Εκλογές 2012 "part 2"

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply

Τι λέτε να ψηφίσετε στον δεύτερο γύρο εκλογών?

Νέα Δημοκρατία
15
9%
ΣΥΡΙΖΑ
59
35%
ΠΑΣΟΚ
3
2%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
11
7%
ΚΚΕ
7
4%
Χρυσή Αυγή
11
7%
Δημοκρατική Αριστερά
9
5%
Οικολόγοι Πράσινοι
1
1%
ΛΑΟΣ
1
1%
Άλλο
51
30%
 
Total votes: 168

User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by liakoskotsi »

lakers4life24 wrote:Εχεις γραψει τα χιλια μυρια και δεν ανεφερες τους λαθρομεταναστες ρε, σοβαρα δλδ δε σε πειραζει να χεις 2.000.000 λαθραους που επωφελουνται του ελληνικου δημοσιου και απο πανω εχουν κανει και την Αθηνα 10 φορες χειροτερη κι απ το Detroit....δλδ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΖΟΝ ΘΕΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?
προφανώς και είναι πολύ σοβαρό θέμα το μεταναστευτικό αλλά δεν νομίζω ότι αν φύγουν οι μετανάστες θα λυθούν τα προβλήματα μας και θα έχουμε ανάπτυξη
Spoiler: show
εντιτ δεν θα μάθεις να κάνεις ποτέ έτσι? :P
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

ιστορικός mech-eng wrote:ισχυει αυτο με το κεντρο ,ειναι καταντια να περπατας στο κεντρο της πολη ςπου ζεις και να βλεπεις τοσους πολλους ξενους να ζουν και να εργαζονται κατω απο αθλιες συνθηκες γτ πολυ απλα δεν υπαρχει καμια μεριμνα γ αυτους.αφηστε που τωρα εχουν αυξηθει και οι αστεγοι στο κεντρο σε σημειο το βραδυ να υπαρχουν πιο πολλοι αστεγοι παρα κοσμος που κυκλοφορει.

εγω προτεινω αμεση απελαση στους λαθρομεταναστες και επιχειρηση σκουπα στο κεντρο γ να ειναι και παλι προσβασιμο.ειμαι της αποψης οτι μονο μια χρυση αυγη μποριε να φερει το επιθυμητο και μονιμο αποτελεσμα.επισης προτεινω τους αστεγους να τους φορτωνουμε στα απορρυματοφορα οχηματα και να τους πεταμε στις χωματερες.


για μια στιγμη νομιζα οτι ησουν ΧΑ :lol: :lol: :lol: σ αυτα που προτεινες βαλε και καμια 300 τετοιους να κανουν περιπολιες
Image

ΠΑΝΤΩΣ Ο ΜΠΕΡΛΟΥΣΚΟΝΙ ΤΟΥΣ ΦΟΡΤΩΣΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΛΟΙΟ ΕΠΕΙΤΗΔΕΣ ΣΑΠΙΟ ΤΑΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ, ΠΝΙΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΤΥΧΗΜΑ. ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΝΑΖΙ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΑ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΣΙΛΒΙΟ.
Last edited by lakers4life24 on Wed May 16, 2012 4:07 am, edited 1 time in total.
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

liakoskotsi wrote:
lakers4life24 wrote:Εχεις γραψει τα χιλια μυρια και δεν ανεφερες τους λαθρομεταναστες ρε, σοβαρα δλδ δε σε πειραζει να χεις 2.000.000 λαθραους που επωφελουνται του ελληνικου δημοσιου και απο πανω εχουν κανει και την Αθηνα 10 φορες χειροτερη κι απ το Detroit....δλδ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΖΟΝ ΘΕΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?
προφανώς και είναι πολύ σοβαρό θέμα το μεταναστευτικό αλλά δεν νομίζω ότι αν φύγουν οι μετανάστες θα λυθούν τα προβλήματα μας και θα έχουμε ανάπτυξη
Spoiler: show
εντιτ δεν θα μάθεις να κάνεις ποτέ έτσι? :P
οχι ειναι μερος της λυσης και για να γινει και μια αρχη να λυνονται ενα ενα τα προβληματα και γενικα δεν εφυγαν για να δεις τα αποτελεσματα οποτε δεν ξερεις τι θα γινοταν και ποιες θα ταν οι θετικες επιδρασεις της ''σκουπας''. Εγω λεω θα παιρνε μια μεγααααααλη ανασα ο κοσμακης....και ρε λιακο εγω ειμαι επαρχιωτης και θα μπορουσα καλλιστα να πω στα παπαρια μου για τους κατοικους της αθηνας, αλλα εδω βλεπω και νεα παιδια γενημα θρεμα αθηναιους να μην το αναφερουν καν :o
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by liakoskotsi »

lakers4life24 wrote:οχι ειναι μερος της λυσης και για να γινει και μια αρχη να λυνονται ενα ενα τα προβληματα και γενικα δεν εφυγαν για να δεις τα αποτελεσματα οποτε δεν ξερεις τι θα γινοταν και ποιες θα ταν οι θετικες επιδρασεις της ''σκουπας''. Εγω λεω θα παιρνε μια μεγααααααλη ανασα ο κοσμακης....και ρε λιακο εγω ειμαι επαρχιωτης και θα μπορουσα καλλιστα να πω στα παπαρια μου για τους κατοικους της αθηνας, αλλα εδω βλεπω και νεα παιδια γενημα θρεμα αθηναιους να μην το αναφερουν καν :o
δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες, εκεί που διαφωνώ είναι ότι δεν θεωρώ ότι θα επηρεάσει τόσο πολύ την οικονομία μας το διώξιμο των λαθρομεταναστών

όσο για το προηγούμενο ποστ σου με τον σιλβιο δεν το σχολιάζω
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

ναι και εγω δεν τον παω το μαλακα τον πορνογερο, ειναι πολυ μουτρο....ειπα δεν στηριζω αυτο που εκανε :!:
θα την επηρεασει ρε λιακο θα την επηρεασει....ειναι τυχαιο οτι απ τη μεταπολιτευση και μετα εχουμε το μεγαλυτερο οικονομικο προβλημα και ταυτοχρονα το μαγαλυτερο αριθμο λαθρομεταναστων?
δεν ειναι η κυρια αιτια αλλα ειναι ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΕΣ...........ΛΕΜΕ ΦΕΥΓΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΡΗΜΑ ΕΞΩ. ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΠΑΣ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΕΡΔΟΣ ΠΧ 20 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΑΨΕΙ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΕΙ ΞΕΝΟ ΓΙΑ 20 ΕΥΡΩ....Ε ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΦΥΓΑΝ ΑΠ ΤΗ ΧΩΡΑ :evil: :evil: :evil: :evil:
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

lakers4life24 wrote:ναι και εγω δεν τον παω το μαλακα τον πορνογερο, ειναι πολυ μουτρο....ειπα δεν στηριζω αυτο που εκανε :!:
θα την επηρεασει ρε λιακο θα την επηρεασει....ειναι τυχαιο οτι απ τη μεταπολιτευση και μετα εχουμε το μεγαλυτερο οικονομικο προβλημα και ταυτοχρονα το μαγαλυτερο αριθμο λαθρομεταναστων?
δεν ειναι η κυρια αιτια αλλα ειναι ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΕΣ...........ΛΕΜΕ ΦΕΥΓΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΡΗΜΑ ΕΞΩ. ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΠΑΣ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΕΡΔΟΣ ΠΧ 20 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΑΨΕΙ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΕΙ ΞΕΝΟ ΓΙΑ 20 ΕΥΡΩ....Ε ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΦΥΓΑΝ ΑΠ ΤΗ ΧΩΡΑ :evil: :evil: :evil: :evil:
κοιμηθηκες?
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by liakoskotsi »

δίκιο έχεις στο ξαναείπα αλλά δεν είναι το πρόβλημα αυτοί που ζουν και εργάζονται εδώ αλλά αυτοί που μπαίνουν λαθραία κάνουν παρεμπόριο, εμπόριο ναρκωτικών κλπ Οι νόμιμοι μετανάστες που δουλεύουν εδώ δεν θεωρώ πως είναι πρόβλημα.. στο κάτω κάτω κάνουν δουλείες που εμείς ως έλληνες δεν κάνουμε γιατί είναι πολύ "ξεφτίλα" Άρα πιο πολύ βοηθάνε παρά κάνουν κακό-κατά την γνώμη μου πάντα

αυτό που άκουσα τελευταία και μου έκανε εντύπωση είναι ότι πληρωνόμαστε από την ΕΕ για να κρατάμε εδώ όλους τους λαθρομετανάστες και να μην τους αφήνουμε να διεισδύσουν στην υπόλοιπη Ευρώπη...

τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό... :roll:
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

liakoskotsi wrote:δίκιο έχεις στο ξαναείπα αλλά δεν είναι το πρόβλημα αυτοί που ζουν και εργάζονται εδώ αλλά αυτοί που μπαίνουν λαθραία κάνουν παρεμπόριο, εμπόριο ναρκωτικών κλπ Οι νόμιμοι μετανάστες που δουλεύουν εδώ δεν θεωρώ πως είναι πρόβλημα.. στο κάτω κάτω κάνουν δουλείες που εμείς ως έλληνες δεν κάνουμε γιατί είναι πολύ "ξεφτίλα" Άρα πιο πολύ βοηθάνε παρά κάνουν κακό-κατά την γνώμη μου πάντα

αυτό που άκουσα τελευταία και μου έκανε εντύπωση είναι ότι πληρωνόμαστε από την ΕΕ για να κρατάμε εδώ όλους τους λαθρομετανάστες και να μην τους αφήνουμε να διεισδύσουν στην υπόλοιπη Ευρώπη...

τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό... :roll:
ναι ρε και εγω για τους λαθραιους λεω. πχ τον κηπουρο μας που ειναι αλβανος εγω ελληνα τον θεωρω γτ εχει οικογενεια σπιτι εργαζεται με μισθο στον οικισμο και μια χαρα. οποτε και τα λεφτα που δικαια κ νομιμα παιρνει μενουν στη χωρα

τωρα αυτο π λες παιζει πααααρα πολυ σαν σεναριο, αλλα εγω το χα ξαναπει οτι οταν εσυ κι εγω εχουμε στροφαρει μια, οι εβραιομασσονοι εχουν σκεφτει 100 για να δουν τι μλκια θα παιξουν.
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by liakoskotsi »

lakers4life24 wrote:τωρα αυτο π λες παιζει πααααρα πολυ σαν σεναριο, αλλα εγω το χα ξαναπει οτι οταν εσυ κι εγω εχουμε στροφαρει μια, οι εβραιομασσονοι εχουν σκεφτει 100 για να δουν τι μλκια θα παιξουν.
από δω το πας από κει το πας στους μασόνους καταλήγεις
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εκλογές 2012 "part 2"

Post by lakers4life24 »

αφου τα χουμε πει αυτα ρε μαν.....την κυβερνηση πρεπει να την παρει στα χερια καποιος φιλλελην. διαφωνεις?
τωρα ο σαμαρας απλα θελει να βγει μια φορα και μην τον ειδατε, ο τσιπρας καταληψοχασισοκολλεγιοπαιδο που το παιζι κομμουνιστης με τη βιομηχανια του μπαμπα, βενιζελος μασσονος, παπαρηγα αχαρακτηριστη...οποτε τι μενει? ποιος αγαπαει την ελλαδα απ αυτους που ανεφερα. ΟΥΔΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΥΔΕΙΣ. απ τη αλλη πχ ο γεωργιος παπαδοπουλος ηταν φιλλελην(τουλαχιστον πιο πολυ απ αυτους τωρα) και αφησε την ελλαδα με 0 ελλειμα και εκανε και οδικο δικτυο ( η στρατιωτικη μοναδα ΜΟΜΑ αν εχεις ακουστα) αλλα ηταν δικτατορας και δεν αλλαζει αυτο, πολυ ασχημο να υπαρχουν συλληψεις ανθρωπων για πταισματα, απαγορευση κυκλοφοριας, χουντικα καθεστωτα κλπ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣ. πρεπει να ακολουθηθει μια μεση οδος, να μπει ταξη οχι δικτατορια. γι αυτο ψηφισα λαος γτ ειναι το πιο κοντινο σ αυτα που πιστευω.
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”