Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by lakers4life24 »

r federer δεν λεω τπτ αλλο
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by Διάτανος »

ήμουν είμαι και θα είμαι ναδαλικός
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by Adamaklas »

Ο ξαδερφος μ ο Σπυρος Μπαλαφας, αντε θα μ πεις και ο,τι νανε τωρα να πουμε.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by blackjohnny »

Παρά το ότι τελευταία έχει πάρει την κατρακύλα, ο Φέντερερ έχει κάτι που ο Ναδάλ δεν έχει..Λίγο η τεχνική του, λίγο ο βηματισμός, λίγο η οξυδέρκεια στο παιχνίδι κάνουν τη διαφορά. Ο Ναδάλ, παρ'ότι δεν τον πάω μία..αναγνωρίζω την αξία του..και μόνο ότι έχει κάνει τη ζωή δύσκολη στον φέντερερ λέει πολλά. Απλά θεωρώ πως ο Ναδάλ έχει εισάγει σε μεγαλύτερο βαθμό την "αθλητικότητα" στο τέννις, κάτι που με ξενερώνει τρελά. Για παλιά δεν έχω αντίστοιχη εικόνα και δε μπορώ να συγκρίνω. Ονόματα όπως ο Μποργκ, ο ΜακΕνρό ή ο Σάμπρας δεν παραμερίζονται έτσι απλά..
relax..it's over...you belong to me....
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by Διάτανος »

καλά όντως πολύ μεγαλο δίκιο έχει ο τζώννυ. απλά αν μιλάμε για σήμερα, σίγουρα ο φέντερερ έχει πολύ καλύτερη τεχνική κατάρτιση από ναδάλ, αλλά ο ισπανός είναι θηρίο.εκεί που οι άλλοι τα φτύνουν αυτός απλά ζορίζεται.Ανερχόμενος είναι κ ο τζοκοβιτς
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by lakers4life24 »

οντως διατανε ο σερβος εχει 4 σερι τιτλους και 24 σερι νικες απ το ξεκινημα της σεςζον και δειχνει να εχει παρει φωτια ομως τωρα π αρχιζει το χωμα ειτε το θελουμε ειτε οχι ο βασιλίας της σκονης ειναι ο ναδαλ .
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Mimo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 447
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Lostallo Track@Switzerland

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by Mimo »

Εγώ πήγαινα τον Andre Agasi πολύ, κοντούλης καράφλας δυνατός. :mrgreen:
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by Irishman »

το πιο ωραίο παιχνίδι που έχω δει στη ζωή μου ήταν ο τελικός του γουίμπλντον πριν καμιά δεκαριά χρόνια μεταξύ ιβανίσεβιτς και ράφτερ...
τόσο όμορφο τέννις που δεν ήθελα να τελειώσει...όχι τόσο το αμφίρροπο του ματς, όσο η αρτιότητα των κινήσεων...
καταπληκτικό παιχνίδι επίσης ήταν το παιχνίδι εκέινης της χρονιάς νομίζω, μεταξύ σάμπρας(κορυφαίος που έχω δει με τα μάτια μου) και φέντερερ στη φάση των 16...η πρώτη χρονιά του ελβετού, η τελευταία του πητ...είχε περάσει ο φέντερερ...
ο σάμπρας είναι ο τενίστας που φχαριστιόμουνα να βλέπω...επίσης ο πάτρικ ράφτερ ήταν αντίστοιχου επιπέδου κατά τη γνώμη μου...
πάντα γούσταρα τους σερβ-εν-βόλλεϋ τενίστες κι όχι αυτούς που γούσταραν ράλλιζ στυλ αγκάσι 8-)
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
ball38
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 381
Joined: Mon Feb 08, 2010 8:19 pm

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by ball38 »

winterwood wrote:το πιο ωραίο παιχνίδι που έχω δει στη ζωή μου ήταν ο τελικός του γουίμπλντον πριν καμιά δεκαριά χρόνια μεταξύ ιβανίσεβιτς και ράφτερ...
τόσο όμορφο τέννις που δεν ήθελα να τελειώσει...όχι τόσο το αμφίρροπο του ματς, όσο η αρτιότητα των κινήσεων...
καταπληκτικό παιχνίδι επίσης ήταν το παιχνίδι εκέινης της χρονιάς νομίζω, μεταξύ σάμπρας(κορυφαίος που έχω δει με τα μάτια μου) και φέντερερ στη φάση των 16...η πρώτη χρονιά του ελβετού, η τελευταία του πητ...είχε περάσει ο φέντερερ...
ο σάμπρας είναι ο τενίστας που φχαριστιόμουνα να βλέπω...επίσης ο πάτρικ ράφτερ ήταν αντίστοιχου επιπέδου κατά τη γνώμη μου...
πάντα γούσταρα τους σερβ-εν-βόλλεϋ τενίστες κι όχι αυτούς που γούσταραν ράλλιζ στυλ αγκάσι 8-)

Ποιος είσαι και γιατί διαβάζεις τη σκέψη μου? :mrgreen:
neb
Private
Private
Posts: 4
Joined: Wed Dec 22, 2010 1:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Kαλύτερος τεννίστας όλων των εποχών?

Post by neb »

ο Μποργκ είχε το στυλ, ο Αγκάσι την αναγνωρισιμότητα, ο Σάμπρας τους τίτλους και ο Φέντερερ ...τα πάντα από τα 27. Δυστυχώς τελευταία δείχνει να έχει κορεστεί και δεν θυμίζει τον παλιό εαυτό του. Μεγάλος παίκτης και ο Ναδάλ αλλά όπως και οι περισσότεροι Ισπανοί αθλητές είναι πολύ εκνευριστικός..τόσα χρόνια που παίζει αναρωτιέμαι δεν έχει βρει ένα στρινγκ που να μην τον ενοχλεί και να μην χρειάζεται να το φτιάξει σε κάθε πόντο?
Post Reply

Return to “Αθλητικά”