Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
skipper
Corporal
Corporal
Posts: 16
Joined: Thu Sep 23, 2010 12:11 am

Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by skipper »

3 αντίτυπα για τους καθηγητές + 1 για μένα (ε να μην την έχω και τυπωμένη? τόση δουλεία...) + όλο και κάποιος φίλος θα θέλει αντίτυπο= ένα σορό σελίδες και μάλιστα έγχρωμες

Καμία συμβουλή για το που να τυπώσω φτηνά και εύκολα τη διπλωματική?
κάτω τα κόμματα, ζήτω τα χρώματα!!!
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by eΝy »

skipper wrote:3 αντίτυπα για τους καθηγητές + 1 για μένα (ε να μην την έχω και τυπωμένη? τόση δουλεία...) + όλο και κάποιος φίλος θα θέλει αντίτυπο= ένα σορό σελίδες και μάλιστα έγχρωμες

Καμία συμβουλή για το που να τυπώσω φτηνά και εύκολα τη διπλωματική?
Τράβα στο Φάσμα. Έχει τις μισές τιμές από το Γραμμικό και αν του πεις ότι είσαι από το e-polytexneio σου κάνει άλλα 10% έκπτωση.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by Λakedaimonas »

eΝy wrote:
skipper wrote:3 αντίτυπα για τους καθηγητές + 1 για μένα (ε να μην την έχω και τυπωμένη? τόση δουλεία...) + όλο και κάποιος φίλος θα θέλει αντίτυπο= ένα σορό σελίδες και μάλιστα έγχρωμες

Καμία συμβουλή για το που να τυπώσω φτηνά και εύκολα τη διπλωματική?
Τράβα στο Φάσμα. Έχει τις μισές τιμές από το Γραμμικό και αν του πεις ότι είσαι από το e-polytexneio σου κάνει άλλα 10% έκπτωση.
+1 τύπωσα 3 τόμους ναυπηγικών βιβλίων περίπου 1000 σελίδες + βιβλιοδεσία πολύ καλή και μου πήρε κοντά 50αρικο
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
anticapitalist
Captain
Captain
Posts: 104
Joined: Wed Oct 27, 2010 1:26 am
Σχολή: Πολιτικός
Gender: Male

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by anticapitalist »

skipper wrote:+ 1 για μένα (ε να μην την έχω και τυπωμένη? τόση δουλεία...)
το τύπωμα για σένα το χρειάζεσαι έτσι κι αλλιώς, καθώς όταν θα πάς να δώσεις στο ΤΕΕ πρέπει να έχεις τη διπλωματική μαζι.
«Το μεγαλύτερο επίτευγμα είναι το να είσαι ο εαυτός σου μέσα σ' έναν κόσμο που προσπαθεί διαρκώς να σε κάνει κάτι άλλο».

Ralph Waldo Emerson
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by fentayeen »

δεν προβλεπεται να τυπωνονται και να βιβλιοδετουνται οι διπλωματικες στο θωμα'ι'διο η τελωσπαντων καπου εντος σχολης βαση καποιου πρωτοτυπου?
στις αιθουσες υπολογιστων της σχολης μας παντως, μου εχουν πει πως μπορεις να τυπωσεις σιγουρα εργασιες και διπλωματικες που αφορουν την σχολη. οχι σημειωσεις.
ρωταω γιατι ας πουμε μια φιλη στα γιαννενα τυπωσε την διπλωματικη της εντος του πανεπιστιμιου σιγουρα καμια 10αρια φορες. κ δεν εδωσε σεντι.
πηγε το φλασακι και μετα απο κανα μηνα παρελαβε τις διπλωματικες απλα.
User avatar
hector88
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 70
Joined: Tue Feb 02, 2010 12:31 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Athens

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by hector88 »

Στους Πολιτικους Μηχανικους χρηματοδοτείται η εκτύπωση της διπλωματικής απο την ίδια την σχολή...Δεν θα επρέπε να υπάρχει και κατι αντίστοιχο και σε εμας ; Θα έπρεπε...Αλλα δεν έχω δει ποτέ καμία σχετική ανακοίνωση επι του θέματος.Αντιθέτως βλέπω πολλά παιδιά να εκτυπώνουν στο γραμμικό.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by eΝy »

fentayeen wrote: στις αιθουσες υπολογιστων της σχολης μας παντως, μου εχουν πει πως μπορεις να τυπωσεις σιγουρα εργασιες και διπλωματικες που αφορουν την σχολη.
Για κανένα λόγο. Το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να τσακωθείς με τον Παύλου.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by fentayeen »

eΝy wrote:
fentayeen wrote: στις αιθουσες υπολογιστων της σχολης μας παντως, μου εχουν πει πως μπορεις να τυπωσεις σιγουρα εργασιες και διπλωματικες που αφορουν την σχολη.
Για κανένα λόγο. Το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να τσακωθείς με τον Παύλου.

eny το συγκεκριμενο το λεω εκ πειρας. οταν μπηκα μεσα για να τυπωσω μια εργασια [θαρρω υπολ ρευστομχνκη] μιλησα με μια κοπελα που ηταν μεσα και μου ειπε ακριβως αυτο. τι να πω. παντως εκει τυπωσα καμια 15αρια σελιδες και οι μισες εγχρωμες. το σιγουρο παντως ειναι πως ποτε δεν εχεις να χασεις κατι αν ρωτησεις. εγω ετσι πηγα. ρωτησα , εκατσε, τυπωσα ;-)
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by eΝy »

fentayeen wrote:
eΝy wrote:
fentayeen wrote: στις αιθουσες υπολογιστων της σχολης μας παντως, μου εχουν πει πως μπορεις να τυπωσεις σιγουρα εργασιες και διπλωματικες που αφορουν την σχολη.
Για κανένα λόγο. Το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να τσακωθείς με τον Παύλου.

eny το συγκεκριμενο το λεω εκ πειρας. οταν μπηκα μεσα για να τυπωσω μια εργασια [θαρρω υπολ ρευστομχνκη] μιλησα με μια κοπελα που ηταν μεσα και μου ειπε ακριβως αυτο. τι να πω. παντως εκει τυπωσα καμια 15αρια σελιδες και οι μισες εγχρωμες. το σιγουρο παντως ειναι πως ποτε δεν εχεις να χασεις κατι αν ρωτησεις. εγω ετσι πηγα. ρωτησα , εκατσε, τυπωσα ;-)
Εμένα από την άλλη όταν πήγα να τυπώσω 10 πρόχειρες σελίδες για να τις δώσω στον καθηγητή, με διώξανε και μου την είπανε κιόλας: "Τις διπλωματικές να πάτε να τις τυπώνετε στο Γραμμικό, δεν είναι τυπογραφείο εδώ μέσα".
Και ναι οκ η Γεωργία είναι οκ τυπάκι, αλλά δεν είναι μόνη της εκεί μέσα.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: Που να τυπώσω τη διπλωματική μου?

Post by tsadreas »

Στο Θωμαϊδιο τυπώνουν τις διπλωματικές οι φοιτητές απ'ολες τις σχολές εκτός από τους Μηχανολόγους. Στο Pclab μπορείς να τυπώσεις μόνο εργασίες της σχολής τίποτε άλλο (θεωρητικά πάντα)
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”