αναπαυτικά στις πολυθρόνες σας και περιμένετε την καλή ΔΑΠΑΣΠ να πάρει αποφάσεις για εσάς. έλεος πια με την απαξίωση των γσ εσείς έχετε να προτίνετε κάτι? ποιες οι πρωτοβουλίες σας? ποια τα δείγματα σας?
+1
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ
Το δεδομενο ειναι οτι ειναι τα πιο πολλα γυρω μας σαπια
Το θεμα ειναι ομως να ακουγεται και η προταση που εχει ο καθενας
οχι απλα κραξιμο...
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by eΝy »

Ωραία, αφού λοιπόν θέλετε να αλλάξετε κάτι τσιμπήστε την ευκαιρία ρε μαλάκες.


ΝΙΩΣΤΕ ρε παιδιά. Αύριο παίρνουμε συνέντευξη από τους δύο επικρατέστερους συνδυασμούς. Ένας από τους δύο θα γίνει ο αυριανός Πρύτανης.

Ας προλάβουμε λοιπόν μελλοντικές καταλήψεις στην Πρυτανεία ή στη σχολή και άλλες τέτοιες παρόμοιες αντιδράσεις. Πείτε μας ΤΩΡΑ τι θέλετε από αυτούς τους ανθρώπους, τι να τους ρωτήσουμε αύριο, πέρα από όλα τα σπουδαστικά ζητήματα που έχουμε ήδη χωρέσει στο χαρτί, ώστε να μην χρειάζονται άλλες καταλήψεις και πορείες ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. Τουλάχιστον όχι για σπουδαστικά ζητήματα.

Μπορούμε να λύσουμε πολλά προβλήματα με ένα απλό άμεσο ξεκαθάρισμα θέσεων, προτού εξελιχθούν σε μελλοντικές ρήξεις.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Alex
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Thu Apr 15, 2010 7:30 pm

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by Alex »

Φιλε μου Rodrigo ο πρώτος που υποβαθμιζει τις γσ είστε εσεις.

Φίλε Kahlua ως ΔΑΠιτης καλύτερα μη μιλάς και προσπάθησε να καταλάβεις τι πρεσβεύει η παραταξή σου και τι ρόλο έχεις εσυ.

Κατα τα άλλα συμφωνω με τον V κκαι τον Rodrigo και πιστεύω ότι ο πρύτανης λίγα πράμματα. Πρωτα πρέπει εμείς να οργανωθουμε.

Στο παρελθός είχα προτείνει να φτιαχτεί μία ενεργη φοιτητική κοινότητα αλλά το η πρόταση ναυάγησαι παταγοδός λόγω της απόλυτης αδιαφορίας.
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by blackjohnny »

alex εν αρχή ην η ορθογραφία..
relax..it's over...you belong to me....
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αποτελέσματα Φοιτητικών Εκλογών 19ης Μαϊου

Post by TiGinetai »

rodrigo wrote:καθίστε συνάδελφοι αναπαυτικά στις πολυθρόνες σας και περιμένετε την καλή ΔΑΠΑΣΠ να πάρει αποφάσεις για εσάς. έλεος πια με την απαξίωση των γσ εσείς έχετε να προτίνετε κάτι? ποιες οι πρωτοβουλίες σας? ποια τα δείγματα σας?
Αυτό λέω και εγώ.
Alex wrote:Φιλε μου Rodrigo ο πρώτος που υποβαθμιζει τις γσ είστε εσεις.

Φίλε Kahlua ως ΔΑΠιτης καλύτερα μη μιλάς και προσπάθησε να καταλάβεις τι πρεσβεύει η παραταξή σου και τι ρόλο έχεις εσυ.

Κατα τα άλλα συμφωνω με τον V κκαι τον Rodrigo και πιστεύω ότι ο πρύτανης λίγα πράμματα. Πρωτα πρέπει εμείς να οργανωθουμε.

Στο παρελθός είχα προτείνει να φτιαχτεί ... αδιαφορίας.
Άσχετα αν πράγματι η ΕΑΑΚ υποβαθμίζει τις συνελεύσεις(αποδέχομαι ότι όλοι τις υποβαθμίζουν..δεν είπα ποτέ όχι) τουλάχιστον προσπαθούν για κάτι. Σωστά ή Λάθος είναι ένα θέμα. Τουλάχιστον κάνουν κάτι πέρα από μπουζούκια και trips στα "εξωτικά" μέρη της Μυκόνου και της Αράχωβας..
Βέβαια όπως έχεις πει παλιότερα αυτό το αναγνωρίζεις και εσύ άρα μάλλον τσάμπα το έγραψα.
Στο τελευταίο. Όταν λες ότι είχες προτείνει? Νομίζω ότι κανείς δεν θέλει να μπλεχτεί. Οι περισσότεροι το πτυχίο τους θέλουν να πάρουν(και καλά κάνουν) και δεν νοιάζονται για τίποτα άλλο πέρα από αυτό(δυστυχώς).
Δεν αξίζει να γράφουμε πάλι τα ίδια. Αρχίζω να βαριέμαι ακόμα και εγώ!!!! :D

kahlua wrote: Ας μην είχαν τα ΕΑΑΚια όλη την ώρα στο μπίρι μπιρι να πρήζουν τον κόσμο και θα σου έλεγα εγώ μετά τι θα έπαιρναν...
Σταμάτα τα ληγμένα..

Νομίζω ότι ο καηλας έχει "πρωτοποριακές" ιδέες. Ας σταματήσουμε τις πολιτικές συζητήσεις. Κάνουν κακό στην ΔΑΠ(και κάθε ΔΑΠ) και φυσικά βλάπτουν την "δημοκρατία"(αυτό δικό μου συμπέρασμα.Είναι το μόνο που δεν έχω διαβάσει ως τώρα.).
Τέτοια διαβάζω-ακούω και καταλαβαίνω γιατί λένε ένα σύνθημα πιο πάνω..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”