Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο Forum

Ανοιχτό στους επισκέπτες! Οδηγίες Χρήσης & Βασικές Πληροφορίες. Ξεκινήστε από εδώ!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
panayotis95s

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by panayotis95s »

Ευχαριστώ φίλε,

Όμως δεν έχουν βγάλει πρόγραμμα σπουδών,πράξη πρυτάνη..Πότε περίπου θα βγουν αυτά..?
User avatar
nagas
Praetorian
Praetorian
Posts: 940
Joined: Tue Oct 02, 2012 2:29 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: Berlin, Germany

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by nagas »

panayotis95s wrote:Ευχαριστώ φίλε,

Όμως δεν έχουν βγάλει πρόγραμμα σπουδών,πράξη πρυτάνη..Πότε περίπου θα βγουν αυτά..?
Αν οχι σημερα, λογικα την Δευτερα. Αλλα έχε το νου σου. Όταν βγει και επίσημα η πράξη πρύτανη, θα αναρτήσουμε ανακοινώσεις και εδω και στις σελίδες σε facebook και twitter ;)
Draco dormiens nunquam titillandus
Never tickle a sleeping dragon
User avatar
Vladimir
Praetorian
Praetorian
Posts: 383
Joined: Mon Oct 11, 2010 8:17 pm
Gender: Male

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by Vladimir »

.
Last edited by Vladimir on Wed Jan 18, 2023 1:24 am, edited 1 time in total.
mysterious wrote:Από ένα πορνόγερο ως και του λόγου σας, περίμενα να αποφεύγατε αυτή την στενωπό! Όμως, αν και ραμολί, επιδίδεστε, λίαν επιτυχώς, στο κασκαντεριλίκιον!!! Γι'αυτό σας αρμόζει ένα ΕΥΓΕ για το κοινωνικόν έργον που επιτελείτε! RESPECT, βοήθειά μας!!!!
mathsnails95

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by mathsnails95 »

Vladimir wrote:
mathsnails95 wrote: Θα μου επιτρέψετε να γίνω λίγο κυνικός εν μέρει για να είμαστε γειωμένοι με την πραγματικότητα και εν μέρει για να γελάσουμε και λίγο :) .

Αυτό ακούστηκε σαν να "διαφημίζετε" ένα τηλεοπτικό κανάλι, όπου its like: "hey, καλύτερα να μείνετε συντονισμένοι στο κανάλι γιατί μετά τις διαφημίσεις σας έχουμε ρεπορταζ και νεα για το ζήτημα που σας ενδιαφέρει και επιπλέον exclusively από εδώ μπορείτε να μάθετε πότε θα πάραλάβετε τα βιβλία σας(από του χρόνου βέβαια έτσι;...-μην είστε και τόσο απαιτητικοί)". Μέσα σου, βέβαια, γνωρίζεις ότι ότι αυτά τα "νέα" θα έρθουν στο τέλος της 3ωρης εκπομπής/ειδήσεων αφού περάσουν άλλα 2-3 διαφημιστικά μηνύματα... :?

Αυτά και sorry για το bump.
Aν το υποθετικό κανάλι είχε ειδήσεις όλο το 24ωρο και μπορούσες να βγεις και εσύ ελεύθερα στο πάνελ να μιλήσεις, να συμφωνούσα.

Επίσης τα νέα έρχονται συνήθως στο τέλος της 3ωρης παράστασης που λέγεται Σύγκλητος ή Συνέλευση. :lol:
Πρώτον, δε θα δεχόμουνα να βγω ποτέ σε παράθυρο στη τηλεόραση και μάλιστα έχω να ανοίξω αυτό το κουτί με αναλογία Image από το Δεκέμβρη. Τι... μη μου πεις ότι έχουν αλλάξει τα δεδομένα;
Επίσης πέρα ότι ήταν ένα ad hominem με μια πρόχειρη αναλογία, ο φίλος μου ο mod μου έδωσε μια καταπληκτική πάσα για να περιγράψω την παροδία του "περίμενε" και να καυτηριάσω τη Σύγκλητο.

Καλή συνέχεια!
User avatar
Vladimir
Praetorian
Praetorian
Posts: 383
Joined: Mon Oct 11, 2010 8:17 pm
Gender: Male

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by Vladimir »

.
Last edited by Vladimir on Wed Jan 18, 2023 1:24 am, edited 1 time in total.
mysterious wrote:Από ένα πορνόγερο ως και του λόγου σας, περίμενα να αποφεύγατε αυτή την στενωπό! Όμως, αν και ραμολί, επιδίδεστε, λίαν επιτυχώς, στο κασκαντεριλίκιον!!! Γι'αυτό σας αρμόζει ένα ΕΥΓΕ για το κοινωνικόν έργον που επιτελείτε! RESPECT, βοήθειά μας!!!!
mathsnails95

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by mathsnails95 »

Vladimir wrote:
Spoiler: show
Για τα προηγούμενα κάνω πλάκα φυσικά, είναι δυνατόν να ευχηθώ σε άνθρωπο να βγει στο Ελληνικό γυαλί? :lol:
Spoiler: show
Χαίρομαι. :P
Vladimir wrote:
mathsnails95 wrote:Πρώτον, δε θα δεχόμουνα να βγω ποτέ σε παράθυρο στη τηλεόραση και μάλιστα έχω να ανοίξω αυτό το κουτί με αναλογία Image από το Δεκέμβρη. Τι... μη μου πεις ότι έχουν αλλάξει τα δεδομένα;
Επίσης πέρα ότι ήταν ένα ad hominem με μια πρόχειρη αναλογία, ο φίλος μου ο mod μου έδωσε μια καταπληκτική πάσα για να περιγράψω την παροδία του "περίμενε" και να καυτηριάσω τη Σύγκλητο.
Καλή συνέχεια!
Δεν θα ήταν δόκιμο για να μιλήσω για TV γιατί δεν έχω.

Στο θέμα μας, είναι μεγάλο πρόβλημα οι αντικρουόμενες πληροφορίες που λαμβάνουμε για το τι θα γίνει και η προχειρότητα με την οποία χειρίζεται η διοίκηση του ΕΜΠ το ζήτημα - άλλωστε για να καυτηριάσουμε τη Σύγκλητο πρέπει αυτή να λάβει χώρα επιτέλους, κατά προτίμηση και με τον Πρύτανη παρών. Μας έχουν όλους στην αναμονή γιατί είμαστε ο τελευταίος τροχός της αμάξης στο ΕΜΠ. Έχουν να διασφαλίσουν άλλα συμφέροντα μάλλον. Μέσα από τον πανικό προσπαθούν και οι φοιτητές να βγάλουν άκρη και να τα μαζέψουν κι εδώ να δούμε που θα βγούμε.
Επειδή μάλλον η αναλογία με την TV που χρησιμοποίσα ήταν τόσο κακή, θα κάνω μια άλλη αναλογία που αρμόζει με το nickname μου, με την ευκαιρία να κάνω και ένα sum σε αυτά τα πολύ σωστά πράγματα που είπες. :D

Φανταστείτε, λοιπόν, ότι αυτός ο τελευταίος τροχός αυτής της αμάξης, περιγράφεετε από τους όρους μιας εναλλάσσουσας σειράς, οι οποίοι όροι φυσικά αλλάζουν πρόσημο καθε φορά. Αν η ακολουθία που την αποτελεί ικανοποιεί το κριτήριο του Leibnitz τότε καλώς, θα συγκλίνει κάπου, αλλά δε ξέρουμε πού βέβαια. Αν πάλι δεν ικανοποιεί το συγκεκριμένο κριτήριο τότε νομίζω έχουμε μεγάλο πρόβλημα...
mathsnails95

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by mathsnails95 »

Να με συγχωρέσουν οι admin που είμαι offtopic, αλλά δε μπορώ να ποστάρω και κάπου αλλού :cry:

Re: Το πάρτι

Με πιρούνι μπαίνουμε; :)
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by castiel »

όχι, αλλά μπαίνεις με ταυτότητα!
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Τοτός

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by Τοτός »

Μπορεί κάποιος να μου πεί τις ημερομηνίες των εγγραφών των πρωτοετών;;; Μίλησα την προηγούμενη Παρασκευή με κάποια κυρία απο την Απεργιακή Επιτροπή και μου απάντησε, όταν ανοίξει η σχολή, ακόμη και άν είναι μετά της τελικής προθεσμίας... Τελικά; Τι γίνεται;
Astronomer

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by Astronomer »

Θα μπορούσατε να μου πείτε τις ημερομηνίες εγγραφής πρωτοετών για τα άτομα με σοβαρές παθήσεις; Το Υπουργείο Παιδείας με ενημέρωσε πώς οι εγγραφές θα ξεκινήσουν με την επαναλειτουργία της σχολής, αλλά έψαξα αρκετά και είδα μία ανακοίνωση για εγγραφές πρωτοετών με λήξη προθεσμίας την 4/11. Παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει.
Post Reply

Return to “ΞΕΚΙΝΗΜΑ στο Polytexneio.gr!”