Taken 2

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
Heihachi
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 143
Joined: Thu Apr 19, 2012 4:39 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Taken 2

Post by Heihachi »

Image

http://www.imdb.com/title/tt1397280/

δεν με τρέλανε σαν ταινία, δεν θα σας πρότεινα να πάτε σινεμά, καλύτερα να τη δείτε σπίτι.
είχε αγωνία για να δεις τι θα γίνει αλλά σε πολλά σημεία ήταν υπερβολική και ψεύτικη
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Taken 2

Post by Kitharistas »

Την πρώτη την είχα δει στο σπίτι και μου φάνηκε καλή.

Αλλά για αυτήν δεν έχω διαβάσει καλές κριτικές παρότι με έψηνε να πάω να την δω, τώρα το σκέφτομαι.
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Taken 2

Post by Kuchiki_Byakuya »

Έλα ρε, και μόνο που παίζει ο Λίαμ θα έχεις κάτι να δεις. Μήπως θα είναι η πρώτη φορά που θα φάμε μάπα ταινία.
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Taken 2

Post by SlasherG »

Μαλακοταινία τελείως. Δεν αξιζει να πληρωσετε να τη δείτε. Μικρή σε διάρκεια, φτωχή σε υπόθεση και καθ όλα προβλέψιμη. Μόνο για την κόρη, ....κι αν...

Το μόνο σημείο που μου άρεσε, ήταν γεμάτο στα λάθη.

Όχι τόσο σπόηλερ αλέρτ: Εκεί που και καλά μιλάει στην κόρη μέσω τηλεφώνου από τις φυλακές, για να εντοπίσουν τη θέση του στο χάρτη, της λέει:

-ζωγράφισε κύκλο με ακτίνα 10χμ, και πάει και βάζει ενα σχοινάκι με μήκος σύμφωνα με την αντίστοιχη κλίμακα και με ένα στυλό στη μία άκρη για να κάνει τον κύκλο, και βάζει τα 10 χιλιόμετρα στη υποτείνουσα. ΑΝΤΕΓΕΙΑ1

-ζωγράφισε κύκλο με ΠΕΡΙΜΕΤΡΟ 5χμ, και πάει και βάζει ενα σχοινάκι σύμφωνα με την αντίστοιχη κλίμακα, και πάλι με τα 5 χιλιόμετρα στη υποτείνουσα. Κι εκτός αυτού, δεν είχε διαιρέσει με το 2π. ΑΝΤΕΓΕΙΑ2

..ντάξει, δηλαδή το πιο κρίσιμο σημείο, πάνε και το φτιάχνουν όπως να ναι.
bilon
Captain
Captain
Posts: 118
Joined: Mon Sep 19, 2011 12:26 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Taken 2

Post by bilon »

αυτή η σχολή μας καίει τα μυαλά
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Taken 2

Post by Kitharistas »

SlasherG wrote:Μαλακοταινία τελείως. Δεν αξιζει να πληρωσετε να τη δείτε. Μικρή σε διάρκεια, φτωχή σε υπόθεση και καθ όλα προβλέψιμη. Μόνο για την κόρη, ....κι αν...

Το μόνο σημείο που μου άρεσε, ήταν γεμάτο στα λάθη.

Όχι τόσο σπόηλερ αλέρτ: Εκεί που και καλά μιλάει στην κόρη μέσω τηλεφώνου από τις φυλακές, για να εντοπίσουν τη θέση του στο χάρτη, της λέει:

-ζωγράφισε κύκλο με ακτίνα 10χμ, και πάει και βάζει ενα σχοινάκι με μήκος σύμφωνα με την αντίστοιχη κλίμακα και με ένα στυλό στη μία άκρη για να κάνει τον κύκλο, και βάζει τα 10 χιλιόμετρα στη υποτείνουσα. ΑΝΤΕΓΕΙΑ1

-ζωγράφισε κύκλο με ΠΕΡΙΜΕΤΡΟ 5χμ, και πάει και βάζει ενα σχοινάκι σύμφωνα με την αντίστοιχη κλίμακα, και πάλι με τα 5 χιλιόμετρα στη υποτείνουσα. Κι εκτός αυτού, δεν είχε διαιρέσει με το 2π. ΑΝΤΕΓΕΙΑ2

..ντάξει, δηλαδή το πιο κρίσιμο σημείο, πάνε και το φτιάχνουν όπως να ναι.
Watch out, we 've got a badass nerd here.

bilon wrote:αυτή η σχολή μας καίει τα μυαλά
Αυτό ξαναπες το...
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Taken 2

Post by Kuchiki_Byakuya »

Kitharistas wrote:Watch out, we 've got a badass nerd here.
τώρα που μου το εξήγησε έχει δίκιο.
Post Reply

Return to “Σινεμά - TV”