Ανακοίνωση για τη λειτουργία της Σχολής

User avatar
alcor
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 37
Joined: Sun Dec 12, 2010 4:29 pm
Σχολή: Τοπογράφος

Re: Ανακοίνωση για τη λειτουργία της Σχολής

Post by alcor »

pelagia wrote:Δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει,αλλά αν είναι έτσι τα πράγματα νομίζω πως τα άτομα της παράταξης που το έκαναν αυτό θα έπρεπε να καθίσουν λίγο να σκεφτούν το πως ένιωθαν οι ίδιοι την πρώτη τους μέρα στη σχολή,το κατά πόσο ανυπομονούσαν να κάνουν το πρώτο τους μάθημα για να δουν πως γίνεται το μάθημα σε μια σχολή και το αν θα τους άρεσε να είχε συμβεί το ίδιο στη δική τους πρώτη μέρα!!
Άδικα προσπαθείς να εξηγήσεις τη συμπεριφορά τους σύμφωνα με το τι θα έκανες εσύ. Δυστυχώς ένα τέτοιο επιχείρημα θα πέσει στο κενό, γιατί δεν βάζουν το καλό της σχολής και του ΦΣ πρώτα, αλλα της παράταξης του. (όπως και οι περισσότερες κομματικές παρατάξεις, αν όχι όλες).

Πάντως μετά από τόσους μήνες αδράνειας και στασιμότητας, την υποβάθμιση του εξαμήνου και την απώλεια των μεγάλων θερινών ασκήσεων· μου κάνει εντύπωση το ότι ακόμα υπάρχει η δυναμική ώστε να ξανακλείσει η σχολή.

Το τραγικό είναι ότι στο τέλος όταν θα αρχίσουν να φαίνονται ποιες ήταν οι θυσίες που έγιναν, κυρίως αυτές από το μέρος των φοιτητών (π.χ. διαστρεβλωμένο εξάμηνο, μεγάλος φόρτος εργασιών, μικρές εξεταστικές, μαθήματα το καλοκαίρι κτλ.), τότε θα απορρίπτουν τις ευθύνες τους και θα κατηγορούν άλλους. Δυστυχώς το συγκεκριμένο σκηνικό έχει ξαναγίνει και το έχω δει από πρώτο χέρι.
pelagia
Rural-Survey Seeder
Rural-Survey Seeder
Posts: 49
Joined: Sat Feb 18, 2012 3:27 pm
Σχολή: Τοπογράφος
Gender: Female

Re: Ανακοίνωση για τη λειτουργία της Σχολής

Post by pelagia »

Το τραγικό είναι ότι στο τέλος όταν θα αρχίσουν να φαίνονται ποιες ήταν οι θυσίες που έγιναν, κυρίως αυτές από το μέρος των φοιτητών (π.χ. διαστρεβλωμένο εξάμηνο, μεγάλος φόρτος εργασιών, μικρές εξεταστικές, μαθήματα το καλοκαίρι κτλ.), τότε θα απορρίπτουν τις ευθύνες τους και θα κατηγορούν άλλους
Νομίζω πως δεν αμφιβάλλει κανείς γι'αυτό...Άλλωστε ήδη το έκαναν και όσο είχαμε κατάληψη...Δε χρειαζόταν καν κάποιος να τους πεις,"θα χάσουμε το καλοκαίρι, τις εξεταστικές κλπ"για να αρχίσουν να ρίχνουν τις ευθύνες αλλού,κατηγορούσαν άλλους γι'αυτό προκαταβολικά!
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Τοπογράφων”