Rage On: Μπανανία

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Rage On: Μπανανία

Post by Kitharistas »

Πιστεύω ότι όλοι πλέον έχουμε μάθει πως σήμερα επισκέφτηκε την αγαπημένη μας μπανανία ο πρόεδρος της Γαλλίας. Δεν ξέρω για σας, εγώ το έμαθα σήμερα που για κάποιον ανεξήγητο λόγο από την Εθνική Άμυνα και πέρα βρήκα απίστευτη κίνηση. Λοιπόν το αστείο της υπόθεσης είναι ότι λόγω της επίσκεψης του προέδρου της Γαλλίας, Φρανσούα Ολάντ, αποφάσισε η καλή μας ΕΛΑΣ να κλείσει την λεωφόρο μεσογείων, όλη από την Κατεχάκη μέχρι δεν ξέρω που και να κλείσει ΟΛΑ τα στενά τα οποία θα σε έβγαζαν τελικά στην μεσογείων, χωρίς καμία ενημέρωση, ενώ πριν μερικούς μήνες που είχε έρθει η καγκελάριος της Γερμανίας, Άγκελα Μέρκελ, είχαν βγάλει από τις προηγούμενες μέρες τα σχέδια τους για "την ασφάλεια" στην δημοσιότητα και μπορούσε ο καθένας να κανονίσει το πρόγραμμά του.

Να σχολιάσω τώρα, τον μπατσάκο που έβαλε μια στολή και φώναζε μες στα νεύρα "από κάτω πηγαίντε" στο σημείο που η μεσογείων φτάνει στην Κατεχάκη και με έστειλε εμένα και πολλούς άλλους σε εντελώς διαφορετικό σημείο από τον προορισμό μου? Να σχολιάσω ότι αφού βγήκα στην μεσογείων, τι πιο λογικό, σαν σωστός οδηγός αντί να κάνω μια γαμημένη αναστροφή όσο πήγαινε ακόμη η μεσογείων μπήκα δεξιά για να κάνω ένα τετράγωνο και να βγω κανονικά και είχαν κλείσει όλα τα κάθετα στενά προς την μεσογείων και στο καθένα είχαν έναν αστυνομικό τον οποίο ρωτούσες "πώς θα βγω στην μεσογείων έτσι σκατά που τα κάνατε?" και σου έλεγε δεν ξέρω? Να σχολιάσω τον άλλον τον Ελληνάρα που σε στενό με παρκαρισμένα αριστερά και δεξιά (δύο κατευθύνσεων) άφησε το αμάξι του στην μέση του δρόμου, κλείνοντας ένα ρεύμα ολόκληρο κι έφυγε σε σημείο που γινόταν χαμός? Να σχολιάσω τον παππού που δύο τετράγωνα πιο πριν έκανε μες στο μποτιλιάρισμα ένα τέταρτο να παρκάρει ή την γυναίκα του που του έδινε τσιριχτά οδηγίες?

Πουλήστε την να ησυχάσουμε.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Rage On: Μπανανία

Post by Kitharistas »

Όχι δεν μου 'φτασε, θέλω κι άλλο, να σχολιάσω πόσα παραπάνω χιλιόμετρα έκανα, τι έδωσα σε διόδια, το ότι εκνευρίστηκα απίστευτα (καλά ζεν ήμουν αλλά οκ :P ).

Και όχι μόνο εγώ και τόσος άλλος κόσμος. Ποιος τα πληρώνει αυτά?

Επίσης οκ, εγώ πήγαινα για εργασία μόνο, όσοι πηγαίνανε στις δουλειές τους και αργήσανε 2 ΩΡΕΣ τουλάχιστον από το χάλι που προκάλεσε η έλλειψη ενημέρωσης? Αν κάποιος έχασε την δουλειά του σήμερα επειδή δεν μπόρεσε να πάει ή άργησε υπερβολικά?
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Rage On: Μπανανία

Post by Zoubulbasaur »

1μιση ώρα από Χολαργό για Ζωγράφου, διαδρομή που τις καλές μέρες κάνω 6-8 λεπτά, τις κακές 10-15 και τις πολύ κακές 20-25 αν πετύχω το πρωινό μποτιλιάρισμα των 8.20 πηγαίνωντας στη σχολή. Μισή ώρα με το ρολόι για να περάσω το πεντάγωνο και τελικά πήγα από γουδί, περνώντας κάτω από την Κατεχάκη μπας και...

Αχ Μπανανία!
Σε γνωρίζω από την γλίστρα της φλούδας την τρομερή, σε γνωρίζω απ το πιθίκι που σε τρώει με μια κραυγή
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Rage On: Μπανανία

Post by Kyria_patatokeftou »

relaax... υπάρχουν ένα σωρό παράπλευρα θετικά στο όλο σκηνικό, που δεν τα λαμβάνεις υπόψιν. χάρη στο μπάχαλο ξέρεις γινόμαστε ευέλικτοι και μεθοδικοί σα λαός, το μυαλό μας παίρνει 2 στροφές περισσότερες, μπορούμε με μεγαλύτερη άνεση να αμφισβητούμε αρχές, αστυνομίες, νόμους, γιατί πολύ απλά μπορούμε, έχουμε αυτό το δικαίωμα με αυτήν την κατάσταση, οι διευθυντές/εργοδότες έχουν εκπαιδευτεί να είναι πιο ελαστικοί με τα ωράρια των υπολοίπων, το χαλλαρααά διαχέεται σε οποιοδήποτε χώρο εργασίας της χώρας αυτής και γενικότερα ο καθένας στην ελλάδα μπορεί πραγματικά να κάνει ό,τι του καπνίσει, κυριολεκτικά. είναι απίστευτη δυνατότητα αν το σκεφτείς ;)
Spoiler: show
ρε σοβαρά μιλάω
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Rage On: Μπανανία

Post by Kitharistas »

Είχε καθόλου διαδηλώσεις σήμερα? Τίποτα? Ξέρει κανείς?
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Rage On: Μπανανία

Post by Kuchiki_Byakuya »

Kitharistas wrote:Να σχολιάσω τον άλλον τον Ελληνάρα που σε στενό με παρκαρισμένα αριστερά και δεξιά (δύο κατευθύνσεων) άφησε το αμάξι του στην μέση του δρόμου, κλείνοντας ένα ρεύμα ολόκληρο κι έφυγε σε σημείο που γινόταν χαμός?
χαχαχαχαχα.


έλα ρε γιατί να σεβαστούν τον πολίτη; μήπως αυτός τους πληρώνει;

Kyria_patatokeftou wrote:ρε σοβαρά μιλάω
και αυτοί που θα σε βρίσουν σοβαρά μιλάνε.
Vladimir wrote:Είναι και Σοσιαλιστής ο Ολάντ...
βρε αυτός είναι, η εποχή δεν είναι σοσιαλιστική.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Rage On: Μπανανία

Post by castiel »

10.30 ξεκινάω από το σπίτι. κανονικά 11.15-11.30 έπρεπε να είμαι σχολή. 12.00 έδινα μάθημα.
Μεσογείων ανεξήγητη κίνηση. Πέρασε ένα ασθενοφόρο, λέμε με την αδερφή μου που οδηγούσε, θα έγινε κανα τροχαίο. δεν πειράζει, να ναι καλα οι άνθρωποι, θα ανοίξει πιο κάτω ο δρόμος.
Βλέπουμε την πινακιδα: "Λ. Μεσσογείων προσωρινά κλειστή". Τηλέφωνο στην τροχαία:
-Ναι γεια σας, η Μεσσογείων σε ποιο τμήμα είναι κλειστή? Βασικά από Μεσσογείων Κατεχάκη μπορώ να βγω?
-Από κάτω όχι, από πάνω ναι.
-Και πότε περίπου θα ανοίξει?
-Που να ξέρω κύριέ μου??? σε 2 ωρες!! (ένα νουμερο στην τύχη)

Ωραία, δεν πειράζει, εμείς από πάνω πάμε, θα βγούμε Κατεχάκη. Λίγο πριν την στροφή για Κατεχάκη κόκκινη κορδέλα, διαδες μπροστά και δεν κουνιέται τίποτα.
11.40 και 20 λεπτά τρέξιμο μεσα στην βροχή για να φτάσω στη σχολή....
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Rage On: Μπανανία

Post by Kyria_patatokeftou »

δεν θα ξεχάσω ποτέ το καλοκαίρι του 2004 πόσο άνθρωποι είχαμε γίνει :roll:
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Rage On: Μπανανία

Post by Kitharistas »

Kyria_patatokeftou wrote:δεν θα ξεχάσω ποτέ το καλοκαίρι του 2004 πόσο άνθρωποι είχαμε γίνει :roll:
Ευτυχισμένα παιδικά χρόνια? :P
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Rage On: Μπανανία

Post by Kyria_patatokeftou »

Kitharistas wrote:
Kyria_patatokeftou wrote:δεν θα ξεχάσω ποτέ το καλοκαίρι του 2004 πόσο άνθρωποι είχαμε γίνει :roll:
Ευτυχισμένα παιδικά χρόνια? :P
ε γενικά ναι, σε αντίθεση με τα παιδάκια που μεγαλώνουν τώρα σε σχετική μιζέρια και θα έχει ενδιαφέρον μετά από 20-30 χρόνια να κάνουμε διαπιστώσεις κ συγκρίσεις. πάντως αυτή η χώρα δεν έχει υπάρξει ποτέ ξανά όπως τότε :(
Post Reply

Return to “Forum Burnout”