Οργανοπαιχτες ΕΜΠ

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
LabrakisJ
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 185
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:49 pm

Re: Οργανοπαιχτες ΕΜΠ

Post by LabrakisJ »

Στην πάτρα μια παράταξη είχε οργανώσει συναυλία σε μια αντιστοιχη πλατεια (οπως των μηχανολόγων ) του πανεπιστημιού και ήταν πολύ ωραία.Από ότι θυμάμαι είχαν παίξει rock, metal και γενικά αρκετά ψαγμένα τραγούδια....
lllllllllllllllike a glove
User avatar
NMG4
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 13
Joined: Thu Oct 27, 2011 12:54 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Οργανοπαιχτες ΕΜΠ

Post by NMG4 »

Παιδιά εγώ ασχολούμαι με κιθάρα 8 χρόνια, 3,5 χρόνια κλασική και 4,5 με ηλεκτρική(κυρίως heavy kai power metal).Με ενδιαφέρει άπειρα το συγκρότημα και οσοι ενδιαφέρονται ας απαντήσουν σε αυτό το post μήπως οργνωθούμε.Για rock και metal κυρίως... :twisted:
Attachments
BLIND GUARDIAN - A Voice In The Dark.mp3
(5.12 MiB) Downloaded 1258 times
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Οργανοπαιχτες ΕΜΠ

Post by sid »

Adamaklas wrote:Παιζω περι τα 4 χρονια 10τρυπη διατονικη φυσαρμονικα ( την κλασικη φυσαρμονικα π ακουτε )

Και γνωριζω απο 42τρυπη τρεμολο :)

επαιζα στις γιορτες του σχολειου και εκανα και σολο εισαγωγες, και παντα οταν τελειωνε η γιορτη εγω και ενας φιλος μου με την ακουστικη του κιθαρα χωναμε κανα ριφφακι !! :P

Εχω παιξει μαζι με εξεχουσες προσωπικοτητες, οπως τον τυπα με την κιθαρα στο σκαμνακι στο ψυρρι 4 το πρωι, με τον κυριο χαραλαμπο και τον τζουρα του στον πλαταμωνα , με τον μαρινο απο την σχολη ( ??? )
με τον αλλο τον τυπο με την λατερνα στο κεντρο της λαρισας...

Και εχω δωσει Live εξω απο το γυραδικο του Μαραγκου για να φαω! αυτα!

Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Post Reply

Return to “Μουσική”