δείκτης ευφυίας mensa κτλπ

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
senior_int14
Metallurgy Seeder
Metallurgy Seeder
Posts: 11
Joined: Sun Jul 03, 2016 9:14 am
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male
Contact:

Re: δείκτης ευφυίας mensa κτλπ

Post by senior_int14 »

Kαταρχάς είναι κάτι που μπορεί να γίνει αποκτημένη δεξιότητα. Μιλάω για την επιτυχία στα τεστ IQ MENSA. Το λέω μδε παράδειγμα τον εαυτό μου που έδωσα 1 φορά απέτυχα, μετά εξασκήθηκα στο ιντερνετ ;) και πέρασα με τη δεύτερη και μιλάμε για μια διαφορά λίγο λιγότερο από μιά standard deviation (15 μονάδες είναι νομίζω η sd). Ε τώρα δεν ασχολούμαι. Συμπαθητικά παιδιά στην μεγάλη πλειοψηφία τους από θετικές επιστήμες και κολλημένοι με τεχνητές νοημοσύνες και υπερ-τεχνολογίες σε σημείο που είναι βαρετοί. Κατά τα άλλα τίποτα το ιδίαιτερο, μέσοι απλοί άνθρωποι. Επίσης εκτός από την δυνατότητα εξάσκησης , μετράνε μόνο την απλή λογική εφυία, την οπτική αντίληψη και την δυνατότητα γρήγορων συνδυαστικών σκέψεων. Νομίζω η ανθρώπινη εφυία είναι much more than that σε διαφορα πεδία. Άσε που μπορείς να κάνεις πολύ αργά -μσε ηνες , χρόνια-κάποιες ιδιοφυείς σκέψεις σε κάποιο θέμα που ασχολείσαι, καθόλου περίπλοκες αλλά απλές-στην ιδιοφυιά τους.Αυτές ένα τεστ εφυίας της 1 ώρας δεν θα της μετρήσει ποτέ χοχο
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”