Καλοκαιρινές Διακοπές

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by Kuchiki_Byakuya »

ιστορικός mech-eng wrote:τις παρτολες που μετα την επιστροφη τους δεν θυμουνται τιποτα απ οσα εκαναν στο νησι του ανεμου...
Ναι ρε,παίρνουν το μισό νησί.
Spoiler: show
Εγώ ανήκω στο άλλο μισό.
Μύκονο πέρασα πολύ ωραία στον Ορνό. Ήσυχα, καλό φαγητό και Ιταλός ούτε για δείγμα!
castiel wrote:και να σου φεύγουν τα λεφτά πριν το καταλάβεις, αν δεν κάνω λάθος
Στα μπαρ είναι γδάρτες, δεν τους ελέγχει κανένας και κάνουν ότι θέλουν. Στη Χώρα γάμησέ τα. Στα άλλα είναι λογικές οι τιμές.


Από τα πιο ωραία γενικά νησιά που έχω πάει είναι η Σύρος, διακοπές που πραγματικά απόλαυσα. Έχει τα πάντα σε λογικές ποσότητες. Ακόμα επιβεβαιώνω για Νάξο, πολύ καλοί άνθρωποι.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by ShadowMech »

Spyrοs wrote:Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα posts αλλά αν κάποιος ψάχνει χαλαρές διακοπές προτείνω camping στη Σέριφο. Θα αδειάσει το κεφάλι σας 8-)
+1
Αν θες να ξελαμπικαρεις και να γεμισεις μπαταριες ειναι THE BEST.
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by Kuchiki_Byakuya »

Το κάμπινγ μετράει για πολλά πράγματα. είναι πολλαπλή εμπειρία. Αρκεί να λέτε συνέχεια μαλακίες με την παρέα σου.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Vladimir
Praetorian
Praetorian
Posts: 383
Joined: Mon Oct 11, 2010 8:17 pm
Gender: Male

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by Vladimir »

.
Last edited by Vladimir on Wed Jan 18, 2023 12:31 am, edited 1 time in total.
mysterious wrote:Από ένα πορνόγερο ως και του λόγου σας, περίμενα να αποφεύγατε αυτή την στενωπό! Όμως, αν και ραμολί, επιδίδεστε, λίαν επιτυχώς, στο κασκαντεριλίκιον!!! Γι'αυτό σας αρμόζει ένα ΕΥΓΕ για το κοινωνικόν έργον που επιτελείτε! RESPECT, βοήθειά μας!!!!
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by Kuchiki_Byakuya »

HarisSukhoi wrote:Ψαροτούφεκο.
Αμέσως στα βίαια εσύ. Δεν σου φτάνει το ψάρεμα, θες να βλέπεις το αίμα και τη ζωή να χάνεται από τα μάτια του άτυχου ψαριού.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by lakers4life24 »

Εγω δεν καταλαβα καν γιατι ανοιξε αυτο το τοπικ και μπορω να το δικαιολογησω ανετα με 2-3 πραματα που μου ρχονται αστραπιαια στο μυαλο οταν σκεφτομαι το συγκεκριμενο θεμα τα 5 τελευταια χρονια:
1) η εξεταστικη δεν αρχισε καν και θα χρειαστει να κατσουμε στην αρρωστια την Αθηνα μες την κωλοζεστη ως τα τελη ιουλιου
2) μετα θα χουμε μολις 1 μηνα να προετοιμαστουμε για σεπτεμβρη
3) δεν υπαρχουν πλεον λεφτα για τετοιες πολυτελειες (βασικα υπαρχουν αλλα καλο ειναι να κρατηθουν στην ακρη (κατα προτιμηση σε τραπεζα εξωτερικου π.χ. στην κυπρο) οταν σε κανα τριμηνο ξυπνησετε μια ωραια δευτερα, δειτε πρωτο θεμα στη νετ ''ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΔΡΑΧΜΗ'' και το δεκαευρω που εχετε στο συρταρι σας θα εχει τοσο χαμηλη αξια εντος συνορων που ο βελτιστος τροπος χρησιμοποιησης του θα ειναι για να σκουπισετε τη μυτη σας)
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by Enositis »

α)Γιατί γαμιόμουνα να διαβάζω ένα χρόνο και αξίζω 4 μέρες να ξεκουραστώ.
β)Όσο πιο νωρις το οργανώσω τοσο πιο οικονομικά θα μου έρθει.
γ) Γιατί τα ταξίδια διαμορφώνουν προσωπικότητες και ένας άνθρωπος που έχει δει πολλά στη ζωή του διαμορφώνει διαφορετικό χαρακτήρα
δ) Γιατί δε θέλω να πάω 30 και να λέω:
" τι έκανα απο τα 18-23 μου;"
"χμμμμμ...διαβαζα...διαβαζα...αααα και μετά διάβαζα!"

Νομίζω σε κάλυψα.
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by Spyrοs »

lakers4life24 wrote:Εγω δεν καταλαβα καν γιατι ανοιξε αυτο το τοπικ
Enositis wrote:α)Γιατί γαμιόμουνα να διαβάζω ένα χρόνο και αξίζω 4 μέρες να ξεκουραστώ.
β)Όσο πιο νωρις το οργανώσω τοσο πιο οικονομικά θα μου έρθει.
γ) Γιατί τα ταξίδια διαμορφώνουν προσωπικότητες και ένας άνθρωπος που έχει δει πολλά στη ζωή του διαμορφώνει διαφορετικό χαρακτήρα
δ) Γιατί δε θέλω να πάω 30 και να λέω:
" τι έκανα απο τα 18-23 μου;"
"χμμμμμ...διαβαζα...διαβαζα...αααα και μετά διάβαζα!"

Νομίζω σε κάλυψα.
What he said 8-)
Άλλο ξοδεύω άσκοπα λεφτά σε πολυτέλειες, και άλλο ανταμοίβω και ξεκουράζω τον εαυτό μου μετά από 1 χρόνο kinky sex.

Και τώρα πάω να σπαταλήσω τα ευρώ μου σε μαθήματα Ιστιοπλοϊας! Όχι γιατί θέλω να γίνω καπετάνιος αλλά γιατί μου αξίζει μετά από 1,5 χρόνο πίπα-κώλο-εμπλοκή :P
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by lakers4life24 »

Spyrοs wrote: 1,5 χρόνο πίπα-κώλο-εμπλοκή :P
αμα τα λεω γω 18 μηνη θα γινει η θητεια γιατι δεν υπαρχει φραγκο για ΕΠΟΠ........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

τουλαχιστον να παιρνετε αποδειξεις και να τις παιρνατε στο εξελ για τη δηλωση γιατι θα τα χρειαστουμε ολοι μας απο χειμωνα με το νεο νομισμα,
εκει να δεις πιπα κωλο εμπλοκη ( και για καμια 20ετια, οχι μαλακιες τωρα)
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Καλοκαιρινές Διακοπές

Post by cornerstone »

Φυσικά και έχει δίκιο ο Ενωσίτης.
Οι διακοπές είναι απαραίτητες για την ισορροπία ενός ανθρώπου.Ξεκουράζεσαι,φορτίζεις τις μπαταρίες σου,ξεγνοιάζεις απ΄την ρουτίνα και το στρες.
Πολλοί ειδικοί μιλούν πως 15 μέρες το χρόνο πρέπει να "κατεβάζουμε ρολλά" για να μπορέσουμε να επανέλθουμε δριμύτεροι.
Η άποψη του διαβάζω όλες τις μέρες ασταμάτητα,ανάμεσα στις 2 εξεταστικές, είναι ηλίθια.
1ον διότι έτσι δε θα εξασφαλίσεις μεγαλύτερες επιδόσεις(μιλάνε οι αριθμοί και τα γεγονότα) και 2ον και κυριότερον,γιατί ΠΡΕΠΕΙ να γεμίζουμε τη ζωή μας με εμπειρίες και καινούργιες εικόνες. Όπως λέει ο Μιχάλης,να ανοίγει το μυαλό.
Αν κάθεσαι σπίτι σου, καταντάς ένα εγωκεντρικό,γεμάτο κόμπλεξ και παρωπίδες άτομο, επικίνδυνο για την κοινωνία.Που ψηφίζει φασίστες...



Λοιπόν από εμένα 2 προτάσεις....

1. Αργοσαρωνικός
(Σπέτσες,Ύδρα, Αίγινα, Πόρος).Λιλιπούτεια νησάκια,γεμάτα γραφικότητα και στυλ.Τα λατρεύω. Από νυχτερινή ζωή,όχι σπουδαία πράγματα,αλλά εξαρτάται τι θες. Αν είναι για 4 μερες χαλάρωσης είναι σούπερ.

2.Σίφνος
Κυκλαδονήσι απ'τα καλύτερα για μένα.Έχει ζωή,χωρίς την τρέλα της Πάρου ή της Ίου...
Τι να σου πω,είμαι των ήρεμων διακοπών σχετικά, οπότε δεν ξέρω αν σε βοηθάω. :)
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”