Eurobasket 2013

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Eurobasket 2013

Post by Adramelch »

Kuchiki_Byakuya wrote:
επόμενη η σλοβενία βέβαια. παίζει ένα αναχρονιστικό μπάσκετ και αν καταφέρεις να περιορίσεις το γκόραν ντράγκιτς δεν δουλεύει τίποτα σωστά. ούτε ο αδερφός, του ούτε ο λόρμπεκ, ούτε ο νάχμπαρ που παίζουν πολύ ατομικά.
Απ'ότι έχει φανεί όμως, στο να καταφέρουμε να περιορίσουμε έναν παίχτη δεν είμαστε καλοί. Καθόλου καλοί.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
KonTaz
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 429
Joined: Mon Nov 08, 2010 10:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Εκεί,Άντε Γεια

Re: Eurobasket 2013

Post by KonTaz »

Kuchiki_Byakuya wrote:
κακίες.

επόμενη η σλοβενία βέβαια. παίζει ένα αναχρονιστικό μπάσκετ και αν καταφέρεις να περιορίσεις το γκόραν ντράγκιτς δεν δουλεύει τίποτα σωστά. ούτε ο αδερφός, του ούτε ο λόρμπεκ, ούτε ο νάχμπαρ που παίζουν πολύ ατομικά.
Καμία κακία.Ελπίζω να χάσει και το ματς με Σλοβενία

Δεν περιορίζεται εύκολα ο Ντράγκιτς.Σαν πυραυλοκίνητος παίζει
Άσε μου με το κόψιμο του Κατσίβελη(για να πάρει Φώτση.............) και την απουσία Μάντζαρη δεν έχουμε αμυντικό καλό στην θέση 1
Την κάνω χωνί,αράζω.
Την κάνω τζαμάουα,είμαι τέλειος.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Eurobasket 2013

Post by Adramelch »

Όταν όμως ο Καββαδάς έπαιξε για κάμποση ώρα στο 3ο δεκάλεπτο ο Gasol έβαλε 10 συνεχόμενους πόντους. Όχι ότι έφταιγε το παιδί, μια χαρά έπαιξε αλλά είναι άπειρος. Δεν είμαι fan του Μαυροκεφαλίδη και θεωρώ ότι κάποιον καλύτερο θα έχουμε, αλλά δεδομένων των συνθηκών δεν μας βολεύει να μην είναι καλά. Τουλάχιστον δεν κάνει αντιαθλητικά από το πουθενά.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Eurobasket 2013

Post by kobe24 »

Ο Μαντζαρης δεν μπορουσε να παιξει και καλα εκανε και δεν τον πηρε. Το παιδι ειχε εναν πολυ σοβαρο τραυματισμο. Τωρα το οτι πηρε το Καββαδα για μενα ειναι λαθος γιατι απλα δεν κανει. Μεσα σε 5 λεπτα ο Γκασολ εκανε παρτι και θα χαναμε το ματσ!!! Ειναι απειρος,και κοντος για πενταρι. Θελει πολυ δουλεια ακομα!! Επισης θεωρω απαραδεκτο να μην παιζει ο Φωτσης. Απο τα 4αρια μας εχει το καλυτερο σουτ, παιζει την καλυτερη αμυνα ειναι ο καλυτερος ριμπαουντερ. Το μονο μειον ειναι το ανυπαρκτο παιχνιδι με πλατη στο καλαθι και η μονη εξηγηση που δινω ειναι οτι ο Ιταλος εχει ψυχωση με το παιχνιδι στο low -post και για αυτο δεν παιζει.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Eurobasket 2013

Post by Kuchiki_Byakuya »

KonTaz wrote:Καμία κακία.Ελπίζω να χάσει και το ματς με Σλοβενία
χάνει όλο το τουρνουά. χάρηκες;;

kobe24 wrote: Επισης θεωρω απαραδεκτο να μην παιζει ο Φωτσης. Απο τα 4αρια μας εχει το καλυτερο σουτ, παιζει την καλυτερη αμυνα ειναι ο καλυτερος ριμπαουντερ. Το μονο μειον ειναι το ανυπαρκτο παιχνιδι με πλατη στο καλαθι και η μονη εξηγηση που δινω ειναι οτι ο Ιταλος εχει ψυχωση με το παιχνιδι στο low -post και για αυτο δεν παιζει.
μπορεί να μην είναι φορμαρισμένος αλλά είναι έμπειρος και πανέξυπνος παίχτης. επίσης σε τέτοιους αγώνες ένα οχτάλεπτο φτάνει να βάλει κάποιους πόντους και να μπερδέψει λίγο την άμυνα και την επίθεση των αντιπάλων. αλλά και ο τρινκιέρι είναι άπειρος. θέλω να τον δω απέναντι στον μάλκοβιτς, που σε θέματα τακτικής είναι εξαιρετικός.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
KonTaz
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 429
Joined: Mon Nov 08, 2010 10:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Εκεί,Άντε Γεια

Re: Eurobasket 2013

Post by KonTaz »

Kuchiki_Byakuya wrote:
KonTaz wrote:Καμία κακία.Ελπίζω να χάσει και το ματς με Σλοβενία
χάνει όλο το τουρνουά. χάρηκες;;
Κλείδωσε το χρυσό.30λεπτα Γιάνναρου Μπουρούση και δεν το χάνουμε με τίποτα

Ο Φώτσης παιδιά με το ζόρι ήρθε.Δεν τον ήθελε ο Τρινκιερί.Δεν του κάνει.
Και όπως τον έχω δει μέχρι τώρα είναι πολύ αργός,σαν πρώην παίκτης.Εκτός κλίματος.
Θα δείξει με την βαζέλα τι θα κάνει,αν όντως έχει αρχίσει την συνταξιοδότηση
Την κάνω χωνί,αράζω.
Την κάνω τζαμάουα,είμαι τέλειος.
User avatar
kobe24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 80
Joined: Sat May 15, 2010 1:47 pm
Gender: Male

Re: Eurobasket 2013

Post by kobe24 »

Ο Μπουρουσης ειναι τρυπα στην αμυνα γιατι ειναι αργος στα pick & roll οποτε μην χαιρεστε που θα παιζει 30 λεπτα.Ο Φωτσης θΑ μπορουσε ανετα να παιξει ενα 10 λεπτο να βαλει 2 τριποντακια, να ανοιξει την αμυνα και να παρει δυο τρια ριμπαουντ. Ειμαι σιγουρος γιατι δεν παιζει, η τακτικη του Τρινκιερι δεν ειναι του στυλ του!! Δεν του ταιριαζει το παιχνιδι. Τωρα ομως που εχει ενα παιχτη μειον θα αναγκαστει να τον βαλει πιστευω. Επισης το οτι δεν παιζει καθολου του καταστρεφει την ψυχολογια... Και αυτο ειναι κακο αφου πλεον εχουμε 11 παιχτες! Σημερα ειναι δυσκολο παιχνιδι!! Αν η Σλοβενια ειναι ομαδα Μαλκοβιτσ θα δουμε πολυ ξυλο!!!!
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απ: Eurobasket 2013

Post by Onoffon »

Τωρα που αποκλειστηκε η εθνικη απο την επομενη φαση ποια χωρα υποστηριζετε? Κανω την αρχη και λεω τη λιθουανια

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Απ: Eurobasket 2013

Post by cornerstone »

Onoffon wrote:Τωρα που αποκλειστηκε η εθνικη απο την επομενη φαση ποια χωρα υποστηριζετε? Κανω την αρχη και λεω τη λιθουανια

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Πολύ ισορροπημένη ομάδα η Λιθουανία...Αλλά φέτος είναι η χρονιά των πλάβι...Οι Σλοβένοι παίζουν στην έδρα τους,οι Κροάτες σαν στην έδρα τους και το θέλουν πολύ, και οι Σέρβοι, αν και με την πιο "ατάλαντη" ομάδα τους εδώ και χρόνια, έχουν τρομακτική πειθαρχία και τον Ντούντα...αν περάσουν τους "ταλαντούχους", πλην χωρίς συνοχή φέτος και πάντοτε ασυμπάθηστους Ισπανούς, μπορούν να φτάσουν ψηλά....Τέλος, μεγάλο αουτσάιντερ είναι η Ιταλία...Δεν ξέρω,κάτι μου λέει ότι θα κάνουν την έκπληξη... :)
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: Eurobasket 2013

Post by Adramelch »

Ανέφερες 5 από τις 8 ομάδες. :mrgreen:
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”