Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
kounamoutas7
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 24
Joined: Mon Feb 08, 2010 8:41 pm

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by kounamoutas7 »

maurh_8uella wrote: Για να μην μακρυγορώ, λοιπόν, θα ήθελα να εντάσσατατε και μία ερώτηση σχετικά με το άσυλο. Να μάθουμε ποιές είναι οι απόψεις του συνδυασμού αυτού. Σε ποιές περιπτώσεις θα μπορεί να αίρεται και αν πρέπει/μπορεί να γίνει κάτι έτσι ώστε να μην επαναληφθούν φαινόμενα βανδαλισμών του παρελθόντος. Ίσως καλύτερο security? Η ερώτηση μπορεί να έχει δύο σκέλη.
1ο) Ποιά είναι η άποψή σας για το άσυλο και το καταπόσον έχει διαστρεβλωθεί η σημερινή του έννοια.
2ο) Αυτά που γράφω πιο πάνω ίσως.....
Ναι ρε παιδια επιβαλεται μια τετοια ερωτηση
ειναι πολυ σημαντικο θεμα να μαθουμε τις αποψεις τους...
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by eΝy »

Οι συνεντεύξεις παίδες ολοκληρώθηκαν. Ο Λakedaimonas και ο KopanosAE θα κάνουν το μοντάζ και την Τετάρτη θα αναρτηθούν στο site.


Θα είναι σπασμένες ανά θεματική ενότητα, ώστε να μπορεί κανείς να ανατρέξει σε ότι τον ενδιαφέρει. Γενικά ρίξτε μια ματιά και στις ιστοσελίδες των συνδυασμών για να αποκτήσετε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα. Και θα επαναλάβω κάτι που πρέπει να γίνει καραμέλα:


Κατεβείτε να ψηφίσετε. Μην αφήσετε να σας καβαλήσουν οι κομματικές γραμμές.



Το forum της σχολής μας είχε πάντα ακομματίκ χαρακτήρα. Έχουν κατεβεί ανεξάρτητα πλαίσια από δω μέσα. Όλη αυτή η προσπάθεια γίνεται γιατί είναι χαρά μας και γουστάρουμε να βλέπουμε τον φοιτητή να σχηματίζει ιδία πολιτική άποψη και να απεγκλωβίζεται από την απάτη της όποιας κομματικής προπαγάνδας.



Έχετε γνώμη. Μην αφήσετε να σας καβαλήσουν τα όποια (μπλε, πράσινα, κόκκινα) προβατάκια. Δείτε το υλικό, διαβάστε για τους υποψηφίους, και κατεβείτε να ψηφίσετε ότι σας φωτίσει ο Θεός. Αλλά δηλώστε την παρουσία σας.

Όσοι έχετε φιλότιμο μην αφήσετε να σας νταβατζιλικώσουν τα δικαιώματα.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by Spyrοs »

+1
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
Silencer
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 207
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:25 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by Silencer »

Μάγκες ακούστε τον eny. Σ αυτό ειδικά έχει πολύ μεγάλο δίκιο το παληκάρι. Ξέρω πολύ καλά τι λέει, γιατί τα βλέπω απ τις κομματικές γραμμές που έχουν ήδη πέσει.


Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι συμφέροντα και τι συμφωνίες μπορεί να κλείνονται πάνω στην πλάτη σας κάτω από το τραπέζι από τις πολιτικές παρατάξεις και τα προβατάκια που σέρνουν πίσω τους.


Κατεβείτε δηλώστε την παρουσία σας γιατί είναι η καλύτερη απάντηση σε όποιους καραγκιόζηδες νομίζουν ότι μπορούν να νταβατζιλικώνουν τους φοιτητές του ΕΜΠ. Δεν έχει σημασία ποιον θα ψηφίσετε. Απλά δείξτε ότι το φοιτητικό αποτέλεσμα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΘΕΙ από κανέναν.


Αν μη τι άλλο θα γίνουμε μια μέρα μηχανικοί. Δεν ανεχόμαστε να μας περνάνε και για μαλάκες.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by TiGinetai »

Silencer wrote: Αν μη τι άλλο θα γίνουμε μια μέρα μηχανικοί. Δεν ανεχόμαστε να μας περνάνε και για μαλάκες.
χαχαχαχα!Καλό!
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
Silencer
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 207
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:25 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by Silencer »

Ρε μεγάλε, σε έχω κόψει ότι είσαι απείθαρχο πνεύμα. Τώρα πολιτικά σε κάποια πράγματα συμφωνούμε και σε άλλα διαφωνούμε. Αλλά συμφωνούμε ότι οι παρατάξεις έχουν περάσει για πολύ μαλάκες τους φοιτητές χρόνια τώρα.

Αλλά αντί να απαξιώνεις αυτό που γράφω, συντάξου καλύτερα υπέρ του. Εδώ τουλάχιστον νομίζω ότι στεκόμαστε μάλλον στην ίδια πλευρά του δρόμου.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by TiGinetai »

Silencer wrote:Ρε μεγάλε, σε έχω κόψει ότι είσαι απείθαρχο πνεύμα. Τώρα πολιτικά σε κάποια πράγματα συμφωνούμε και σε άλλα διαφωνούμε. Αλλά συμφωνούμε ότι οι παρατάξεις έχουν περάσει για πολύ μαλάκες τους φοιτητές χρόνια τώρα.
Προφανώς. :oops:
Silencer wrote:Αλλά αντί να απαξιώνεις αυτό που γράφω, συντάξου καλύτερα υπέρ του. Εδώ τουλάχιστον νομίζω ότι στεκόμαστε μάλλον στην ίδια πλευρά του δρόμου.
Δεν το απαξίωσα. Έχεις δίκιο ότι μας περνάνε για μαλάκες, όμως ανεχόμαστε(?) να μας περνάνε για μαλάκες παντού,από τις βουλευτικές εκλογές μέχρι ότι άλλο θες, οπότε οι πρυτανικές εκλογές δεν νομίζω να μας σώσουν.
Έτσι κι αλλιώς δεν συμφωνώ με κανένα από τα 2 συστήματα.
Για την πρωτοβουλία θα δώσω και εγώ ένα +. Τουλάχιστον όσοι ψηφίσουν θα μπορούν να ψηφίσουν όσο πιο αντικειμενικά μπορούν, άσχετα αν μας χαϊδεύουν τα αυτιά(μας αρέσει ιδιαίτερα) ή όχι. Εγώ πάντως δεν θα ψηφίσω όχι επειδή δεν με ενδιαφέρει αλλά λόγω πολιτικής άποψης*. Απλά δεν μπορώ να στηρίξω αυτό το πράγμα. Ούτε να νομιμοποιήσω τις μετέπειτα ενέργειες του κάθε πρύτανη.

*Την έχω εκφράσει και στο αναρχοκομμούνι τον Λακ( :lol: ) και το παράδοξο είναι ότι μπορεί να συμφωνούμε σε ένα μέρος ή σε πολλά μέρη..


edit
rodrigo wrote:
Λakedaimonas wrote: Αλλά τότε την επόμενη φορά που ο rodrigo ή o kahlua ή ο kobologaki ή ο TiGinetai (με κολακεύεις!! :oops: ) αλλά και ο κάθε κομματικός μπει και γράψει κάτι υπέρ του κόμματος του, πραγματικά δεν θα έχει νόημα καν να τον κράξετε. Τουλάχιστον αυτοί ασχολούνται έστω και μέσα από ένα στρεβλό και διεφθαρμένο σύστημα, μπορεί να το κάνουν για ιδία οφέλη, αλλά κάτι κάνουν.
Στρεβλός και διεφθαρμένος είσαι εσύ συνάδελφε, τι δεν σου αρέσει στις σχολές δηλαδή?!

Πάντως όπως λες εμείς με εξαίρεση ΔΑΠΑΣΠ κάνουμε κάτι όλοι οι άλλοι κάθονται στους καναπέδες τους και περιμένουν να βρέξει χρυσές λύρες.
Κοίτα μάλλον αναγνωρίζουμε ότι είναι στρεβλό, διεφθαρμένο, ελαττωματικό κτλ το σύστημα εξολοκλήρου. Απλά ο καθένας το βλέπει από τη δική του οπτική γωνία. Αλλιώς θεωρεί στρεβλό-διεφθαρμένο το σύστημα ένας δαποπασπίτης(αν το θεωρεί..) και αλλιώς ένας εαακίτης..

The Horde wrote:
rodrigo wrote: Στρεβλός και διεφθαρμένος είσαι εσύ συνάδελφε, τι δεν σου αρέσει στις σχολές δηλαδή?!
Πας καλά? Το ξέρεις το παιδί?! Έλεος!
Μπορεί να μην διάβασε καλά τι έγραψε ή να μην κατάλαβε τι εννοούσε..
Κατά τα άλλα δεν νομίζω να παρεξηγείτε πλέον!!! :lol:
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by Don Molina »

Περιμένω πως και πως ν' ανέβουν τα videos και να δω τις συνεντεύξεις πάντως, γιατί δεν παίζει να μην κατέβω.

Κι εγώ παλιότερα νόμιζα ότι ο Πρύτανης είναι απλά μία καρέκλα που παίζει σκάκι με τις σχολές και δεν με αγγίζει άμεσα, μέχρι που βρέθηκα στο γραφείο του και είδα ότι κάποιος άνθρωπος που σέβεται τον φοιτητή και υπολογίζει την φοιτητική πρωτοβουλία ως σημαντική θα ήταν πραγματικά σωτήρας.

Σωτήρας όχι μόνο για μια μικρή ομάδα φοιτητών που κυνηγάνε όνειρα και καύλες, αλλά και για τους αδιάφορους φοιτητές μηχανικούς που δεν ψάχνονται γιατί δεν υπάρχουν κίνητρα. Και χάνοντας το ψάξιμο χάνουν ορίζοντες, χάνουν ευκαιρίες, χάνουν βιογραφικά που γαμάνε, χάνουν την φοιτητική τους ζωή.

Δεν μπορούσα να καταλάβω ότι μία φαινομενικά απρόσιτη θέση, με σωστές κινήσεις και ένα πρόγραμμα της προκοπής θα μπορούσε να ξεκολλήσει το ΕΜΠ και να το κάνει αεροπλάνο...


Από άνθρωπο που έζησε λοιπόν τι πάει να πει "αχ θεέ μου να είχαμε άλλον Πρύτανη" σας λέω τραβάτε ψηφίστε.

Εγώ for one, θα πάω ;)
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Συνέντευξη Υποψηφίων Πρυτάνεων από το e-polytexneio!!

Post by eΝy »

To topic κλειδώνει.

Συνέχεια εδώ http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=10&t=758
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Locked

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”