Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Οτι δεν κολλάει στις υπόλοιπες συζητήσεις!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by crouch »

TiGinetai wrote: Νομιμοποίησες τα εγκλήματα και το δολοφονικό ρόλο της αστυνομίας λέγοντας ότι στις πορείες κατεβαίνεις κόσμος που δεν αναγνωρίζει είτε το κράτος(ούτε και εγώ με αυτή τη δομή) είτε την αστυνομία(ούτε και εγώ!!!!) είτε..την πολιτική ηγεσία! Αυτά τα ζηλεύει και ο κακόμοιρος ο παπαδόπουλος.
Για να μη μπερδεύεσαι με χαρακτηρισμούς(φασίστας κλπ), δεν πήρα θέση υπερ μπάτσων ή διαδηλωτών. Απλά σου δείχνω πόσο παράλογη και ανακόλουθη είναι η συμπεριφορά και η επιχειρηματολογία των διαδηλωτών, και πόσο με διασκεδάζει αυτό.
Αφού λοιπόν κατεβαίνουν στις πορείες και άνθρωποι που δεν αναγνωρίζουν όχι μόνο το κράτος, την αστυνομία ή τη πολιτική ηγεσία, αλλά γενικά το ισχύον σύστημα και το πολίτευμα, πώς μπορούν να ζητάνε έλεος από το πολίτευμα που αντιμάχονται; Ή είσαι σε πόλεμο και πολεμάς ή άραξε
Ακόμα να παραδεχτείς ότι πολίτες με καδρόνια εναντίον μπάτσων(τζατζάρισμα!!!) είναι κατακριτέο. Ενδιαφέρον και ταιριάζει με τις ανακολουθίες που σου λέω..
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by TiGinetai »

crouch wrote:
TiGinetai wrote: Νομιμοποίησες τα εγκλήματα και το δολοφονικό ρόλο της αστυνομίας λέγοντας ότι στις πορείες κατεβαίνεις κόσμος που δεν αναγνωρίζει είτε το κράτος(ούτε και εγώ με αυτή τη δομή) είτε την αστυνομία(ούτε και εγώ!!!!) είτε..την πολιτική ηγεσία! Αυτά τα ζηλεύει και ο κακόμοιρος ο παπαδόπουλος.
Για να μη μπερδεύεσαι με χαρακτηρισμούς(φασίστας κλπ), δεν πήρα θέση υπερ μπάτσων ή διαδηλωτών. Απλά σου δείχνω πόσο παράλογη και ανακόλουθη είναι η συμπεριφορά και η επιχειρηματολογία των διαδηλωτών, και πόσο με διασκεδάζει αυτό.
Αφού λοιπόν κατεβαίνουν στις πορείες και άνθρωποι που δεν αναγνωρίζουν όχι μόνο το κράτος, την αστυνομία ή τη πολιτική ηγεσία, αλλά γενικά το ισχύον σύστημα και το πολίτευμα, πώς μπορούν να ζητάνε έλεος από το πολίτευμα που αντιμάχονται; Ή είσαι σε πόλεμο και πολεμάς ή άραξε
Ακόμα να παραδεχτείς ότι πολίτες με καδρόνια εναντίον μπάτσων(τζατζάρισμα!!!) είναι κατακριτέο. Ενδιαφέρον και ταιριάζει με τις ανακολουθίες που σου λέω..
Εγώ βρίσκω τελείως παράλογη την δική σου επιχειρηματολογία.(που στην ουσία δεν απάντησες τίποτα σε ότι έγραψα)
Γιατί να ζητάνε έλεος? Επειδή κατέβηκαν σε...πορεία? Ρε θα με τρελάνεις. Στα περί πολέμου κτλ σου έχω ήδη απαντήσει.
Χρησιμοποίησα τη λέξη "τζαρτζάρισμα" με μόνο σκοπό να δείξω ότι η σύγκρουση είναι πολύ μικρή και δεν γίνεται τίποτα το ιδιαίτερο.
Όλα αυτά τα λέει κάποιος που δεν έχει κατεβεί ποτέ σε μια πορεία και ότι λέει το λέει εκ του ασφαλούς έχοντας ως πηγή μόνο τη μια πλευρά(και την άλλη να είχες δεν αλλάζει κάτι αφού και πάλι σε πορεία δεν θα είσαι άρα δεν θα καταλάβεις ποτέ τι γίνεται..) τότε εγώ τι να πω. Δεν έχει κανένα νόημα να συνεχίσω μια τέτοια συζήτηση. Δήλωσε ότι είσαι κατά οποιαδήποτε μορφής αντίδρασης όπως σου είπα παραπάνω(απεργίες-καταλήψεις-διαδηλώσεις κτλ) να τελειώνουμε. Ούτε της χρυσής αυγής δεν τα λένε αυτά.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by crouch »

Χρυσαυγίτης λοιπόν;; :lol: :lol: :lol:

Ζητάνε έλεος όταν τις τρώνε, ενώ στην ουσία έχουν ανοίξει πόλεμο. Αυτό σου λέω, και δεν έχει σχέση με μορφές αντίδρασης. Ώρα είναι να μας πεις ότι το "τζατζάρισμα" είναι μορφή δημοκρατικά εκφρασμένης αντίδρασης.
Και επειδή δε θα το έχεις μαντέψει, απεργίες και διαδηλώσεις τις βρίσκω μια χαρα. Δε μπορώ όμως να δηλώσω κατα των καταλήψεων ως μορφή αντίδρασης γιατί δεν είναι τέτοιο. Είναι απλά παρανομία
Εκτός του offtopic όντως δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε γιατί δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε σε τπτ
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by TiGinetai »

crouch wrote: Εκτός του offtopic όντως δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε γιατί δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε σε τπτ
Αυτό αφού ότι λες δεν στέκει..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by Kitharistas »

Στάσεις εργασίας ο προαστιακός Τετάρτη 23/06 και Πέμπτη 24/06 7.00-9.00, 15.00-17.00 και 22.00-00.00. Επίσης τις ώρες αυτές δεν θα λειτουργεί και το μετρό στο τμήμα Δουκίσσης Πλακεντίας-Αεροδρόμιο της τρίτης γραμμής (μπλε γραμμή)
Rock on buddies...
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by Trist4n »

An sas parigorei katholou, polles staseis ergasias stis sugkoinwnies programmatizontai se Italia kai Gallia gia tin epomeni bdomada.
Eixa kanonisei taksidaki gia Lyon to epomeno weekend pou mallon tha akurwsw... :evil: :evil: :evil:
I am going according to plan.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by TiGinetai »

Τα μετρό κτλ θα λειτουργούν προς το παρόν οπότε δεν πρόκειται να διαμαρτυρηθεί κανείς..πάλι!
Άρα δεν μας παρηγορεί! :mrgreen:
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by Kitharistas »

οι εργαζόμενοι στον ΟΣΕ, τον προαστιακό σιδηρόδρομο, τα αστικά λεωφορεία και τα τρόλεϊ, θα κάνουν στάση εργασίας από τις 11 το πρωί ως τις 4 το απόγευμα. Μία ώρα αργότερα, δηλαδή στις 12 το μεσημέρι, θα τραβήξουν χειρόφρενο για τέσσερις ώρες (ως τις 4 μμ.) ο ηλεκτρικός σιδηρόδρομος, το μετρό και το τραμ
Άντε πάλι τα ίδια..!!!!
(source: http://www.pressgr.com/news/2010/09/07/ ... %B5%CF%80/)
Rock on buddies...
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by Spyrοs »

Ναι, έχω βγάλει και ανακοίνωση στο Portal.

extra πηγή: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231058030
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απεργίες Μετρό - ΜΜΜ

Post by Kitharistas »

Sorry το άνοιξα κατευθείαν στις "Συζητήσεις" :oops:
Rock on buddies...
Post Reply

Return to “Περί ανέμων και υδάτων”