δημιουργια dvd με βιντεο ΚΑΙ φωτογραφίες

Ρωτήστε και ψάξτε οτιδήποτε έχει να κάνει με θέματα Software. Λειτουργικά, Utilities, εφαρμογές εδώ!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

δημιουργια dvd με βιντεο ΚΑΙ φωτογραφίες

Post by castiel »

Λοιπόν, θέλω να φτιάξω ένα dvd το οποίο να περιέχει διάφορα βίντεο-τα οποία δεν θα ενωθούν σε ενα- καθώς και φωτογραφίες.
το πρώτο κομμάτι, με τα βίντεο το κάνω με το convertXtoDVD, δεν βρίσκω όμως πώς μπορώ να βάλω και φωτογραφίες μεσα. Δεν θέλω να φτιάξω βιντεο με τις φωτογραφίες, αλλά ο θεατής να βλέπει την κάθε φωτογραφία όση ώρα θέλει.
νομίζω παλιά είχα δει σε κάτι dvd φάκελο PHOTO_TS, αλλά πώς τον δημιουργώ αυτόν, και πώς θα βάλω στο μενου την αντίστοιχη επιλογή?

έχετε να προτείνετε κάποιον τρόπο ή κάποια πρόγραμμα?
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: δημιουργια dvd με βιντεο ΚΑΙ φωτογραφίες

Post by castiel »

στο convertXtoDVDE που χρησιμοποιω για να μου κανει το convert των βιντεο σε μορφη playable από τα dvd players και τη δημιουργια μενου, δεν μου εμφανιζει κατι τετοιο.
μπορώ πάντα να κάνω extract το video_ts και το audio_ts , αν βοηθαει καπου αυτο.
λες να δοκιμασω να γραψω σε ενα dvd το video_ts, audio_ts και photo_ts, να δουμε τι θα γινει?
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: δημιουργια dvd με βιντεο ΚΑΙ φωτογραφίες

Post by castiel »

Όχι ρε... ψηφιακά βίντεο και φωτογραφίες.. όλα στο pc είναι..

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Post Reply

Return to “Software”