Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
panosfcb
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 170
Joined: Wed Sep 22, 2010 5:16 pm

Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by panosfcb »

Καλησπέρα,

Ανοίγω αυτό το topic για να πει - όποιος γνωρίζει - τη γνώμη του σχετικά με το ποιοι καθηγητές είναι "καλύτεροι" από πλευράς ονόματος-συστατικές επιστολές-γνωριμίες κλπ κλπ έτσι ώστε να πάρεις διπλωματική και να προχωρήσεις για σπουδές στο εξωτερικό.

Βασικά εγώ ενδιαφέρομαι για τον κατασκευαστικό τομέα και τα στοιχεία μηχανών αλλά όποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει μπας και βοηθηθούν άλλοι.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by eΝy »

panosfcb wrote:Καλησπέρα,

Ανοίγω αυτό το topic για να πει - όποιος γνωρίζει - τη γνώμη του σχετικά με το ποιοι καθηγητές είναι "καλύτεροι" από πλευράς ονόματος-συστατικές επιστολές-γνωριμίες κλπ κλπ έτσι ώστε να πάρεις διπλωματική και να προχωρήσεις για σπουδές στο εξωτερικό.

Βασικά εγώ ενδιαφέρομαι για τον κατασκευαστικό τομέα και τα στοιχεία μηχανών αλλά όποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει μπας και βοηθηθούν άλλοι.
Μάζεψε όλες τις απορίες σου και έλα στην ημερίδα στις 20 Δεκεμβρίου. Θα τα πούμε όλα αυτά από κοντά ;)
panosfcb
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 170
Joined: Wed Sep 22, 2010 5:16 pm

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by panosfcb »

eΝy wrote:
panosfcb wrote:Καλησπέρα,

Ανοίγω αυτό το topic για να πει - όποιος γνωρίζει - τη γνώμη του σχετικά με το ποιοι καθηγητές είναι "καλύτεροι" από πλευράς ονόματος-συστατικές επιστολές-γνωριμίες κλπ κλπ έτσι ώστε να πάρεις διπλωματική και να προχωρήσεις για σπουδές στο εξωτερικό.

Βασικά εγώ ενδιαφέρομαι για τον κατασκευαστικό τομέα και τα στοιχεία μηχανών αλλά όποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει μπας και βοηθηθούν άλλοι.
Μάζεψε όλες τις απορίες σου και έλα στην ημερίδα στις 20 Δεκεμβρίου. Θα τα πούμε όλα αυτά από κοντά ;)

Θα ήθελα να έρθω αλλά μάλλον θα λείπω εκτός Αθηνών, δυστυχώς. Γι αυτό και άνοιξα το topic. ( Πάντως ελπίζω να ανεβάσετε videaki ή/και διαφάνειες για να "δούμε" κ εμείς τι είπατε ;-) )

Ωστόσο μπορεί και κάποιο άλλο μέλος να έχει παρόμοιες απορίες και να βοηθηθεί μέσω του forum ή να γνωρίζει πράγματα που πιθανόν να μη γνωρίζουν οι ομιλητές (συγκεκριμένες πληροφορίες για συγκεκριμένους καθηγητές κλπ κλπ).
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by Διάτανος »

Ωραίο θέμα, θα ήθελα να ενημερωθώ και γω με το τι παίζει από διπλωματικές στον τομέα Βιομηχανικής Διοίκησης και Επιχειρησιακής Έρευνας. Συγκεκριμένα ποιους καθηγητές θα πρότεινε κανείς κλπ
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by Spyrοs »

panosfcb wrote:
eΝy wrote:
panosfcb wrote:Καλησπέρα,

Ανοίγω αυτό το topic για να πει - όποιος γνωρίζει - τη γνώμη του σχετικά με το ποιοι καθηγητές είναι "καλύτεροι" από πλευράς ονόματος-συστατικές επιστολές-γνωριμίες κλπ κλπ έτσι ώστε να πάρεις διπλωματική και να προχωρήσεις για σπουδές στο εξωτερικό.

Βασικά εγώ ενδιαφέρομαι για τον κατασκευαστικό τομέα και τα στοιχεία μηχανών αλλά όποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει μπας και βοηθηθούν άλλοι.
Μάζεψε όλες τις απορίες σου και έλα στην ημερίδα στις 20 Δεκεμβρίου. Θα τα πούμε όλα αυτά από κοντά ;)

Θα ήθελα να έρθω αλλά μάλλον θα λείπω εκτός Αθηνών, δυστυχώς. Γι αυτό και άνοιξα το topic. ( Πάντως ελπίζω να ανεβάσετε videaki ή/και διαφάνειες για να "δούμε" κ εμείς τι είπατε ;-) )

Ωστόσο μπορεί και κάποιο άλλο μέλος να έχει παρόμοιες απορίες και να βοηθηθεί μέσω του forum ή να γνωρίζει πράγματα που πιθανόν να μη γνωρίζουν οι ομιλητές (συγκεκριμένες πληροφορίες για συγκεκριμένους καθηγητές κλπ κλπ).
Όσον αφορά επιλογή καθηγητή με σκοπό να βρεθείτε Αμερική, ελάτε οπωσδήποτε στην ημερίδα. Δεν είναι τόσο απλό όσο μια λίστα με 5 ονόματα ;)

Ασχέτως αν θα ανέβει βίντεο, προτείνω να έρθετε αυτοπροσώπως όσοι μπορείτε για να ρωτήσετε τις ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ απορίες! CU
Jkoli
Private
Private
Posts: 3
Joined: Wed Jan 23, 2013 3:02 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by Jkoli »

Τελικά κάποιο feedback από το ποιοι καθηγητές είναι πιο συνεργάσιμοι υπάρχει?
panosfcb
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 170
Joined: Wed Sep 22, 2010 5:16 pm

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by panosfcb »

Jkoli wrote:Τελικά κάποιο feedback από το ποιοι καθηγητές είναι πιο συνεργάσιμοι υπάρχει?
Εγώ μίλησα με τον κ.Σπιτά.. Πολύ συνεργάσιμος, πολύ επαγγελματίας και πιστεύω ότι θα μάθεις αν πάρεις διπλωματική στον τομέα των Στοιχείων..Αυτά για αρχή γιατί δεν έχω ξεκινήσει ακόμα..Μόλις ξεκινήσω με το καλό θα πω τη γνώμη μου και πιο αναλυτικά σε όποιον ενδιαφέρεται..
kolpit
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 109
Joined: Thu Sep 30, 2010 2:03 pm

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by kolpit »

παιδια ξερετε κανενα καθηγητη που να δινει ευκολα συστατικη?Η πρεπει να απευθυνθω σε καποιον του οποιου τα μαθηματα τα εχω περασει με καλους βαθμους ακομα και αν δεν με ξερει
panosfcb
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 170
Joined: Wed Sep 22, 2010 5:16 pm

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by panosfcb »

kolpit wrote:παιδια ξερετε κανενα καθηγητη που να δινει ευκολα συστατικη?Η πρεπει να απευθυνθω σε καποιον του οποιου τα μαθηματα τα εχω περασει με καλους βαθμους ακομα και αν δεν με ξερει
Πήγαινε μίλα σε όποιον θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει η συστατική του και ο,τι καταφέρεις. Αν δίνει εύκολα συστατικές κάποιος καθηγητής, θα δίνει σε ΟΛΟΥΣ εύκολα, οπότε κατά πόσο θα αξίζει;;
panosfcb
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 170
Joined: Wed Sep 22, 2010 5:16 pm

Re: Επιλογή καθηγητή για Διπλωματική

Post by panosfcb »

all. koukoulofloros wrote:
panosfcb wrote:
kolpit wrote:παιδια ξερετε κανενα καθηγητη που να δινει ευκολα συστατικη?Η πρεπει να απευθυνθω σε καποιον του οποιου τα μαθηματα τα εχω περασει με καλους βαθμους ακομα και αν δεν με ξερει
Πήγαινε μίλα σε όποιον θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει η συστατική του και ο,τι καταφέρεις. Αν δίνει εύκολα συστατικές κάποιος καθηγητής, θα δίνει σε ΟΛΟΥΣ εύκολα, οπότε κατά πόσο θα αξίζει;;

λολ
Το λολ δηλώνει διαφωνία σε αυτό που είπα ή διαφωνία στην όλη λογική που μάλλον επικρατεί; Γίνε λίγο πιο σαφής..
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”