Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Συζητήσεις για πολιτικά και οικονομικά θέματα
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
XaVass
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 78
Joined: Fri Jun 11, 2010 6:32 pm

Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by XaVass »

Πριν σας παραθέσω το εν λόγω κείμενο θέλω να τονίσω οτι δεν ανήκω σε κάποια παράταξη, απλά το βρήκα στο ιντερνετ και μου έκανε τρομερή εντύπωση, γιατί μου έφερε στο μυαλό αναμνήσεις από την καθηγήτριά μου στα μαθήματα της νέας ελληνικής ιστορίας. Θα ήθελα να δω τι έχουν να πουν και άλλα άτομα πάνω στο θέμα μήπως εγώ είμαι υπερβολικός. Δεν έχω ξανανοίξει τόπικ, οπότε ελπίζω να μην έχω κάνει κάτι λάθος.



Αθήνα
Με ανακοίνωσή της η ΓΑΔΑ ενημερώνει ότι με απόφαση του Γενικού Αστυνομικού Διευθυντή Αττικής απαγορεύεται για λογούς δημόσιας ασφάλειας και μη διατάραξης της κοινωνικοοικονομικής ζωής της πρωτεύουσας, από τις 9 το πρωί ώς τις 10 το βράδυ, κάθε δημόσια υπαίθρια συνάθροιση ή πορεία στην Αθήνα. Απαγόρευση και στην Αττική Οδό, από και προς το αεροδρόμιο Ελ.Βενιζέλος.

Η ανακοίνωση της ΓΑΔΑ

«Με απόφαση του Γενικού Αστυνομικού Διευθυντή Αττικής απαγορεύεται για λογούς δημόσιας ασφάλειας και μη διατάραξης της κοινωνικοοικονομικής ζωής της πρωτεύουσας, κατά το χρονικό διάστημα από 09.00 ώρα της Τρίτης 09 Οκτωβρίου 2012 μέχρι και την 22.00 ώρα της ιδίας, κάθε δημόσια υπαίθρια συνάθροιση ή πορεία στην περιοχή της Πόλεως Αθηνών που περικλείεται από τις οδούς: (κλπ)

Πηγή: http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231216608
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by nikolio »

ετσι ετσι ΧΟΥΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
User avatar
theJoker
Private
Private
Posts: 3
Joined: Fri Oct 05, 2012 9:13 pm
Σχολή: Ηλεκτρολόγος
Gender: Male

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by theJoker »

ναι βγάλε και γλώσσα που σου στερούν τα βασικά σου δικαιώματα. σα δε ντρέπεσαι να ποστάρεις και να διαμαρτύρεσαι, ΑΝΤΙΣΤΑΣΙΑΚΕ, ΜΠΑΧΑΛΑΚΙΑ, ΣΤΗΝ ΚΛΟΥΒΑ
User avatar
Robocop
Major
Major
Posts: 198
Joined: Mon Sep 20, 2010 3:05 pm
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Male

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by Robocop »

Πράγματι Χούντα.. Κι εμείς κοιμόμαστε! Γουστάρω! :geek:
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by ιστορικός mech-eng »

εγω θα βγω παντως κεντρο να αραξω σε πλατεια ,ας ερθουν να με συλλαβουν επειδη καθομουν στο παγκακι....
ρε τι μαλακιες ειναι αυτα?

το παραλογο ειναι οτι τα παιρνουμε στα σοβαρα ολα αυτα παντως,γιατι απλα ειναι γελοια ,ανυποστατα και μη δημοκρατικα...
koroulis
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 61
Joined: Thu Jun 02, 2011 8:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by koroulis »

γελαει ο κοσμος με την παρτη μας....εικονα απο το αμεσο μελλον
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by cornerstone »

Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by TiGinetai »

ιστορικός mech-eng wrote:το παραλογο ειναι οτι τα παιρνουμε στα σοβαρα ολα αυτα παντως,γιατι απλα ειναι γελοια ,ανυποστατα και μη δημοκρατικα...
Δυστυχώς το κακό είναι πως δεν τα παίρνουμε σοβαρά. Γιατί αυτοί τα λένε σοβαρά και τα εννοούν. Θα αμολίσουν τα σκυλιά τους, θα βαράνε κόσμο αβέρτα και ακόμα χειρότερα θα δένουν κόσμο για πλάκα. Όπως πάντα άλλωστε..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by Kuchiki_Byakuya »

απαγόρευση τέτοιου είδους και έχουν στηθεί φράχτες παντού και φέρνουν αστυνομικούς από όπου βρουν. τόσο πολύ την εννοούν. τόσο ηλίθιοι είναι;
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Απαγόρευση των συναθροίσεων!!

Post by Kyria_patatokeftou »

Spoiler: show
Ο Σαμαράς “αδειάζει” την αστυνομία για την απαγόρευση διαδηλώσεων: “Δικαίωμα των εργαζομένων να εκφράζονται ελεύθερα σε ειρηνικές συγκεντρώσεις”

Αποστάσεις από την απόφαση της Αστυνομίας να απαγορεύσει τις διαδηλώσεις λόγω της επίσκεψης της Άνγκελα Μέρκελ στην Ελλάδα κράτησε ο πρωθυπουργός, Αντώνης Σαμαράς. Σύμφωνα με πληροφορίες που μετέδωσε το Mega, σε αλλεπάλληλες συσκέψεις που είχε στο Μέγαρο Μαξίμου ο πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαρά συζητώντας τα μέτρα της αστυνομίας για την άφιξη της Άνγκελα Μέρκελ, κατέστησε σαφές ότι οι διαδηλώσεις θα γίνουν σεβαστές.

Συγκεκριμένα, ο πρωθυπουργός, φαίνεται να είπε στους συνεργάτες του:

«Όπως έχω την υποχρέωση ο ίδιος ως Πρωθυπουργός να δίνω μάχες για το καλό του τόπου, αντίστοιχα θα δίνω μάχη για το δικαίωμα των εργαζομένων να εκφράζονται ελεύθερα σε συγκεντρώσεις, αρκεί αυτές να είναι ειρηνικές».

Ο πρωθυπουργός αναμένει με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τη Γερμανίδα καγκελάριο, ενώ η βελγική εφημερίδα De Morgen έγραψε πως το πολιτικό μέλλον του Έλληνα πρωθυπουργού εξαρτάται από την επίσκεψη της Άνγκελα Μέρκελ.
πηγή http://www.zoomnews.gr/?p=154517

αχαχα, μου έχει κολλήσει. φαντάζεστε να μην έρθει?? :lol:
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
Post Reply

Return to “Πολιτική-Οικονομία”