[ΣΕΙΡΑ] Community

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: [ΣΕΙΡΑ] Community

Post by castiel »

όποιος δεν είδε τα τρία τελευταία επεισόδια, να τα δει αμέσως!!
απλά γαμάτα!
ειδικά αυτό με το video-game!

ps
για καποιο λόγο απέλυσαν τον δημιουργό, Νταν Χάρμον...
(δυστυχώς)αυτό σημαίνει ότι η σειρά δεν θα είναι πλέον ίδια...
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
liakoskotsi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1672
Joined: Thu Mar 10, 2011 7:24 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: near kage's hidden village

Re: [ΣΕΙΡΑ] Community

Post by liakoskotsi »

castiel wrote:όποιος δεν είδε τα τρία τελευταία επεισόδια, να τα δει αμέσως!!
απλά γαμάτα!
ειδικά αυτό με το video-game!
τρέχω, τρέχω!!
Wise Man wrote:Όχι 'κάποια' γυναίκα. Η μία και μοναδική. Ο σωστός άνδρας φυλάει το λουλουδάκι του για μια ξεχωριστή ψυχή που βρίσκεται κάπου εκεί έξω και τον ψάχνει.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: [ΣΕΙΡΑ] Community

Post by Adramelch »

Γενικότερα αυτή η season κατά την άποψη μου ήταν ένα συνοθύλευμα καλών ιδεών αλλά περισσότερων μέτριων. Τα τελευταία τρία όντως σώζουν την κατάσταση, αλλά θα χρειαστεί πολύ δουλεία για να συνεχίσει να υπάρχει η σειρά πέραν των 10 επεισοδίων για τα οποία έχει συμφωνηθεί.
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: [ΣΕΙΡΑ] Community

Post by castiel »

Adramelch wrote:Γενικότερα αυτή η season κατά την άποψη μου ήταν ένα συνοθύλευμα καλών ιδεών αλλά περισσότερων μέτριων.
νομίζω έτσι ήταν κάθε αμερικάνικη σειρά φέτος. τουλάχιστον όσες βλέπω εγώ.
φέτος νομίζω είναι μια από τις χειρότερες σεζόν, από αυτές που έχω παρακολουθήσει εγώ.
καμιά καινούρια σειρά δεν έκανε ιδιαίτερη εντύπωση-αρκετές μάλιστα κόπηκαν, ή πήραν "χαριστικά" την ανανέωση, ελπίζοντας σε βελτίωση, ενώ από τις παλιές αρκετές χάλασαν.
Adramelch wrote: αλλά θα χρειαστεί πολύ δουλεία για να συνεχίσει να υπάρχει η σειρά πέραν των 10 επεισοδίων για τα οποία έχει συμφωνηθεί.
το γεγονός ότι φεύγει ο δημιουργός δεν ξέρω ότι είναι καλό, και αν θα μπορέσει να συνεχίσει. απόσο διαβάζω αυτός ήταν βασικά το "μυαλό".
http://www.couchpotato.gr/2012/05/20/co ... #more-9293
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Adramelch
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1730
Joined: Sun Jan 24, 2010 3:31 am
Σχολή: Υπ. Διδάκτορας
Gender: Male
Location: Βαρκελώνη

Re: [ΣΕΙΡΑ] Community

Post by Adramelch »

castiel wrote:
Adramelch wrote:Γενικότερα αυτή η season κατά την άποψη μου ήταν ένα συνοθύλευμα καλών ιδεών αλλά περισσότερων μέτριων.
νομίζω έτσι ήταν κάθε αμερικάνικη σειρά φέτος. τουλάχιστον όσες βλέπω εγώ.
φέτος νομίζω είναι μια από τις χειρότερες σεζόν, από αυτές που έχω παρακολουθήσει εγώ.
καμιά καινούρια σειρά δεν έκανε ιδιαίτερη εντύπωση-αρκετές μάλιστα κόπηκαν, ή πήραν "χαριστικά" την ανανέωση, ελπίζοντας σε βελτίωση, ενώ από τις παλιές αρκετές χάλασαν.
To Parks and Recreation είχε μια αρκετά καλή season. Έχω καταλήξει όμως στο συμπέρασμα ότι το να περιμένεις μια βδομάδα (στην καλύτερη) για ένα επεισόδιο, χαλάει λίγο το κλίμα και αφαιρεί από τη μαγεία της σειράς. Case in point, το Big Bang Theory, που ενώ είναι σε καλά standard δεν το ευχαριστήθηκα τόσο πολύ όσο τις 3.5-4 πρώτες season που τις είδα μονοκοπανιά, αν και είχε ίσως ένα από τα καλύτερά του επεισόδια έως τώρα, στην αρχή, με το "Fun mit flags" και την αξέχαστη ατάκα της Amy "ich bin ein Pretzel".
I'm a horny engineer Leonard. I never joke about maths or sex.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: [ΣΕΙΡΑ] Community

Post by castiel »

http://www.couchpotato.gr/2012/11/22/ch ... community/

Ο Τσέβι Τσέις φεύγει από το Community

Η είδηση δε μας εκπλήσσει ιδιαίτερα, αφού ο ιδιόρρυθμος κωμικός έχει προκαλέσει πολλές φορές στο παρελθόν. Έχει δημιουργήσει προβλήματα, έχει τσακωθεί, και έχει δηλώσει εντελώς ανοιχτά ότι δεν του αρέσει η σειρά, δεν τη θεωρεί αστεία, δεν του αρέσει ο χαρακτήρας του, και μένει μόνο για τα λεφτά. Είναι ασφαλώς περίεργο το διαζύγιο μόλις 2 επεισόδια πριν το τέλος της σαιζόν, αφού τα περισσότερα έχουν ήδη γυριστεί. Υπενθυμίζω ότι το Community επιστρέφει στις 7 του Φλεβάρη.

http://www.couchpotato.gr/2012/11/22/ch ... community/
Post Reply

Return to “Σινεμά - TV”