Από που βγαίνει το nickname σας?

Ανοιχτό στους επισκέπτες! Οδηγίες Χρήσης & Βασικές Πληροφορίες. Ξεκινήστε από εδώ!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
kara
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 199
Joined: Fri Nov 26, 2010 9:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by kara »

Image

Captain Kara Thrace
User avatar
Fermat
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 249
Joined: Wed Aug 31, 2011 9:11 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Fermat »

Slasher

Ντροπή! Δεν ζήτησα τη γνώμη σου 8-)
Η ποίηση είναι η τέχνη του να δίνεις στο ίδιο πράγμα διαφορετικά ονόματα, ενώ τα μαθηματικά είναι η τέχνη του να δίνεις σε διαφορετικά πράγματα το ίδιο όνομα---Ανρί Πουανκαρέ
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Enositis »

Fermat Αφου ηθελες να γινεις μαθηματικος γιατι πηγες ΣΕΜΦΕ και ασχολεισε με 1002 αλλες μαλακιες και δεν πηγες ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ;
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Kuchiki_Byakuya »

DonMolina wrote:Ο Don κάνει μικρή εμφάνιση όταν οι βρυκόλακες κάνουν ΔΣ (:P) και η στάση που κρατάει ήταν τόσο "εγώ" που δεν μπορούσα να μην του καβαντζώσω το ονοματάκι.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα δάσκαλε. Ειδικά με το 'εγώ'. Η κεφαλή του Οίκου των Kuchiki είναι μακράν ο πιο εγωιστής χαρακτήρας σε anime τα τελευταία χρόνια.



Fermat, γιατί γράφεις τα θήτα με οχτάρια; Τόσο καυλωμένη είσαι με τα μαθηματικά;
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by SlasherG »

Fermat wrote:Slasher

Ντροπή! Δεν ζήτησα τη γνώμη σου 8-)
Image
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Irishman »

ο δημιουργός και ερμηνευτής Don McLean έχει πάρα πολλά όμορφα τραγούδια στο ενεργητικό του. Όταν σκεφτόμουν πιο παλιά συμμετέχοντας σε άλλα φόρουμ και σε ιντερνετικές διαδικασίες με νίκνέιμς ποιό όνομα να διαλέξω, ήθελα κάτι από Don McLean. Τέλος πάντων το μόνο που μου κόλλαγε για νικ ήταν το Winterwood.

To Winterwood είναι κομμάτι που συμπεριελήφθη στον υπερδίσκο American Pie του 1971 με κομματάρες όπως American Pie, Crossroads, Vincent, The Grave, Empty Chairs. Για να καταλάβετε για τι κομμάτια μιλάμε, μια live εκτέλεση του Εmpty Chairs από τον McLean υπήρξε αφορμή για να γράψει η Lori Lieberman το πασίγνωστο Killing me softly with his song.

ένιγουέι, ο Don McLean είναι ένας φοβερά ενδιαφέρων καλλιτέχνης, με στίχους-μουσική-ερμηνεία που αν μη τι άλλο χαϊδεύουν τ' αυτιά!

By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Kitharistas »

στο λύκειο έπαιζα πάρα πολύ κιθάρα (τώρα το έχω μειώσει κάπως) και γενικά έπαιζα και σε γιορτές στο σχολείο (δεν υπήρχαν και πολλοί πρόθυμοι, ωστόσο ήταν καλύτερο από το να κοιμάσαι στην τάξη :P ), σε εκδρομές και διάφορες αντίστοιχες περιστάσεις.. κι έτσι πολλοί με ήξεραν άσχετοι που δεν με ήξεραν καν προσωπικά σαν Κιθαρίστα και απλά έμεινε (έκτοτε το έχω χρησιμοποιήσει και σε διάφορα rpg αν δεν είναι πιασμένο :P )
Rock on buddies...
User avatar
Fermat
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 249
Joined: Wed Aug 31, 2011 9:11 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Fermat »

Enositis wrote:Fermat Αφου ηθελες να γινεις μαθηματικος γιατι πηγες ΣΕΜΦΕ και ασχολεισε με 1002 αλλες μαλακιες και δεν πηγες ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ;
Αυτην τη απορια την έχω & εγω κά8ε φορα που οι άλλοι στο μα8ηματικο δίνουν 4 μα8ηματα & η ανάλυση είναι το χειρότερο τους ενω εγώ την ανάλυση την 8εωρω τετριμενη & αρχιζω να μετρω ποσες φυσικες & μηχανικες 8α χρωστάω πάλι!

Κοιτα διάλεγα ΣΕΜΦΕ γιατι είμαι σχετικα τύπος που βαριεται εύκολα__ Στο μα8ηματικο μπορει να εχουν 30+ μα8ηματα και εμεις στη ΣΕΜΦΕ 58-60 αλλα ακομη & τώρα που τα ζω τα ζορια της δν την αλλάζω με καμια άλλη σχολη (απλα γτ είναι η μοναδικη που μου ταιριαζει)

Δεν ή8ελα να κάνω τα απλα-8εωρητικα-αυστηρα μα8ηματικα που κάνουν οι παίδες στην άλλη μερια ρου νεκροταφειου__ τα μα8ηματα της σεμφε δεν είναι έτσι__ κάνεις εφαρμογη στην πράξη & συνηδειτοποιεις την χρησιμοτητα τους στις υπόλοιπες επιστημες . Γτ σου είναι τόσο χρησιμα εσενα τα μα8ηματικα που είσαι ναυπηγος; Και τι 8έλεις απο έναν μα8ηματικο να σου δώσει σαν εργαλειο; (το ίδιο & ο φυσικος & ο κα8ε μηχανικος εδω μέσα)__
Για εσενα είναι εργαλεία , για εμενα είναι τέχνη___ Αλλα η 8εωρια απέχει από την πράξη & καλο είναι να έχεις μια εικονα της_Η σεμφε σου δίνει τη δυνατοτητα να ασχολη8εις με 1002 πραγματα & να διευρηνεις τους οριζοντες-τις δυνατοτητες & τις δεξιοτητες σου ως προς τα εκει που εσυ 8έλεις_ Δεν σε περιορίζει, αλλα σε αφήνει να διαλέξεις

Ασε που είναι & ΕΜΠ & αυτο από μόνο του λέει πολλα σε Ελλαδα & (κυριως) σε εξωτερικο__

Τωρα για τα επαγγελματικα της δικαιώματα_ στην Ελλαδα ζούμε, κανεις δεν κάνει το επάγγελμα που σπούδασε (οκ το κανεις είναι υπερβολοι, οι περισσότεροι όμως;;)
Kuchiki_Byakuya wrote: Fermat, γιατί γράφεις τα θήτα με οχτάρια; Τόσο καυλωμένη είσαι με τα μαθηματικά;
αχαχαχαχααα-___ ξερεις για αυτο το λόγο κατηγορη8ηκα ουκ ολίγες φορές στο Παλέρμο__ :lol:
Στην αρχη ηταν συνή8εια απο τα greeklish του fb___ αλλα μετα το κράτησα γτ ή8ελα λίγο πιο τρελίαρικη μορφη στα ποστ μου, κάτι να σπάει τη μονοτονια, λιγα μα8ηματικα ρε γαμώτο! :P
Spoiler: show
Σλασερ λέπω έκανες εδιτ__ ;)
Η ποίηση είναι η τέχνη του να δίνεις στο ίδιο πράγμα διαφορετικά ονόματα, ενώ τα μαθηματικά είναι η τέχνη του να δίνεις σε διαφορετικά πράγματα το ίδιο όνομα---Ανρί Πουανκαρέ
User avatar
katsanetrino
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 350
Joined: Wed Oct 20, 2010 8:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Inside Satrapy

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by katsanetrino »

Fermat wrote: Αυτην τη απορια την έχω & εγω κά8ε φορα που οι άλλοι στο μα8ηματικο δίνουν 4 μα8ηματα & η ανάλυση είναι το χειρότερο τους ενω εγώ την ανάλυση την 8εωρω τετριμενη & αρχιζω να μετρω ποσες φυσικες & μηχανικες 8α χρωστάω πάλι!
Εντάξει πέρα από το ότι η ανάλυση δεν είναι ό,τι χειρότερο θα βρεις στο μαθηματικό(βλ θεωρία Galois/μέτρου, συνδυαστική), όταν έχεις 3 απειροστικούς στους οποίους τα βιβλία του Ρασσιά απλά αποτελούν εισαγωγή σε πολλά από αυτά που κάνουν, τότε μάλλον ξεφεύγεις από την έννοια του τετριμμένου. :P
DeterministiC OR StochastiC
User avatar
Fermat
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 249
Joined: Wed Aug 31, 2011 9:11 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Από που βγαίνει το nickname σας?

Post by Fermat »

katsanetrino με εξαίρεση το 1 έτος (που και πάλι στην πραγματικοτητα δεν κάνουμε τα ιδια) μην συγχέεις τα μα8ηματα της σεμφε με των ΜΜ & γενικα με όλων των υπολοίπων σχολων του ΕΜΠ_____
με το μα8ηματικο τα ιδια μα8ηματα κάνουμε (+ φυσικες & άλλα λόγω πολυτεχνειου πχ μηχανικη2)
Η ποίηση είναι η τέχνη του να δίνεις στο ίδιο πράγμα διαφορετικά ονόματα, ενώ τα μαθηματικά είναι η τέχνη του να δίνεις σε διαφορετικά πράγματα το ίδιο όνομα---Ανρί Πουανκαρέ
Post Reply

Return to “ΞΕΚΙΝΗΜΑ στο Polytexneio.gr!”