Εύκολη Διπλωματική?

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Jimmy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 65
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Εύκολη Διπλωματική?

Post by Jimmy »

Χαίρεται παίδες! Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, όποιοι γνωρίζουν περί του θέματος. Μπαίνω στο 10ο εξάμηνο, και θέλω τώρα να πάρω μια εύκολη διπλωματική για να ξεμπερδεύω εύκολα και γρήγορα, καθώς δεν έχω σκοπό να κάνω μεταπτυχιακό. Διαβάζοντας το forum, και ακούγοντας γνώμες φίλων, καταλαβαίνω πως ο Μανωλάκος δίνει εύκολα θέματα για διπλωματική. Αλλά επειδή είμαι στον ενεργειακό τομέα, και δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις του κατασκευαστικού τομέα, πιστεύετε ότι θα βγάλω άκρη αν πάρω θέμα της διπλωματικής στον κο Μανωλάκο? Εάν όχι, έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον καθηγητή που να δίνει εύκολη διπλωματική?

Και μια επιπλέον απορία. Χρωστάω 4 μαθήματα από το εαρινό εξάμηνο, και σε αυτή την εξεταστική έδωσα 14 μαθήματα που ήταν όλα όσα μου έμεναν από το χειμερινό. Άρα υπολογίζω μόλις βγουν τα αποτελέσματα να χρωστάω συνολικά για πτυχίο γύρω στα 9-10 μαθήματα. Να πάω να βρω τον καθηγητή τώρα που δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα, ή να περιμένω κάποιες μέρες να βγουν τα μαθήματα μήπως και έχω περάσει κάμποσα? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by Spyrοs »

Jimmy wrote:Και μια επιπλέον απορία. Χρωστάω 4 μαθήματα από το εαρινό εξάμηνο, και σε αυτή την εξεταστική έδωσα 14 μαθήματα που ήταν όλα όσα μου έμεναν από το χειμερινό. Άρα υπολογίζω μόλις βγουν τα αποτελέσματα να χρωστάω συνολικά για πτυχίο γύρω στα 9-10 μαθήματα. Να πάω να βρω τον καθηγητή τώρα που δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα, ή να περιμένω κάποιες μέρες να βγουν τα μαθήματα μήπως και έχω περάσει κάμποσα? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
Το όριο των εως 10 μαθημάτων είναι για να δηλώσεις επίσημα Διπλωματική στη Γραμματεία!

Σε άλλους καθηγητές μπορείς να ξεκινήσεις και νωρίτερα ενώ κάποιοι άλλοι σου λένε να ξαναπεράσεις όταν έχεις πχ. λιγότερα από 3 :idea:
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by who »

Σαγιά έχω ακούσει για εύκολη διπλωματική. Δε ξέρω περισσότερα όμως.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by eΝy »

Jimmy wrote:Χαίρεται παίδες! Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, όποιοι γνωρίζουν περί του θέματος. Μπαίνω στο 10ο εξάμηνο, και θέλω τώρα να πάρω μια εύκολη διπλωματική για να ξεμπερδεύω εύκολα και γρήγορα, καθώς δεν έχω σκοπό να κάνω μεταπτυχιακό. Διαβάζοντας το forum, και ακούγοντας γνώμες φίλων, καταλαβαίνω πως ο Μανωλάκος δίνει εύκολα θέματα για διπλωματική. Αλλά επειδή είμαι στον ενεργειακό τομέα, και δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις του κατασκευαστικού τομέα, πιστεύετε ότι θα βγάλω άκρη αν πάρω θέμα της διπλωματικής στον κο Μανωλάκο? Εάν όχι, έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον καθηγητή που να δίνει εύκολη διπλωματική?

Και μια επιπλέον απορία. Χρωστάω 4 μαθήματα από το εαρινό εξάμηνο, και σε αυτή την εξεταστική έδωσα 14 μαθήματα που ήταν όλα όσα μου έμεναν από το χειμερινό. Άρα υπολογίζω μόλις βγουν τα αποτελέσματα να χρωστάω συνολικά για πτυχίο γύρω στα 9-10 μαθήματα. Να πάω να βρω τον καθηγητή τώρα που δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα, ή να περιμένω κάποιες μέρες να βγουν τα μαθήματα μήπως και έχω περάσει κάμποσα? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
Πας στην καθηγήτρια που κάνει Τεχνικό Δίκαιο στον τομέα Παραγωγής, παίρνεις μία υπόθεση, τρέχεις στη βιβλιοθήκη, βρίσκεις μια ίδια του 1993, αλλάζεις το εξώφυλλο και την επόμενη μέρα την παραδίδεις.

Ξηγημένα πράγματα να 'ούμε. Και συμβαίνουν κιόλας...
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by fentayeen »

eΝy wrote:
Jimmy wrote:Χαίρεται παίδες! Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, όποιοι γνωρίζουν περί του θέματος. Μπαίνω στο 10ο εξάμηνο, και θέλω τώρα να πάρω μια εύκολη διπλωματική για να ξεμπερδεύω εύκολα και γρήγορα, καθώς δεν έχω σκοπό να κάνω μεταπτυχιακό. Διαβάζοντας το forum, και ακούγοντας γνώμες φίλων, καταλαβαίνω πως ο Μανωλάκος δίνει εύκολα θέματα για διπλωματική. Αλλά επειδή είμαι στον ενεργειακό τομέα, και δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις του κατασκευαστικού τομέα, πιστεύετε ότι θα βγάλω άκρη αν πάρω θέμα της διπλωματικής στον κο Μανωλάκο? Εάν όχι, έχετε να προτείνετε κάποιον άλλον καθηγητή που να δίνει εύκολη διπλωματική?

Και μια επιπλέον απορία. Χρωστάω 4 μαθήματα από το εαρινό εξάμηνο, και σε αυτή την εξεταστική έδωσα 14 μαθήματα που ήταν όλα όσα μου έμεναν από το χειμερινό. Άρα υπολογίζω μόλις βγουν τα αποτελέσματα να χρωστάω συνολικά για πτυχίο γύρω στα 9-10 μαθήματα. Να πάω να βρω τον καθηγητή τώρα που δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα, ή να περιμένω κάποιες μέρες να βγουν τα μαθήματα μήπως και έχω περάσει κάμποσα? Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
Πας στην καθηγήτρια που κάνει Τεχνικό Δίκαιο στον τομέα Παραγωγής, παίρνεις μία υπόθεση, τρέχεις στη βιβλιοθήκη, βρίσκεις μια ίδια του 1993, αλλάζεις το εξώφυλλο και την επόμενη μέρα την παραδίδεις.

Ξηγημένα πράγματα να 'ούμε. Και συμβαίνουν κιόλας...
eny εχω την εντυπωση πως ειδα μια ανακοινωση εξω απο την γραμματεια που περιειχε τις λεξεις τεχνικο δικαιο και διπλωματικη. νομιζω πως ελεγε κατι για οριο μαθηματων και ποιοι δεν μπορουν να το δηλωσουν ως διπλωματικη αλλα επειδη δεν 8υμαμαι τι ελεγε ακριβως μην σας παρω κ στον λαιμο μου.

καλη καβατζα παντως
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by eΝy »

fentayeen wrote: eny εχω την εντυπωση πως ειδα μια ανακοινωση εξω απο την γραμματεια που περιειχε τις λεξεις τεχνικο δικαιο και διπλωματικη. νομιζω πως ελεγε κατι για οριο μαθηματων και ποιοι δεν μπορουν να το δηλωσουν ως διπλωματικη αλλα επειδη δεν 8υμαμαι τι ελεγε ακριβως μην σας παρω κ στον λαιμο μου.

καλη καβατζα παντως
Μακάρι να το καταργήσανε, γιατί παραήταν χοντρή καβάτζα το συγκεκριμένο κολπάκι.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
fentayeen
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 232
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:41 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by fentayeen »

και τι βα8μο εδινε στην διπλωματικη?
just for the record
LA1987
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Tue Jun 01, 2010 2:34 am

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by LA1987 »

τίποτα αλλο εύκολο έχουμε?Η γενικά καμία συμβουλή.......
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by who »

Εμένα η άποψή μου είναι να διαλέξεις κάτι που πραγματικά θέλεις. Τρως που τρως το αγγούρι των 65 μαθημάτων, τουλάχιστον η διπλωματική να 'ναι ένα θέμα που γουστάρεις ν' ασχοληθείς μαζί του, να βγάλεις τ' απωθημένα σου.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
markal
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 39
Joined: Mon Feb 08, 2010 7:52 pm

Re: Εύκολη Διπλωματική?

Post by markal »

Μιας και το ανέφερε και ο φίλος παραπάνω θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι...Σήμερα έκανα αίτηση στην γραμματεία για διπλωματική.Πριν την εξεταστική χρωστούσα 14 μαθήματα...Αυτή την στιγμή χρωστάω 9 και περιμένω αποτελέσματα σε άλλα 4.Όμως στην γραμματεία είναι περασμένα μόνο 2 από τα 5 που έχω περάσει.Δηλαδή για την γραμματεία εγώ χρωστάω 12. Υπάρχει περίπτωση να απορριφθεί η αίτηση μου???
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”