Αξίζουν τα Mac ?!

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Chriss78
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Wed Mar 10, 2010 6:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: P I R E A S

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Chriss78 »

Χαχαχαχα!! Ωραιος! Και πολυ καλα θα κανεις.. Μολις εχω νεα απο τα κεντρικα τους (στην Ιρλανδια !!!) θα σας πω τι παιζει . . . ωστε να μην προτρεψω καποιους για αγορα Apple αλλα και να μην αποτρεψω αλλους!
Last edited by Chriss78 on Sat Apr 17, 2010 4:16 pm, edited 2 times in total.
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by TiGinetai »

Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει(ούτε δει) mac σίγουρα δεν θα έπαιρνα..+ ότι δεν μου αρέσει η apple!!
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
Chriss78
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Wed Mar 10, 2010 6:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: P I R E A S

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Chriss78 »

Εσυ αγαπητε φιλε (αφου δεν εχεις χρησιμοποιησει , ουτε καν δει προϊον της Apple) θα ανηκεις σιγουρα στην κατηγορια των προκατειλημμενων με τους Mac!! Σωστο και δεκτο, no problem!!
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by TiGinetai »

Chriss78 wrote:θα ανηκεις σιγουρα στην κατηγορια των προκατειλημμενων με τους Mac!! Σωστο και δεκτο, no problem!!
Ναι...
Δεν έχω συμπαθήσει την apple γενικότερα και σε αυτό έπαιξε ρόλο και η πολιτική της. Φυσικά για υπολογιστή δεν θα έπαιρνα apple γιατί είναι πανάκριβοι..
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
dpunis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 486
Joined: Wed Apr 14, 2010 8:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by dpunis »

Chriss78 wrote: Ειναι αρκετα σοβαρο το θεμα των καμενων Pixels? Δηλαδη επηρεαζει αλλα κομματια του hardware του iMac? Οποιος ξερει κατι για το θεμα ας μου πει please...
Όχι.. Τα καμμένα pixels είναι απλά tranzistor που έχουν καεί και δεν ανάβουν πλέον τα φωτοστοιχεία που έλεγχαν μέχρι νωρίτερα. Η βλάβη αυτή όμως δεν προκαλεί τίποτα άλλο εκτός από εκνευρισμό... :twisted: :P
Chriss78
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Wed Mar 10, 2010 6:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: P I R E A S

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Chriss78 »

Εχεις απολυτο δικιο φιλε και για την πολιτικη της και για τις τιμες (και γω εκανα αρκετο καιρο "κουμαντα" για να παρω τον iMac). Απο κει και περα ειναι το τι ζητας απο ενα computer...

Οσον αφορα τα καμμενα Pixels ευχαριστω το φιλο που μου ειπε οτι δεν επηρεαζει τα υπολοιπα hardware parts του iMac . Ελπιζω να ειναι ετσι ρε μαγκα και να αγχωθηκα τσαμπα.

Απλα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το προβλημα που μου προεκυψε. Σημερα Πεμπτη ειπαν θα εχουν κατι να μου πουν. Ειτε επισκευη στο αναλογο τμημα τους ειτε full αντικατασταση... Για να δουμε!
Chriss78
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Wed Mar 10, 2010 6:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: P I R E A S

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Chriss78 »

Τελικα τη Δευτερα το παω για service. Για να δουμε πως εξυπηρετουν τους δυσαρεστημενους πελατες τους!!! Θα πεσει πολυ γελιο τη Δευτερα (αν μου το παιξουν "τρελενιτσες" για το τι φταιει που προεκυψε αυτο το προβλημα στον iMac)
Chriss78
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Wed Mar 10, 2010 6:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: P I R E A S

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Chriss78 »

Τελικα μου αντικατεστησαν την οθονη. Και μπηκε στην εγγυηση! Γιατι η γκομενα στην υποδοχη πηγε να μου πει οτι η Apple επικαλειται "περιβαλλοντολογικους λογους" (υγρασια , σκονη κτλ) και οτι ενδεχετο να μην μπει στην εγγυηση. Μπορειτε να φανταστειτε τι εγινε!!!! Της @@@τανας η καγκελαρια.... Αφου τους ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑ οτι δεν παιρνουν φραγκο , τους ειπα και οτι ο iMac δουλευει σε δωματιο σπιτιου , οχι σε εργοταξιο !!!!!! Τα γιδια.... :evil:

ΥΓ : Φιλε TIGInetai εχεις δικιο για την πολιτικη της Apple, ετσι θα με πεισουν να παρω και iphone , ipad ή ipod ??????
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Spyrοs »

Nice! Δηλαδή τώρα τον έχεις σπίτι και δουλεύει gg?
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
Chriss78
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 71
Joined: Wed Mar 10, 2010 6:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: P I R E A S

Re: Αξίζουν τα Mac ?!

Post by Chriss78 »

Ναι , ολα καλα . Ευτυχως ! Ας ηταν μονο αυτο και ας μη βγαλει τιποτα αλλο γιατι οταν βγει εκτος εγγυησης την εκατσα! 50 euros για την πρωτη ωρα εργασιας τους + 40 euros για καθε επομενη ωρα που ασχολουνται με τον Mac σου... (τα ανταλλακτικα ξεχωριστα!) Οποτε δε λεει να χαλασει!!!! ;)
Post Reply

Return to “Γενικά”