Εύκολη Διπλωματική?

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
chrmat
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 90
Joined: Mon Mar 15, 2010 5:01 pm

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by chrmat »

markal wrote:Μιας και το ανέφερε και ο φίλος παραπάνω θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι...Σήμερα έκανα αίτηση στην γραμματεία για διπλωματική.Πριν την εξεταστική χρωστούσα 14 μαθήματα...Αυτή την στιγμή χρωστάω 9 και περιμένω αποτελέσματα σε άλλα 4.Όμως στην γραμματεία είναι περασμένα μόνο 2 από τα 5 που έχω περάσει.Δηλαδή για την γραμματεία εγώ χρωστάω 12. Υπάρχει περίπτωση να απορριφθεί η αίτηση μου???
όχι θα περάσει
Jimmy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 65
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by Jimmy »

Δυο επιπλέον απορίες για όποιον ξέρει και θέλει να απαντήσει. Για έναν ενεργειακό πιστεύετε είναι πιο εύκολο να πάρει διπλωματική στην Σαγιά ή στον Μανωλάκο?
Και αν δεν προλάβω να δηλώσω τώρα την διπλωματική επειδή δεν έχουν βγει ακόμα όλα τα αποτελέσματα, παίζει το ενδεχόμενο να με δεχτεί ο καθηγητής και να κάνω την διπλωματική αυτό το εξάμηνο, και να την δηλώσω-παρουσιάσω τον Σεπτέμβριο? Ευχαριστώ πολύ.
User avatar
dennis
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 33
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:56 pm
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by dennis »

Jimmy wrote:Δυο επιπλέον απορίες για όποιον ξέρει και θέλει να απαντήσει. Για έναν ενεργειακό πιστεύετε είναι πιο εύκολο να πάρει διπλωματική στην Σαγιά ή στον Μανωλάκο?
Και αν δεν προλάβω να δηλώσω τώρα την διπλωματική επειδή δεν έχουν βγει ακόμα όλα τα αποτελέσματα, παίζει το ενδεχόμενο να με δεχτεί ο καθηγητής και να κάνω την διπλωματική αυτό το εξάμηνο, και να την δηλώσω-παρουσιάσω τον Σεπτέμβριο? Ευχαριστώ πολύ.
Νομίζω πως από τη στιγμή που θα παρει αριθμό πρωτοκόλου η αίτηση για διπλωματική, πρέπει να έχει περάσει συγκεκριμενο χρονικό διάστημα μέχρι να έχεις το δικαίωμα να την παρουσιάσεις.
LA1987
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Tue Jun 01, 2010 2:34 am

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by LA1987 »

παιδιά σαν ενεργειακός έχω καμία ελπίδα αν πάρω διπλωματική απο την παραγωγή?γενικά παλεύεται??και σε ποιόν??
HAK
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 40
Joined: Fri Oct 15, 2010 9:17 am

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by HAK »

Aμα δε δηλωσω τωρα διπλωματικη,θα μπορω να τη δηλωσω κ να τη παρουσιασω το σεπτεμβρη?
makis!!
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 40
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:22 pm

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by makis!! »

Οσοι πιστευετε οτι μπορει να ειστε κατω απο τα 10 μαθηματα...δηλωστε διπλωματικη κανονικα....τα τσεκαρει η γραμματεια απο μονη της...η προθεσμια ληγει αυριο για τις δηλωσεις..παρασκευη 18/3.....οπως ειπα τα τσεκαρει η γραμματεια κ αν ειστε κατω απο 10 συνεχιζετε κανονικα η αιτηση σας αλλιως απορριπτεται....τελος αποψη μου παρτε κατι που να γουσταρετε να κανετε....ειτε αυτο ειναι ευκολο ειτε δυσκολο...μην ακουτε μαλακιες παρε κατι να τελειωνεις κ γρηγορα κ τετοια....πεντε χρονια στη ζουλα κ στο τρεξιμο να περναμε μαθηματα γρηγορα...ελεος...παρτε κατι που να γουσταρετε για τη παρτη σας...
User avatar
dreamwisperer
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 515
Joined: Thu Jul 01, 2010 2:02 pm

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by dreamwisperer »

Μετά από ερώτησή μου στην Σαγιά για διπλωματική μαζί της,
μου τόνισε πως μια διπλωματική "θεωρητική"
δηλαδή συλλογής,σύγκρισης πληροφοριών
δεν είναι αρκετή και ότι μαζί της είναι σίγουρο πως θα τρέξει κανένας πρόγραμμα.

Τώρα ο χρόνος που κρατάει αυτό μου είπε η ίδια από 5-7μήνες....

Δηλαδή παιδιά....θα της βγάλουμε ΕΜΕΙΣ την δουλειά....

Μα είναι δυνατό μετά από 60 μαθήματα να μας ζητάνε τέτοια πράγματα ?
Jimmy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 65
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by Jimmy »

dreamwisperer wrote:Μετά από ερώτησή μου στην Σαγιά για διπλωματική μαζί της,
μου τόνισε πως μια διπλωματική "θεωρητική"
δηλαδή συλλογής,σύγκρισης πληροφοριών
δεν είναι αρκετή και ότι μαζί της είναι σίγουρο πως θα τρέξει κανένας πρόγραμμα.

Τώρα ο χρόνος που κρατάει αυτό μου είπε η ίδια από 5-7μήνες....

Δηλαδή παιδιά....θα της βγάλουμε ΕΜΕΙΣ την δουλειά....

Μα είναι δυνατό μετά από 60 μαθήματα να μας ζητάνε τέτοια πράγματα ?
Εξαιρετικά..! Ξέρουμε κάποιον από ενεργειακούς που να δίνει θεωρητικές και εύκολες διπλωματικές?
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by ShadowMech »

dreamwisperer wrote:
Δηλαδή παιδιά....θα της βγάλουμε ΕΜΕΙΣ την δουλειά....
Τι εννοεις, αφου για τη ΔΙΚΙΑ σου διπλωματικη θα το κανεις, οχι για δικια της της δουλεια? Ισως απλα δε πιανω τι λες
Ρώτα οποιονδήποτε ευτυχισμένο άνθρωπο και δεν θα σου πει για συστήματα, πολιτικές, δυνάμεις, αριστερά, κεφάλαιο. Δεν θα σου πει τίποτα πέρα από το "ήξερα τι ήθελα".

The Don
User avatar
dreamwisperer
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 515
Joined: Thu Jul 01, 2010 2:02 pm

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by dreamwisperer »

ShadowMech wrote:
dreamwisperer wrote:
Δηλαδή παιδιά....θα της βγάλουμε ΕΜΕΙΣ την δουλειά....
Τι εννοεις, αφου για τη ΔΙΚΙΑ σου διπλωματικη θα το κανεις, οχι για δικια της της δουλεια? Ισως απλα δε πιανω τι λες

Αγαπητέ,ναι,δική μου διπλωματική θα ήταν,
αλλά εγώ δεν θέλω να τρέξω προγράμματα,να κάνω μετρήσεις κτλ.

Προφανώς όταν σου ζητούνται μετρήσεις κτλ κτλ κάποιος έχει κάποια project που τρέχουν και βαριέται να κάνει την δουλειά του!
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”