Καλο κουριερ!!!

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Καλο κουριερ!!!

Post by Trist4n »

Ελπιζω να ταιριαζει στην παρουσα ενοτητα.

Αναζητω ενα καλο κουριερ για να στειλω ενα πακετο Αγγλια. Κανονικα επελεγα παντα το ταχυδρομειο, ειναι γρηγορο,φτηνο και ασφαλες, αλλα αυτη τη φορα ειναι απαραιτητο να μπορω να ασφαλισω το πακετο για το 100% της αξιας του, γιατι ειναι ακριβο το περιεχομενο, περι τα 1500 ευρω. Τα ΕΛΤΑ δεν αποζημιωνουν σε περιπτωση απωλειας.

Προτεραιοτητα μου να ειναι ενα κουριερ που ασφαλιζει, χωρις βεβαια υπερβολικες απαιτησεις. Μη ζηταει δηλαδη 100 ευρω για να παει ασφαλισμενο ενα πακετο 3 κιλα περιπου και ογκου οσο ενα κουτι παπουτσιων. Κατα τα αλλα δε με απασχολει η τιμη, γιατι θα αποζημιωθω για τα εξοδα μου, αλλα ειναι φιλος και θελω να κανω ο,τι καλυτερο.

Προτασεις?
I am going according to plan.
User avatar
misfit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 384
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by misfit »

Για Ελλάδα θα σου έλεγα ACS...το έχω δοκιμάσει πολλές φορές και δεν έχει σημειωθεί κάποια απώλεια/χτύπημα/μπέρδεμα κτλ.Και τιμές λογικές ακόμα και για πακέτα πιο ογκώδη από το δικό σου.
Τώρα για εξωτερικό δεν μπορώ να σε πάρω στο λαιμό μου.Πιστεύω κάθε σοβαρό κούριερ θα σε εξυπηρετήσει.Απλώς δεν ξέρω τι παίζει με την ασφάλιση που ζητάς :?
γιατρέ μου είμαι κόκκαλοοοοοοο
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by vAs »

PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
User avatar
master
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 601
Joined: Thu Oct 21, 2010 6:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by master »

Θα συμφωνήσω με τον παραπάνω. Η DHL είναι πραγματικά άψογη στις μεταφορές και ειδικά στο εξωτερικό.
Η ηλιθιότητα έχει όρια. Απλώς είναι πολλοί αυτοί που τα ξεπερνούν.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by Trist4n »

Αυτο το γνωριζετε απο μεγαλη εμπειρια σε αποστολες η απλα το λετε επειδη αυτην ετυχε να εχετε υποψιν?
I am going according to plan.
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by vAs »

Προσωπικά είχα πάρει κιθάρα από το εξωτερικό, μου ήρθε με DHL και ήρθε σε άψογη κατάσταση. Οι άνθρωποι είχαν βάλει επιπλέον κούτα γύρω από την υπάρχουσα κούτα ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ του μαγαζιού. Ενδιάμεσα είχε αφρολεξοειδή και συναφείς πίπες. Έπειτα μιλάμε για τη μαγαλύτερη εταιρεία μεταφορών παγκοσμίως. Έχει δικά της ΙΔΙΩΚΤΗΤΑ αεροπλάνα. Αυτό νομίζω τα λέει όλα.

Στη θέση σου πάντως με DHL θα το 'στελνα αν ήταν τόσο μεγάλη ανάγκη να στείλω κάτι τόσο πολύτιμο φυσικά.
Good luck.
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by Trist4n »

Ρε σεις, στο σαιτ τους, βλεπω δυνατοτητα μονο για εξπρες αποστολη. Μου λεει παραδοση στην Αγγλια σε μια μερα και κοστος 310 ευρω :shock: :shock: :shock: :shock: Δε στελνουν πακετο αυτοι για παραδοση σε καμια βδομαδα πχ.???
Last edited by Trist4n on Mon Nov 22, 2010 4:11 pm, edited 1 time in total.
I am going according to plan.
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by ShadowMech »

Image
Για να μη πονεσει πολυ
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
vAs
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 565
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:58 pm

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by vAs »

Δε παίρνεις κανά τηλέφωνο να ρωτήσεις? Ή κανά mail?
PERFECTION is my DIRECTION


╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Καλο κουριερ!!!

Post by Trist4n »

Πηρα τηλεφωνο. Οχι, κανουν, λεει, μονο αποστολες παραδοσης το πολυ σε 2 μερες, γι αυτο και βαρανε τοσο τις τιμες. Μα τοσα λεφτα ρε, για 4 κιλα πραμα...

Μου ειπε κι ο ιδιος ο ανθρωπος οτι για την περιπτωση μου ειναι ιδανικο το ΕΛΤΑ, κι ας μην ασφαλιζουν. Σταυρωσε το, μου λεει, και στειλτο. 99,99% δε θα παθει τιποτα και θα φτασει μια χαρα.

Σε κουριερ δεν παιζει να δωσεις κατω απο 150 ευρω. Δυστυχως παιδια, το φτηνο κουριερ ειναι διαθεσιμο για επιχειρησεις που στελνουν μαζικα, οπως αυτη που σου εστειλε την κιθαρα σου, αλλα οχι για ιδιωτες.
I am going according to plan.
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”