Θέσεις PhD στο Additive Manufacturing/3D Printing

Ανακοινώσεις και συζητήσεις για τους τελειόφοιτους που ψάχνουν κατευθύνσεις για Μεταπτυχιακές Σπουδές.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
Egelados
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 31
Joined: Thu Oct 21, 2010 7:06 pm

Θέσεις PhD στο Additive Manufacturing/3D Printing

Post by Egelados »

Καλησπέρα,

Ονομάζομαι Αλκαίος και είμαι απόφοιτος από τους μηχανολόγους στο ΕΜΠ. Τώρα κάνω το διδακτορικό μου στου πανεπιστήμιο του Loughborough στην Αγγλία.

Σας προωθώ την προκήρυξη για μερικές θέσεις διδακτορικών στο τμήμα μου πάνω στον τομέα του Additive Manufacturing / 3D Printing. Αυτή τι στιγμή υπάρχουν αρκετές ελεύθερες θέσεις και αναζητούμε αποφοίτους διαφόρων ειδικοτήτων που ενδιαφέρονται για το θέμα. Να σημειώσω ακόμα ότι η ημερομηνία έναρξης είναι ευέλικτη και ότι οι καθηγητές έχουν ιδιαίτερη προτίμηση στους Έλληνες φοιτητές.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο email: a.bournias-varotsis@lboro.ac.uk
Ή απευθείας με τον υπεύθυνο καθηγητή Dr Robert Kay στο email: r.w.kay@lboro.ac.uk
Ή να επισκεφτείτε την σελίδα: http://www.lboro.ac.uk/microsites/resea ... ation.html

Καλό βράδυ.
Αλκαίος
Attachments
AMRG poster promo.png
User avatar
Vasilis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 71
Joined: Mon Mar 22, 2010 9:03 pm
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Leicester

Re: Θέσεις PhD στο Additive Manufacturing/3D Printing

Post by Vasilis »

Πολύ δυνατό τμήμα και το λέω αυτό έχοντας περάσει 3 χρόνια στο γειτονικό department (Aeronautical & automotive engineering).

Όσοι ψάχνεστε αυτόν τον καιρό σε αυτό το αντικείμενο, καντε μια κουβέντα είτε με τον Egelados είτε με τον υπεύθυνο καθηγητή του project. :)
Post Reply

Return to “Οδηγός Μεταπτυχιακών Σπουδών & Οδηγός Επαγγέλματος”