Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο-The Game!-Τέλος

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο-The Game!-Τέλος

Post by castiel »

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ, ΝΙΚΗΤΕΣ ΟΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ FERMAT(ΜΑΦΙΑ) ΚΑΙ ADAMAKLAS(ΠΟΛΙΤΗΣ)



___________
Γενική διαδικασία παιχνιδιού:

Ανακοινώνουμε ότι η μέρα ξημέρωσε. (βασικά ανακοινώνω)
Μπορείτε να γράφετε στο topic.
Συζητάτε και αποφασίζετε ποιον θέλετε να κρεμάσετε.
Ανακοινώνουμε την τελική σας απόφαση. Η συζήτηση σταματά.
Πέφτει η νύχτα. Κανείς δε μιλά κατά τη διάρκεια της νύχτας.
Όσοι ρόλοι έχουν νυχτερινές επιλογές μου τις στέλνουν με pm, πάντα μέσα στα όρια της προθεσμίας που έχει τεθεί.
Αφού λήξει η προθεσμία ανακοινώνουμε ότι η μέρα ξημέρωσε καθώς και τα αποτελέσματα της προηγούμενης νύχτας.

***

Κανόνες:

1. Παίζουμε για διασκέδαση και μόνο. Σεβαστείτε τους υπόλοιπους συμπαίχτες και προσπαθήστε να συμμετέχετε στο παιχνίδι με την κουβέντα και την ψήφο σας.
2. Δεν επιτρέπεται η επικοινωνία μεταξύ σας για το παιχνίδι εκτός αυτού του topic, εκτός και αν το επιτρέπει ο ρόλος σας.
3. Παρακαλώ να τηρείτε τις προθεσμίες σε ό,τι αφορά τις επιλογές σας κατά τη διάρκεια της νύχτας. Αν δε δοθεί επιλογή εγκαίρως, δεν θα υπάρξει επιλογή για τη συγκεκριμένη νύχτα.
4. Απαγορεύεται να δημοσιεύσετε αποσπάσματα από pm δικά μου ή συμπαιχτών σας.
5. Από τη στιγμή που πεθάνατε, ΠΕΘΑΝΑΤΕ. Απαγορεύεται οποιοδήποτε σχόλιο για το παιχνίδι πριν το τέλος του, καθώς και η συζήτηση για αυτό εκτός του topic.
6. Το κρέμασμα κάθε μέρα θα λαμβάνει χώρα με σχετική και όχι απόλυτη πλειοψηφία. Επιλέγεται όποιος έχει τις περισσότερους ψήφους.
7. Κάθε ψήφος πρέπει να είναι γραμμένη με ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ως εξής ΨΗΦΙΖΩ: CASTIEL. Διαφορετικές γραφές ενδέχεται να ακυρώσουν την ψήφο σας. Έχετε το δικαίωμα να αποσύρετε την ψήφο που έχετε δώσει σε κάποιον γράφοντας αντιστοίχως ΑΠΟΣΥΡΩ: CASTIEL. Για κόκκινο να χρησιμοποιείτε το [ color=#FF0000], είναι στην πρώτη στήλη, κάτω κάτω.
8. Απαγορευεται να επεξεργάζεστε ή να σβήνετε τις δημοσιέυσεις σας σε αυτό το νημάτιο. Ό,τι γράψετε παραμένει ως έχει. Μην ασχολείστε με ορθογραφικά και άλλα λάθη. Αν το κρίνετε σκόπιμο, μπορείτε να διορθώσετε το λάθος σας με ΔΕΥΤΕΡΗ δημοσίευση από κάτω.
9. Οι προθεσμίες θα ξεκινούν και θα λήγουν με βάση το ρολόι του φόρουμ.
10. Καλό θα ήταν να ενημερώνετε εντός του topic για παρατεταμένες απουσίες σας (άνω των 3 ημερών).
11. Ο Αφηγητής έχει πάντα δίκιο. Αν έχετε οποιαδήποτε αντίρρηση για απόφασή , μπορείτε να το συζητήσετε με pm εάν το παιχνίδι βρίσκεται σε εξέλιξη.
______

έχετε λάβει όλοι τους ρόλους σας? αν όχι στείλτε μου μήνυμα, γιατί έπρεπε να στείλω σε καθέναν ξεχωριστά, οπότε μπορεί να ξέχασα κάποιον.
επίσης αν έχετε λάβει δυο μηνύματα που λένε διαφορετικά πράγματα (πχ στο πρωτο πολίτης και στο άλλο μαφιόζος) μου στέλνετε μήνυμα για να το διευκρινίσω και να σας πω τι ειστε. μάλλον ισχύει το δεύτερο.
στείλτε μήνυμα, μην το γράψετε εδώ!!
______
παίζουν οι εξής:
αναλυτικά η λίστα με τους νεκρούς, τους επιζώντες και τους ρόλους:
με μπλε όσοι έζησαν!
Spoiler: show
1.mama mafia-πολίτης-6η μέρα
2.Adamaklas-πολίτης-ερωτευμένος με Fermat
3.Adramelch-αυτοκτονία, δεν μπορούσε να παίξει τελικά
4.Kitharistas-μαθητής ντεντέκτιβ-5ο βράδυ
5.eirini-πολίτης-εκπαιδευόμενη γιατρός
6.kage21-αρχηγος γ.σ-7ο βράδυ
7.paulspot92-πολίτης-6ο βράδυ
8.HarisSukhoi-αρχηγός μαφίας-4η μέρα
9.SlasherG - πολίτης-1ο βράδυ
10.EiRiNaKi-πολίτης-3ο βράδυ
11.Mpourditsas-αρχηγός μασόνων-4ο βράδυ
12.SissyKiro-πολίτης
13.Agiaksitelamon-πολίτης
14.(β-α)/2- πολίτης-1ο βράδυ
15.Enositis21-πολίτης-2ο βράδυ
16.Fermat-μέλος μαφίας-ερωτευμένη με Adamakla
17.κολοκύθα-ντεντεκτιβ-3η μερα
18.angelbar-αυτοκτονία,δεν μπορούσε να παίξει τελικά
19.kara-μέλος μαφίας-8η μέρα
20.tsili-μέλος μαφίας-7η μέρα
21.miranda-μέλος μαφίας-5η μέρα
22.joanna tpgr-αυτοκτονία,δεν μπορούσε να παίξει τελικά
23.Trapezomantilo-πολίτης
24.Siamonas-serial killer-2η μερα
25.all. koukoulofloros- γιατρός- 1η μέρα
αν θέλει και κάποιος άλλος να μπει στο παιχνίδι, ας στείλει pm μήπως μπορεί να χωθεί πιο μέτα, αν και είναι λίγο δύσκολο νομίζω
_______

σε λίγο με δεύτερο ποστ, θα ανακοινώσω την έναρξη της μέρας, και θα μπορέσετε να αρχίσετε να μιλάτε!
______

αα! επειδή με έχετε ρωτήσει αρκετοί για το τι ρόλοι υπάρχουν και τι κάνουν, θα γράψω εδώ αυτό που έχω απαντήσει!
το μόνο σίγουρο είναι ότι υπάρχουν και άλλοι ρόλοι.
το πόσοι είναι οι δολοφόνοι, πόσοι οι πολίτες και πόσοι(και ποιοι) οι άλλοι ρόλοι νομίζω είναι καλύτερο για το παιχνίδι να το ξέρω μόνο εγώ και εσείς να κάνετε υποθέσεις

τώρα αν δουμε ότι είναι απαραίτητο να σας πω πόσοι και ποιοι είναι οι άλλοι ρόλοι θα το δούμε στην συνέχεια, αν και νομίζω είναι καλύτερο να μην το μάθετε...
ΟΙ ΡΟΛΟΙ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΚΛΗΡΩΣΗ
έβαλα σε ένα excel ονόματα,ρόλους και σε μια τριτη στηλη την συναρτηση =rand(). μετά έκανα ταξινόμηση με βάση την τρίτη στήλη (τυχαίοι αριθμοί) και παροτι μου φαινεται κατι δεν παει καλα με την ταξινομηση, όλα μπερδεύτηκαν, και τα ονόματα, και οι ρολοι
Last edited by castiel on Fri Oct 14, 2011 11:18 pm, edited 5 times in total.
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by castiel »

Το απόγευμα κύλησε ήρεμα στην ΕΜΠire.. Οι τελευταίες καταλήψεις έληξαν, μετά από συναίνεση των πολιτικών και όλοι φαινόντουσαν αισιόδοξοι για ένα νέο ξεκίνημα! Πολλοί βγήκαν έξω για να γιορτάσουν, άλλοι έμειναν μέσα θεωρώντας πως ο αγώνας πρέπει να συνεχιστεί και δεν είναι καιρός για διασκέδαση. Και όλοι πήγαν ήρεμοι στα κρεβάτια τους, περιμένοντας την επόμενη μέρα....
Κάποιος όμως δεν ήταν τόσο τυχερός... Ο αρχηγός της παράταξης που πήρε τη συνέλευση την προηγούμενη μέρα γυρνούσε αμέριμνος σπίτι του. Βλέπει μια σκοτεινή φιγούρα πίσω του να τον ακολουθεί... "δεν είναι τίποτα, κάποιος συνάδελφος θα είναι... πρέπει να κόψω τα πολλά θρίλερ μου φαίνεται", σκέφτηκε και συνέχισε τον δρόμο του
Συνέχισε να περπατάει, λίγο πιο γρήγορα από το φόβο του. Η σκοτεινή φιγούρα τον ακολουθούσε. ξαφνικά, και ενώ βγήκε σε ένα ξέφωτο και γύρισε απότομα πίσω για να δει ποιος είναι!
-Α εσύ είσαι?
-Ναι εγώ είμαι...
-Γιατί με ακολουθείς?
-Δεν σε ακολουθώ...
-Ααα... Τι κάνεις.. Είδες στην συνελευ.....__________

και αυτή ήταν η τελευταία του κουβέντα. μια σφαίρα ήταν στο μέτωπο του... κανείς δεν έδωσε σημασία στον ήχο της σφαίρας, όλοι νόμιζαν ότι κάποιος συνεχίζει τα πανηγύρια...

Η ώρα 5 το πρωί, και οι πρώτοι εργάτες βγήκαν στον δρόμο, κατευθυνόμενοι στις δουλειές τους.
Κάνεις δεν μπορούσε να πιστέψει το αποτρόπαιο θέαμα που αντίκρισαν...
Ένα πτώμα, έξω από το κτήριο των μηχανολόγων. Με μια σφαίρα στο κεφάλι. Η αστυνομία, και παρά τις αντιδράσεις για παραβίαση ασύλου(:p) μπήκε μέσα στην ΕΜΠire... Ήταν φανερό ότι ήταν δολοφονία.. αλλά ποιος θα το έκανε αυτό? εντάξει, σίγουρα υπήρχαν διαφωνίες στις συνελεύσεις, αλλά μετά όλα μέλι-γάλα.. κάποιος πολιτικός αντίπαλος? κάποιος αγανακτισμένος πολίτης? κανείς δεν ήξερε... ή μάλλον κάποιος ήξερε.. ο δολοφόνος πάντα επιστρέφει στον τόπο του εγκλήματος, έτσι δεν λένε?
Και ενώ το νέο είχε διαθωθεί παντού, βγήκε η ανακοίνωση περί γενικής συνέλευσης όλης της ΕΜΠire για να βρεθεί ο ένοχος!! Όλοι πιστεύουν ότι έχουν άλλοθι.. μπορούν να το αποδείξουν όμως?
_________

Όπως κατλάβατε ξημέρωσε! Από εδώ και πέρα ξεκινά η συζήτηση για το ποιόν θα αποφασίσετε να οδηγήσετε στην κρεμάλα. Δεν υπάρχει καθορισμένη περίοδος ψηφοφορίας, δηλαδή μπορείτε να ψηφίζετε από την αρχή της ημέρας. Σε κάποιο σημείο θα ενημερώσω ότι υπάρχει προθεσμία για τη λήξη της ψηφοφορίας και θα σας ζητήσω να ψηφίσετε. Επαναλαμβάνω πως χρησιμοποιούμε το σύστημα της απλής/σχετικής πλειοψηφίας δηλαδή όποιος έχει τις περισσότερες ψήφους στο τέλος της ημέρας θα χάνει τη ζωή του και θα αποχωρεί από το παιχνίδι. Σε περίπτωση ισοψηφίας, θα πεθαίνει αυτός που συγκέντρωσε πρώτος τον αριθμό των ψήφων.
________
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by sid »

castiel wrote:Πέφτει η νύχτα. Κανείς δε μιλά κατά τη διάρκεια της νύχτας.
γαμώτο
έπρεπε να προτείνω στην μαλα***ένη την γειτόνισσα μου , να παίξει στο παιχνίδι

5. Από τη στιγμή που πεθάνατε, ΠΕΘΑΝΑΤΕ
νομίζω πως είναι άκαρδο οι χριστιανοί συμπαίκτες σου να ακούν τόσο απόλυτα ότι δεν υπάρχει άι-βασίλης


αδάμακλα , μην μου στέλνεις άλλα π.μ. για να μάθεις τον ρόλο μου :|
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by Enositis »

ΨΗΦΙΖΩ all.koukoulofloros
γιατί και να τον άλλαζα πάλι εκείνον θα παιρνα
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by (β-α)/2 »

κάποιος βιάστηκε πολύ να ψηφίσει, και αμέσως να δικαιολογηθεί... :twisted:
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
User avatar
kage21
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 28, 2010 12:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Hidden village in the New World

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by kage21 »

Οντως...και ψηφισε και τον πιο αθωοφανη φοιτητη του ΕΜΠire...αλλα θα διατηρησω επιφυλλαξεις προς το παρον και θα καταθεσω ψηφο μετα τα σχολια του Αδαμακλα και μερικων πρωτοετων...
Tomorrow will take us away
Far from home
No one will ever know our names
But the bards' songs will remain...
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by (β-α)/2 »

εμείς λέω καλύτερα να μη μιλάμε kage... μετά τις απειλές του κιθαρίστα νομίζω πως... δεν έχουμε μέλλον πουθενά! :-p
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by (β-α)/2 »

Τώρα που το είδα.. παίζει κι αυτός εδώ... :twisted:

Ψηφίζω: Kitharistas (χωρίς κόκκινα παρακαλώ να μη μετρήσει ως ψήφος! :-p)
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by Kitharistas »

δεν απείλησα ποτέ κανέναν :D

ψηφίζω Adamaklas

γιατί έχει ώρα να μπει στο φόρουμ και ανησυχώ και για να σταματήσει να ενοχλεί τον koukoulofloro :P
Rock on buddies...
User avatar
(β-α)/2
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1219
Joined: Wed Nov 10, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female
Location: by the lake near kage's hidden village

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο [The Game!]

Post by (β-α)/2 »

Kitharistas wrote:δεν απείλησα ποτέ κανέναν :D

αν μπορούσες όμως..; (Α)
Δεν ξερεις απο μαθηματικους. Μην μιλας για αυτους. :)
Post Reply

Return to “Forum Burnout”