κοινά μαθήματα ημμυ εμπ και πληροφορικής εκπα

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
iggy_rock
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 31
Joined: Mon Jan 21, 2013 8:45 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος
Gender: Male

κοινά μαθήματα ημμυ εμπ και πληροφορικής εκπα

Post by iggy_rock »

Είμαι ΗΜΜΥ ΕΜΠ . δυσκολεύομαι πολύ με τη σχολή και δεν μπορώ να κάνω 10% πλέον . Αν στο μέλλον αποφασίσω να παρατήσω τη σχολή χωρίς να εχω πάρει το πτυχίο και δώσω πανελλήνιες για να περάσω στην πληροφορική εκπα και έχω περάσει όλα τα κοινά μας μαθήματα θα μου μετρηθούν ως περασμένα εκεί ? Εννοώ τουλάχιστον όλα τα φυσικομαθηματικά μαθήματα που έχουμε κοινά στον κορμό πριν την επιλογή των κατευθύνσεων και μερικά ηλεκτρολογικά (κυκλώματα , ηλεκτρονικη ) που εχουν και αυτοι.

Ρωτάω επειδή είναι πολλά τα κοινά μαθήματα αυτά (φυσικομαθηματικα και τέτοια ) και λογικά στο πολυτεχνείο είναι "βαρύτερα" και με μεγαλύτερη ύλη απ οτι στην πληροφορική.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: κοινά μαθήματα ημμυ εμπ και πληροφορικής εκπα

Post by castiel »

επίσημα δύσκολα θα γίνει κάτι τέτοιο.
τωρα αν οι καθηγητες ειναι συνενοήσιμοι και στα περάσουν δεν μπορείς να το ξέρεις χωρίς να μιλήσεις μαζί τους.
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
iggy_rock
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 31
Joined: Mon Jan 21, 2013 8:45 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος
Gender: Male

Re: κοινά μαθήματα ημμυ εμπ και πληροφορικής εκπα

Post by iggy_rock »

ευχαριστώ πολύ !
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: κοινά μαθήματα ημμυ εμπ και πληροφορικής εκπα

Post by castiel »

πάντως ρίξε ένα τηλ. στην γραμματεία της πληροφορικής, just in case. ποτε δεν ξέρεις..
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
panas351
Metallurgy Seeder
Metallurgy Seeder
Posts: 30
Joined: Fri Sep 23, 2011 11:12 am
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male

Post by panas351 »

Επίσημα δεν γίνεται κάτι τέτοιο, ενας φίλος μου είχε περάσει μηχανολογος στο εμπ εκανε 10% την επόμενη χρονιά στους ηλεκτρολογους (εμπ πάλι) οι φυσικοί δεν είχαν θεμα να τν περάσουν αρκεί να κάνει ξανά τα εργαστήρια! Έδωσε ολα όμως τα μαθηματικά ξανά

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
senior_int14
Metallurgy Seeder
Metallurgy Seeder
Posts: 11
Joined: Sun Jul 03, 2016 9:14 am
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male
Contact:

Re: κοινά μαθήματα ημμυ εμπ και πληροφορικής εκπα

Post by senior_int14 »

Κανονικά θα έπρεπε. Επειδή ως παλιά επανεγγραφή δεν έχω δικαίωμα για βιβλία, έχω μόνο πρόσβαση σε σημειώσεις ή ον-λαιν υλικό. Και πολλά μαθήματα σε πανεπιστήμια οι σημειώσεις, διαφάνειες και pdf τμήματα βιβλίων ειναι αναρτημένα. Στα μαθηματικά που έψαξα, αναλυτικός λογισμός, ολοκληρώματα, διαφορικός λογισμός κτλ δεν υπάρχει διαφορά όχι μόνο με τα δικά μας αλλά και μεταξύ τους σε κάθε τμήμα και σχολή που έτυχε να βρω. Σε μαθήματα κορμού είναι τόσο όμοια η ύλη που αναρωτιέμαι γιατί όχι. Αν και δεν ξερω γιατί ίσως αποφασίζεται διοικητικά για ποιός ξέρει ποιούς λόγους η μεταφορά μαθημάτων
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”