Ζητείται φοιτητής για να με βοηθήσει για τις κατατακτήριες.

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
draga12
Private First Class
Private First Class
Posts: 7
Joined: Sat Jun 04, 2011 10:01 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ζητείται φοιτητής για να με βοηθήσει για τις κατατακτήρι

Post by draga12 »

Δεκέμβριο.
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Ζητείται φοιτητής για να με βοηθήσει για τις κατατακτήρι

Post by Irishman »

ρε τεϊτζή ντραγκα12 ήρθες στο φόρουμ των (μελλοντικών) διπλωματούχων Μηχανολόγων Μηχανικών Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου να ζητήσεις βοήθεια προσφέροντας ~350€/mth για 8 ολόκληρες ώρες δουλειάς τη βδομάδα;

δηλαδή δίνεις ~1/3 μισθού διπλωματούχου για <(1/5)*(δουλεία διπλωματούχου);
κάτσε ρε αδερφέ, δε μου βγαίνει η εξίσωση.

κι όταν βγείτε στην αγορά εργασίας με το ίδιο πλέον δίπλωμα με αυτόν που θες να σε βοηθήσει τώρα, θα του δώσεις τη δουλειά σου αν τελικά το αφεντικό προτιμήσει εσένα;γιατί είναι και ο ανταγωνισμός στη μέση.δηλαδή ποιός βοηθάει τη σήμερον ημέρα έναν μελλοντικό ανταγωνιστή του;

βάλε κι αυτό στο συμφωνητικό λοιπόν και μετά ψάξε για δάσκαλο εντός ΕΜΠ.

ΛΟΙΠΟΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΙΝΕΙ 10€ ΤΗΝ ΩΡΑ, ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΙΑ 176 ΩΡΕΣ ΜΗΝΙΑΙΩΣ ΕΞΩ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ 1200 ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΩ. ΔΗΛΑΔΗ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 10€ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΚΑΘΑΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΣΥΜΦΕΡΕΙ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ.

(συγγνώμη αλλά δεν είμαι εγώ αυτός που θα ήθελες να σε βοηθήσει φίλε draga)
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Ζητείται φοιτητής για να με βοηθήσει για τις κατατακτήρι

Post by Don Molina »

Έχετε μπλέξει τα μπούτια σας γιατί μετράτε μισθούς ωσάν ΠΑΣΟΚΟΙ δημόσιοι υπάλληλοι.

Όταν είσαι υπάλληλος σε ένα Χ μαγαζί, το Χ μαγαζί σε απασχολεί κάποιες ώρες και σε πληρώνει για τις ικανότητές σου και την δουλειά σου κατά την διάρκεια αυτών των ωρών.

Όταν όμως το μαγαζί είναι δικό σου και συναλλάσσεσαι απευθείας με τον πελάτη σου, δεν του πουλάς εργατοώρες, του πουλάς εμπόρευμα. Κι αυτό το γαμημένο εμπόρευμα έχει μία γαμημένη αξία.
Τα Στοιχεία ΙΙ είναι από το πιο δύσκολα μαθήματα να περαστεί στην σχολή, και από τα πιο δύσκολα να πάρεις βαθμό. Όχι γιατί έχει δύσκολο αντικείμενο, όχι γιατί είναι ακαταλαβίστικο, απλά γιατί θέλει τον τρόπο του και να καταλάβεις ακριβώς τι θέλει ο Κωστόπουλος την στιγμή που εξετάζει (γιατί μισή ώρα μετά θέλει κάτι άλλο).
Αυτός που θα σε πάρει και θα σου δείξει πως θα περάσεις αυτό το boss, προφανέστατα δεν θα πάρει λιγότερο από ένα παιδάκι που διδάσκει τριώνυμα σε γυμνασιόπαιδα.
Wake the fuck up, for fuck's sake.

Είναι θέμα αξίας εμπορεύματος. Όλα τα BMW παίρνουν την ίδια ώρα να φτιαχτούν κι έχουν τα ίδια υλικά ακριβώς. Και οι τιμές του παίζουν από 25 χιλιάδες έως 200 χιλιάδες.




Όποιος το βλέπει "ανταγωνισμό", κομπλεξισμό κλπ απλά είναι γκαβός.
Επίσης ο ανταγωνισμός δεν είναι να έχεις εσύ ελλείψεις για να πάρω εγώ την δουλειά. That's greek "antagonismos".
Η μαγκιά είναι να είμαι εγώ γαμάτος κι εσύ τρις-γαμάτος και να την πάρεις εσύ την δουλειά και να την σκίσεις.
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Ζητείται φοιτητής για να με βοηθήσει για τις κατατακτήρι

Post by Irishman »

ε αυτό λέω, κάποιος θα το έβλεπε ως αλληλοπαροχή βοήθειας, άλλος το βλέπει ως εμπόρευμα.
ντάξει, διαφωνούμε επί της αρχής, σόρρυ για την ειρωνία πριν (αλήθεια) και το λήγω εδώ ;)

αλλά πραγματικά θα πάρω τεράστια χαρά αν βρεθεί κάποιος να βοηθήσει το φίλο με αυτό το αντίτιμο!ακόμα και τσάμπα!
και αν βρεθεί γράψτο ρε φίλε ντράγκα.
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Ζητείται φοιτητής για να με βοηθήσει για τις κατατακτήρι

Post by sid »

Σύντροφε winderwood , γιατί εξάπτεσαι τόσο πολύ και τα μπερδεύεις όλα μέσα ; Ο τυπάς πρότεινε μια τιμή για μια υπηρεσία που χρειάζεται , άμα δεν βρεθεί κανείς και χρειάζεται ακόμα την υπηρεσία , θα ανεβάσει την τιμή , αλλά τι νόημα έχει να κάθεσαι να υπολογίσεις πόσα θα βγάλει μετά και τι θα χαρίσει μεθαύριο σε ποιόν ; Δηλαδή εσύ άμα αγοράσεις ένα κουλ πουκάμισο και μια γυναίκα σου εξομογηθεί στο κρεβάτι ότι σε πρωτοπρόσεξε επειδή το φορούσες , θα προτείνεις στον σχεδιαστή μόδας ένα τρίο ; Σου έκανε η τιμή , το πήρες τέλος . Δεν σου έκανε , άσε κάποιον άλλο να το πάρει
Don Molina wrote: Όχι γιατί έχει δύσκολο αντικείμενο, όχι γιατί είναι ακαταλαβίστικο, απλά γιατί θέλει τον τρόπο του και να καταλάβεις ακριβώς τι θέλει ο Κωστόπουλος την στιγμή που εξετάζει (γιατί μισή ώρα μετά θέλει κάτι άλλο)
κωστόπουλοι....δεν ξέρουν τι θέλουν αλλά το θέλουν πολύ
αχ
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Ζητείται φοιτητής για να με βοηθήσει για τις κατατακτήρι

Post by Don Molina »

all. koukoulofloros wrote:κωστόπουλοι....δεν ξέρουν τι θέλουν αλλά το θέλουν πολύ
αχ
so fucking true σε τόσα διαφορετικά επίπεδα :lol:
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
EiRiNaKi
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 269
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:47 am

Re: Ζητείται φοιτητής για να με βοηθήσει για τις κατατακτήρι

Post by EiRiNaKi »

Τα λεφτά που λες είναι σχετικά λίγα και δε νομίζω να βρεθεί κάποιος που να μπορεί σε καλύψει για σωστή προετοιμασία.

Υπάρχουν πάντως φροντιστήρια που δε νομίζω να σου κοστίσουν πάνω από 700-800 ευρώ συνολικά. Ψαξτο αν θες.
Post Reply

Return to “ΖΗΤΕΙΤΑΙ”