NFL

Αθλητικές συζητήσεις
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: NFL

Post by a_nikos »

antykon wrote:Αυτό το τελευταίο με το NBA να το πεις στον κομισσάριο Adam Silver, ο οποίος έχει σχέδιο για 4 ομάδες στην Ευρώπη!!!!! (οι Άγγλοι μπορεί να μην ξέρουν το σχήμα της μπάλας, αλλά ο αγώνας Knicks-Bucks της προηγούμενης βδομάδας στο O2 ξεπούλησε σε 1 ώρα, και μιλάμε για αρένα πολύ μεγαλύτερη από αυτές των ομάδων.)

Όσο για το NFL στην Ευρώπη, δεν παίζει. Τους ρώτησες τους παίκτες αν θέλουν να ξενητευτούν με τις οικογένειές τους; Είναι μεγάλος μπελάς και δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί και για ένα ακόμη λόγο. Ποια ομάδα θα πάει στο Wembley; Οι Jaguars, που έχουν συμβόλαιο με το στάδιο για να παίζουν εκεί έναν αγώνα κάθε χρόνο (και έχουν και fan club, το Union Jax -το πιάσατε;- ). Ξέρεις τι κράξιμο πέφτει στα Αγγλικά forums όταν στους αγώνες των Jaguars δεν μπορεί ο εκεί κόσμος να δει Redzone; Νομίζει κανείς ότι οι Εγγλέζοι θα κάθονται σαν τα κορόιδα και θα περιμένουν αν και πότε η ομάδα θα διεκδικίσει πρωταθλήματα; Όχι δα!

Για το deflate-gate τώρα (παρεπιπτόντως, εγώ διάβασα ότι η ελαφριά μπάλα είναι πιο εύκολο να πιαστεί), φαίνεται δύσκολο να παρθεί απόφαση άμεσα, αλλά αυξάνουν οι πιθανότητες για ποινές σε συγκεκριμένα πρόσωπα, ειδικά μιας και δεν είναι η πρώτη φορά που εμπλέκεται η συγκεκριμένη ομάδα και οι συγκεκριμένοι παίκτες σε τέτοιες κινήσεις. Εν τω μεταξύ, και οι Ravens παραπονιούνται ότι οι μπάλες που χρησιμοποιήθηκαν σε κλωτσιές ήταν ξεφούσκωτες.

Όσο για τη 40ρα, οι Colts είναι "μετεξέλιξη" των Packers. Οι Packers είναι μέτρια ομάδα με θεό QB. Οι Colts είναι χάλια ομάδα με θεό QB (έστω, μελλοντικό θεό) και βρέθηκαν στον τελικό της AFC μόνο επειδή ο θείος Peyton θυμήθηκε το παλιό καλό playoff εαυτό του φέτος.
Η αποσταση αυτη τη στιγμη ειναι τεραστια. Οι 7 ωρες που ειναι το ΝΥ-Λονδινο ειναι η μικροτερη και βαζοντας ως δεδομενο οτι η Ευρωπαικη ομαδα θα εχει εδρα το Λονδινο, γεγονος απιθανο οταν μιλαμε για μπασκετ. Οι χωρες που μπορουν να υποστηριξουν μεγαλη ομαδα μπασκετ ειναι Ισπανια-Ελλαδα-Ρωσια-Ισραηλ. Και πραγματικα ποιο το νοημα να βαλεις Ευρωπαικες ομαδες στο ΝΒΑ, για να εχεις περισσοτερους σακους του μποξ? Ακομα και ομαδες οπως Ρεαλ και Μπαρτσα δεν θα εκαναν πανω απο 20-25 νικες. Ξεκινησα να βλεπω ΝΒΑ πριν 8 χρονια, ακομα τα ιδια ακουμε για επεκταση στην Ευρωπη. Εγω το μονο που θεωρω βιωσιμο ειναι ενα υπερ-τουρνουα με τις 4 καλυτερες του ΝΒΑ (οσες πηγαν τελικους περιφερειας) απεναντι στην 4αδα του φ4. Στην Ευρωπη υπαρχουν μερη οπου μπορουν να φιλοξενησουν σοβαρα ενα τετοιο τουρνουα, οπως η Γερμανια που εχει μεγαλα κλειστα γηπεδα. Επισης κ. Σιλβερ οταν θες να προμοταρεις το αθλημα σου αλλου, δεν πας τους Νικς και τους Μπακς 8-)

Για το NFL τωρα. Λογικα θα ειναι expansion team οπως ηταν οι Texans το 2002 και θα ξαναμοιραστουν οι περιφερειες αν και θα εχουν μονο αριθμο. Το Λονδινο ειναι κοντα στις ΗΠΑ συγκριτικα με αλλες ευρωπαικες μεγαλουπολεις, εχει γηπεδο που απο πολλα του NFL ειναι καλυτερο και το περισσοτερο διαστημα δεν χρησιμοποιειται, με το αθλημα εχουν σοβαρη επαφη καθε χρονο, δεν ειναι και τοσο ξενο λογω της υπαρξης του ραγκμπι (ναι μεν πολλες διαφορες αλλα η βαση ειναι ιδια) και οσο για το αν θα θελει καποιος να παει στο Λονδινο, εγω πιστευω θα ειναι το τελευταιο που θα προβληματισει ενα παικτη, "κοινη" γλωσσα, σχετικα κοντινη κουλτουρα, μεγαλη πολη και πολος ελξης για ξενους κατοικους. Τελος για τους φιλαθλους, ακομα κι αν η ομαδα σερνεται, θα εχει κοσμο. Θα την υποστηριζουν οι φιλοι της Αρσεναλ :lol: :lol: :lol:

Η ιστορια του deflate gate μπαζει και για να κατηγορησει το NFL οτι οι Πατς πειραξαν τις μπαλες μετα τον ελεγχο και δεν το καταλαβε και κανενας διαιτητης, θα χρειαστουν σοβαρες αποδειξεις. Βεβαι ο Goodell αν θελει να ριξει ποινη δεν χαμπαριαζει απο αποδειξεις. Ειναι ο Stern του football. Το κυνηγι μαγισσων συνεχιζεται με την "εγκριτη" ειδηση οτι τα παιδακια που μοιραζουν πετσετες στους φιλοξενουμενους, ειναι κατασκοποι του Darth Sidious.

O Luck εχει προσοντα να γινει ο καλυτερος QB της επομενης δεκαετιας. Βεβαια πρεπει να περιορισει λιγο τα λαθη του και απο οτι φαινεται εχει δυνατο ανταγωνισμο με τον Wilson. Α επισης θα παει στο SB οταν δεν βρει τους Πατς μπροστα του γιατι απλα χανει με τεραστιες διαφορες συνεχεια. Με εναν μετριο QB οι Colts δεν θα επαιρναν ουτε Wild Card. Παντως αδικαιολογητοι, οταν σου εχουν ριξει 44 ποντους σχεδον αποκλειστικα απο το εδαφος, πας δυο μηνες μετα και σου ριχνουν αλλους 45 παλι απο το εδαφος; Ο Peyton φετος απλα βγηκε απο την κουβεντα για τον GOAT, ακομα κι απο την κουβεντα για τον καλυτερο της τελευταιας 20ετιας. Ειναι ενας εξαιρετικος QB που απλα δεν μπορει να κερδισει στα Playoff. Τα 6 SB του μοντελοπνιχτη, μιλανε απο μονα τους.

ΥΓ. Το αστειο για τους Jaguars εμενα μ αρεσε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
antykon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Mon Sep 15, 2014 2:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NFL

Post by antykon »

Θα απαντάωσε κομμάτια, γιατί μέχρι να τελειώσω με βγάζει το forum έξω (ήδη 2 φορές).

Για το ΝΒΑ:

Περι των Ευρωπαϊκών ομάδων το είπα ειρωνικά. Παλιά ο κολλητός μου στο γυμνασιο έλεγε ότι ο ΠΑΟ (που υποστήριζα τότε) θα πάει στο NBA. Η συζύτηση αυτή μου το θύμησε. Υπερτουρνουά; Σαν το μουντιάλ συλλόγων της FIFA; Την ίδια τύχη θα έχει. Μόνο Αμερικάνικες ομάδες θα κερδίζουν.

Για τους Knicks το καταλαβαίνω, αλλά οι Bucks πάνει αξιοπρεπώς φέτος. Δύσκολο για playoffs, αλλά αν δεν είχε τραυματιστεί ο Jabari Parker θα είχαν περισσότερες ελπίδες.
antykon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Mon Sep 15, 2014 2:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NFL

Post by antykon »

Για το NFL στην Ευρώπη:

Το πολύ πολύ να γίνεται αγώνας κάθε αγωνιστική (εκτός από Αγγλία, καλές τοποθεσίες είναι η Ιρλανδία, η οποία φιλοξενεί αγώνα college football κάθε 2 χρόνια, και η Γερμανία, επειδή έχει καλές τοπικές ομάδες και μπορεί να ενδιαφέρονται οι προπονητές και γενικοί διευθυντές για παίκτες).

Υ.Γ.: Οι οπαδοί της Arsenal θα υποστήριζαν μια ομάδα σαν τους Cowboys του σήμερα. Κάθε χρονιά στην πηγή, αλλά νερό μια στο τόσο. Τους Jaguars ούτε οι οπαδοί της Tottenham, που ζούν σε ψευδαισθήσεις ότι η ομάδα τους είναι επιπέδου, δεν θα υποστήριζαν.

Και bonus, links από Jaguars UK, Union Jax και τη σελίδα τους στο fb:

http://www.jaguars.com/uk/
http://www.jaguars.com/uk/about-union-jax-fan-club.html
https://www.facebook.com/jaguarsuk
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: NFL

Post by castiel »

antykon wrote:Θα απαντάωσε κομμάτια, γιατί μέχρι να τελειώσω με βγάζει το forum έξω (ήδη 2 φορές).
κάνε sign-out και μετά sign-in, κάνοντας κλικ στην επιλογή Use Automatic Login.
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
antykon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Mon Sep 15, 2014 2:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NFL

Post by antykon »

Για το deflate-gate και τα σκάνδαλα γενικώς:

Έχω αμερικάνικη συνδρομητική τηλεόραση και τα κανάλια εκεί δεν λένε τίποτε άλλο. Ο κύριος Goodell ζει στον κόσμο του όμως και γιατί να μην ζει, όταν κάνει την υπoθέσεις Ray Rice και AP σαν τα μούτρα του και μετά η DirecTV του σκάει $2δις. για τα αποκλειστικά δικαιώματα των αγώνων που δεν μεταδίδονται στους τοπικούς σταθμούς. Δεν κοιτάει να φτιάξει τα δικά του λόγια στα ΜΜΕ, μόνο ρίχνει πρόστιμα στον Beast Mode επειδή δεν μίλησε στους δημοσιογράφους (χμμ, ίσως τελικά είμαι Hawks fan).

Υ.Γ.: Εσύ φίλε Νίκο (υπεθεσα από το username ότι το όνομά σου είναι αυτό), είσαι Pats fan; Και γιατί όλοι οι Έλληνες που υποστηρίζουν αμερικάνικες ομάδες, υποστηρίζουν αυτές της Βοστώνης; Παίζει κάτι που δεν ξέρω; Και τουλάχιστον οι άλλες 3 ομάδες έχουν ιστορία, αλλά οι Πατριώτες "γεννήθηκαν" με τον άνθρωπο που ανοίγει το στόμα και μιλιά δεν βγαίνει (έστω, βγαίνει ελάχιστη) και το κύριο Bundchen.

Υ.Γ. άσχετο και τελευταία κουβέντα: Ο Manning είναι σε συζύτηση για να γίνει κατσίκα; Γιατί η μούρη του πιο πολύ σε άλογο φέρνει (δεν είναι τυχαίο σε ποιες ομάδες έπαιξε άλωστε...)
antykon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Mon Sep 15, 2014 2:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NFL

Post by antykon »

castiel wrote:
antykon wrote:Θα απαντάωσε κομμάτια, γιατί μέχρι να τελειώσω με βγάζει το forum έξω (ήδη 2 φορές).
κάνε sign-out και μετά sign-in, κάνοντας κλικ στην επιλογή Use Automatic Login.
Ευχαριστώ.
antykon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Mon Sep 15, 2014 2:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NFL

Post by antykon »

BREAKING NEWS! Ο Bill Belichik ανακοίνωσε ότι δεν είχε ιδέα για τις μπάλες. Κατά συνέπεια, ο Tom Terrific γίνεται ο κύριος ύποπτος στο θέμα.
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

NFL

Post by a_nikos »

antykon wrote:Για το deflate-gate και τα σκάνδαλα γενικώς:

Έχω αμερικάνικη συνδρομητική τηλεόραση και τα κανάλια εκεί δεν λένε τίποτε άλλο. Ο κύριος Goodell ζει στον κόσμο του όμως και γιατί να μην ζει, όταν κάνει την υπoθέσεις Ray Rice και AP σαν τα μούτρα του και μετά η DirecTV του σκάει $2δις. για τα αποκλειστικά δικαιώματα των αγώνων που δεν μεταδίδονται στους τοπικούς σταθμούς. Δεν κοιτάει να φτιάξει τα δικά του λόγια στα ΜΜΕ, μόνο ρίχνει πρόστιμα στον Beast Mode επειδή δεν μίλησε στους δημοσιογράφους (χμμ, ίσως τελικά είμαι Hawks fan).

Υ.Γ.: Εσύ φίλε Νίκο (υπεθεσα από το username ότι το όνομά σου είναι αυτό), είσαι Pats fan; Και γιατί όλοι οι Έλληνες που υποστηρίζουν αμερικάνικες ομάδες, υποστηρίζουν αυτές της Βοστώνης; Παίζει κάτι που δεν ξέρω; Και τουλάχιστον οι άλλες 3 ομάδες έχουν ιστορία, αλλά οι Πατριώτες "γεννήθηκαν" με τον άνθρωπο που ανοίγει το στόμα και μιλιά δεν βγαίνει (έστω, βγαίνει ελάχιστη) και το κύριο Bundchen.

Υ.Γ. άσχετο και τελευταία κουβέντα: Ο Manning είναι σε συζύτηση για να γίνει κατσίκα; Γιατί η μούρη του πιο πολύ σε άλογο φέρνει (δεν είναι τυχαίο σε ποιες ομάδες έπαιξε άλωστε...)
Δεν ξέρω αλλά όντως αυτό ισχύει. Εγώ πάντως όταν ξεκίνησα να βλέπω άρχισα με ματς των Patriots, μου άρεσαν κι έτσι έκατσε. Όπως γενικά και με όλες τις ομάδες που ο καθένας υποστηρίζει.

Γενικά όμως από όσο καταλαβαίνω οι ομάδες της Βοστωνης έχουν αρκετούς haters, για τους Bruins δεν ξέρω αν ισχύει :P

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: NFL

Post by Kuchiki_Byakuya »

είναι πιο εύκολο να πιάσεις την μπάλα όταν είναι φουσκωμένη και πιο εύκολο να την τρέξεις όταν είναι ξεφούσκωτη.

πάντως νομίζω ότι έχει ξανασυμβεί σε ακραίες συνθήκες οι μπάλες που φουσκώνονται σε εσωτερικό χώρο να φεύγουν από τις προδιαγραφές σε εξωτερικό χώρο με πολύ κρύο.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
antykon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Mon Sep 15, 2014 2:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: NFL

Post by antykon »

Και ο Brady αρνήθηκε κάθε εμπλοκή με το ξεφούσκωμα.

Σε άλλες ειδήσεις, οι Seahawks αρχίσαν τον προφορικό πόλεμό τους, με τον Sherman να δηλώνει ότι ο Brady είναι πολύ χειρότερος trash talker από τον ίδιο, ενώ και ο άλλος cb της ομάδας Jeremy Lane αμφιβάλει για τις πραγματικές ικανότητες του Gronkowski.
Post Reply

Return to “Αθλητικά”