Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by TiGinetai »

Αύριο μετά τα ΗΣΜΕ.

http://www.youtube.com/watch?v=11YgMR_VtWI

:P :P
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by soti »

laras wrote:MARIA KAI EKSETASTIKI NA DWSOUME KAI NA MIN PERASW TPT SAGAPW GAMWTO
Το πιο ωραίο ποστ μετά από τόσα... Ποιος την γαμάει την εξεταστική όταν υπάρχει και το αμόρε...

υ.γ. Κάποιοι παλιοί, μεταξύ αυτών και εγώ, λέγαμε από Σεπτέμβριο μήνα ότι δεν χάνεται σχεδόν ποτέ εξάμηνο και εξεταστική στο ΕΜΠ. Και ότι θα πρέπει να είσαστε έτοιμοι διότι τα περιθώρια θα είναι στενά,. Όπως και έγινε. Καλως ήρθατε στην πραγματική ζωή, όπου ισχύει ότι ουδέν μονιμότερο του προσωρινού. Καλό κουράγιο και την επόμενη φορά θα ξέρετε.
soti wrote:
rest_in_pieces wrote:Αν υπάρχει κάποιος αρκετά παλιός που να είχε προλάβει τις πολλαπλές εξεταστικές ας μας πει εμπειρίες....
Πιστεύω πως παίζει να χαθεί ή να γίνει πολύ συμπιεσμένη, να γίνει καπάκι με την χειμερινή κλπ, δεδομένου του πιο αυστηρού νόμου περί 13 (;) εβδομάδων... Έμπνευση να υπάρχει.
Και εννοείται πως τα μαθήματα που δόθηκαν μετράνε κανονικά, μην σκέφτεστε υπερβολές. Εκτός κ αν κλείσει το ΕΜΠ τελείως ως ίδρυμα, και μείνει μόνο ως αποχωρητήρια (sic) σκύλων.


Λοιπόν παιδιά, μέχρι τώρα δεν έχει χαθεί ποτέ εξεταστική. Τα έχουμε δει όλα, από διπλές-τριπλές εξεταστικές, εξεταστικές-δίδυμο και εξεταστικές παρέα με το εξάμηνο. Βέβαια τα ήθη και έθιμα άλλαξαν και δεν γνωρίζω τι περιθώρια υπάρχουν. Επειδή όμως η όλη (οικονομική) κατάσταση και το νομοσχέδιο επηρεάζουν αρνητικά και τους καθηγητές, δεν νομίζω ότι θα είναι απέναντι μας. Τουναντίον, ίσως και δίπλα μας. Τι θέλω να πω μ'αυτό; Αν γίνουν εξετάσεις μέσα στο εξάμηνο ή οποτεδήποτε τέλος πάντων θεωρώ ότι θα υπάρχει "κατανόηση" από την πλευρά τους και θα είναι ευκαιρία για πολλούς να διώξουν μαθήματα. Αυτό μου έχει δείξει το παρελθόν σε 2-3 τρεις ανάλογες περιπτώσεις. Καλό θα είναι να αρχίσετε από τώρα να δουλεύετε, γιατί τότε θα είναι περιορισμένος ο χρόνος.
http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.p ... 40#p126040
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by sid »

Vladimir wrote:
gKout wrote:Για 5' λεπτά έδειξε τη φάτσα του ο Eny στο 0.30 και ανοιξε η σχολή. Τι μασωνίες είναι αυτές στο e-polytexneio?
Ναι το staff έχει και Δρακονιανούς.

srs τώρα το e-pol κρατά ουδέτερη στάση
για το καλό μας δηλαδή

καλά , δεν σας είπαμε και πασόκους


εδιτ:

για τον συντροφο κουτσίκιο :oops:


Last edited by sid on Wed Nov 20, 2013 3:57 am, edited 1 time in total.
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by Kuchiki_Byakuya »

(β-α)/2 wrote:Μπορείς να τους πεις να βγουν έξω! Μην αγχώνεσαι, τους το είπα κι εγώ, τότε θα είμαστε δύο φασίστες που ζητάνε το αυτονόητο!
(ας τους πει κάποιος επιτέλους τι σημαίνει φασισμός..)
και απάντησε ότι θα σταματήσει να καπνίζει αν περάσει ψήφισμα στον σύλλογο, και ότι μέχρι τότε θα καπνίζει όσο θέλει. όπως κάνανε με τις αφίσες που όντως πέρασε ψήφισμα και έχουν κολληθεί περισσότερες από ποτέ, ακόμα και μισή ώρα πριν από την συνέλευση.

επίσης ήθελα να κάνω ξεχωριστό τόπικ, αλλά δεν θέλω να του δώσω μεγάλη σημασία γιατί από αυτά τα άτομα δεν περίμενα τίποτα καλύτερο. αμέσως μετά τη λήξη της συνέλευσης μαζεύτηκε γύρω μου η ηγετική ομάδα των εαακ όταν προσπαθούσα να βρω ένα πλαίσιο για να σφραγιστεί. με έβρισαν με εκφράσεις του τύπου 'αν δεν έρθεις αύριο θα σε γαμήσω', 'άντε γαμήσου μαλακισμένε πούστη'. το παιδί από τους ναυπηγούς που μίλησε στην συνέλευση (να τον χαίρεστε εσείς οι ναυπηγοί που τον ψηφίζετε) μου είπε ότι επειδή κάνανε κατάληψη οι ναυπηγοί και τα κτίρια είναι κοινά δεν θα κάνουμε ούτε και εμείς μάθημα γιατί τα κτήρια δεν ανοίγουν (λες και έχει αυτός τα κλειδιά). ύστερα σηκώθηκε ένας του προεδρίου των εαακ (κόκκινος από τα νεύρα) και είπε 'άντε γαμήσου παλιοαρχίδι, αρκετά ανέχτηκα τις μαλακίες σου που σε ακούω κιόλας μαλάκα'. ύστερα μια κοπέλα μου είπε να έρθουμε να περιφρουρήσουμε την ανοιχτή σχολή γιατί αυτοί θα είναι εκεί και ότι σε αυτούς αυτά δεν περνάνε. τους υπόλοιπους χαρακτηρισμούς τους καταλαβαίνετε. επίσης υπήρχαν και παιδιά στην είσοδο του αμφιθεάτρου που τα έβρισαν δυο τρεις φορές (μουνόπανα) και περίπου πέντε έξι άτομα ήρθαν από έξω γιατί άκουσαν τις φωνές.

επίσης να μας εξηγήσουν πώς βρέθηκε σφραγίδα του συλλόγου στην κατοχή τους και όχι μικρόφωνο και μεγάφωνο. κρατάνε την σφραγίδα σπίτι τους; ή επίτηδες όταν άνοιξε η γραμματεία να την πάρουν δεν πήραν μικρόφωνο και μεγάφωνο για να μην μπορεί να μιλήσει κανένας άλλος πέρα από αυτούς και να φύγει ο κόσμος από το κακό κλίμα;

αυτοί είναι, τους έχουμε δει αρκετές φορές. αυτή είναι η δημοκρατία, ο διάλογος και οι αγώνες τους. κάποιοι που κατάλαβαν ότι ο κόσμος τους βαρέθηκε. δεν είχαν τη δύναμη να τα πουν μέσα στη συνέλευση και τα είπαν μετά.
μάλλον τους τσούζει πώς όποτε κατεβαίνουν πολλοί να ψηφίσουν, και όχι αυτοί και τα φιλαράκια τους, καταλαβαίνουν ότι είναι μόνοι και ότι οι φοιτητές τους έχουν γυρίσει την πλάτη οριστικά. ακόμα με τις διαφωνίες μας και τις παραλείψεις μας δεν τους έχουμε ανάγκη.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
donk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Wed Mar 20, 2013 2:32 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by donk »

Kuchiki_Byakuya wrote:
(β-α)/2 wrote:Μπορείς να τους πεις να βγουν έξω! Μην αγχώνεσαι, τους το είπα κι εγώ, τότε θα είμαστε δύο φασίστες που ζητάνε το αυτονόητο!
(ας τους πει κάποιος επιτέλους τι σημαίνει φασισμός..)
και απάντησε ότι θα σταματήσει να καπνίζει αν περάσει ψήφισμα στον σύλλογο, και ότι μέχρι τότε θα καπνίζει όσο θέλει. όπως κάνανε με τις αφίσες που όντως πέρασε ψήφισμα και έχουν κολληθεί περισσότερες από ποτέ, ακόμα και μισή ώρα πριν από την συνέλευση.

επίσης ήθελα να κάνω ξεχωριστό τόπικ, αλλά δεν θέλω να του δώσω μεγάλη σημασία γιατί από αυτά τα άτομα δεν περίμενα τίποτα καλύτερο. αμέσως μετά τη λήξη της συνέλευσης μαζεύτηκε γύρω μου η ηγετική ομάδα των εαακ όταν προσπαθούσα να βρω ένα πλαίσιο για να σφραγιστεί. με έβρισαν με εκφράσεις του τύπου 'αν δεν έρθεις αύριο θα σε γαμήσω', 'άντε γαμήσου μαλακισμένε πούστη'. το παιδί από τους ναυπηγούς που μίλησε στην συνέλευση (να τον χαίρεστε εσείς οι ναυπηγοί που τον ψηφίζετε) μου είπε ότι επειδή κάνανε κατάληψη οι ναυπηγοί και τα κτίρια είναι κοινά δεν θα κάνουμε ούτε και εμείς μάθημα γιατί τα κτήρια δεν ανοίγουν (λες και έχει αυτός τα κλειδιά). ύστερα σηκώθηκε ένας του προεδρίου των εαακ (κόκκινος από τα νεύρα) και είπε 'άντε γαμήσου παλιοαρχίδι, αρκετά ανέχτηκα τις μαλακίες σου που σε ακούω κιόλας μαλάκα'. ύστερα μια κοπέλα μου είπε να έρθουμε να περιφρουρήσουμε την ανοιχτή σχολή γιατί αυτοί θα είναι εκεί και ότι σε αυτούς αυτά δεν περνάνε. τους υπόλοιπους χαρακτηρισμούς τους καταλαβαίνετε. επίσης υπήρχαν και παιδιά στην είσοδο του αμφιθεάτρου που τα έβρισαν δυο τρεις φορές (μουνόπανα) και περίπου πέντε έξι άτομα ήρθαν από έξω γιατί άκουσαν τις φωνές.

επίσης να μας εξηγήσουν πώς βρέθηκε σφραγίδα του συλλόγου στην κατοχή τους και όχι μικρόφωνο και μεγάφωνο. κρατάνε την σφραγίδα σπίτι τους; ή επίτηδες όταν άνοιξε η γραμματεία να την πάρουν δεν πήραν μικρόφωνο και μεγάφωνο για να μην μπορεί να μιλήσει κανένας άλλος πέρα από αυτούς και να φύγει ο κόσμος από το κακό κλίμα;

αυτοί είναι, τους έχουμε δει αρκετές φορές. αυτή είναι η δημοκρατία, ο διάλογος και οι αγώνες τους. κάποιοι που κατάλαβαν ότι ο κόσμος τους βαρέθηκε. δεν είχαν τη δύναμη να τα πουν μέσα στη συνέλευση και τα είπαν μετά.
μάλλον τους τσούζει πώς όποτε κατεβαίνουν πολλοί να ψηφίσουν, και όχι αυτοί και τα φιλαράκια τους, καταλαβαίνουν ότι είναι μόνοι και ότι οι φοιτητές τους έχουν γυρίσει την πλάτη οριστικά. ακόμα με τις διαφωνίες μας και τις παραλείψεις μας δεν τους έχουμε ανάγκη.
μπράβο ήθος. συναδελφική αλληλεγγύη. σεβασμός φούλ. τι λεξιλογιο τι γνώσεις. τι λες τώρα ρε φίλε οξφορδη γίναμε. πσσσσσσσσσσσσ. οι μηχανικοι του μελλοντος που θα συνεργαστουν μεταξύ τους στο μέλλον.

Και εσυ όμως ρε κουτσικι το κάπνισμα σε πειράζει, φεύγεις απο την ουσία.
User avatar
Tragas
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 134
Joined: Mon Jun 21, 2010 6:25 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by Tragas »

Παιδιά είναι 10 παρά τέταρτο. Τί γίνεται με την πρόσβαση εντος ΕΜΠούπολης και εντός κτηρίων;;
koukou
Corporal
Corporal
Posts: 14
Joined: Tue Feb 09, 2010 4:36 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by koukou »

το μαθημα των ΗΣΜΕ δινεται κανονικα
User avatar
MMjoy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4
Joined: Sat Feb 05, 2011 4:59 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by MMjoy »

Οπότε αφού δίνονται τα ΗΣΜΕ, θα συνεχιστεί το πρόγραμμα ως έχει...Με τα μαθήματα της προηγούμενης εβδομάδας τι θα γίνει ξέρει κανείς?
That's all folks. Peace
koukou
Corporal
Corporal
Posts: 14
Joined: Tue Feb 09, 2010 4:36 pm

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by koukou »

θα δοθουν στο τελος
BinLaden
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 69
Joined: Sat Oct 08, 2011 5:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Συνέλευση ΦΣ Μηχανολόγων 19/11/2013

Post by BinLaden »

Kuchiki_Byakuya wrote:
(β-α)/2 wrote:Μπορείς να τους πεις να βγουν έξω! Μην αγχώνεσαι, τους το είπα κι εγώ, τότε θα είμαστε δύο φασίστες που ζητάνε το αυτονόητο!
(ας τους πει κάποιος επιτέλους τι σημαίνει φασισμός..)
και απάντησε ότι θα σταματήσει να καπνίζει αν περάσει ψήφισμα στον σύλλογο, και ότι μέχρι τότε θα καπνίζει όσο θέλει. όπως κάνανε με τις αφίσες που όντως πέρασε ψήφισμα και έχουν κολληθεί περισσότερες από ποτέ, ακόμα και μισή ώρα πριν από την συνέλευση.

επίσης ήθελα να κάνω ξεχωριστό τόπικ, αλλά δεν θέλω να του δώσω μεγάλη σημασία γιατί από αυτά τα άτομα δεν περίμενα τίποτα καλύτερο. αμέσως μετά τη λήξη της συνέλευσης μαζεύτηκε γύρω μου η ηγετική ομάδα των εαακ όταν προσπαθούσα να βρω ένα πλαίσιο για να σφραγιστεί. με έβρισαν με εκφράσεις του τύπου 'αν δεν έρθεις αύριο θα σε γαμήσω', 'άντε γαμήσου μαλακισμένε πούστη'. το παιδί από τους ναυπηγούς που μίλησε στην συνέλευση (να τον χαίρεστε εσείς οι ναυπηγοί που τον ψηφίζετε) μου είπε ότι επειδή κάνανε κατάληψη οι ναυπηγοί και τα κτίρια είναι κοινά δεν θα κάνουμε ούτε και εμείς μάθημα γιατί τα κτήρια δεν ανοίγουν (λες και έχει αυτός τα κλειδιά). ύστερα σηκώθηκε ένας του προεδρίου των εαακ (κόκκινος από τα νεύρα) και είπε 'άντε γαμήσου παλιοαρχίδι, αρκετά ανέχτηκα τις μαλακίες σου που σε ακούω κιόλας μαλάκα'. ύστερα μια κοπέλα μου είπε να έρθουμε να περιφρουρήσουμε την ανοιχτή σχολή γιατί αυτοί θα είναι εκεί και ότι σε αυτούς αυτά δεν περνάνε. τους υπόλοιπους χαρακτηρισμούς τους καταλαβαίνετε. επίσης υπήρχαν και παιδιά στην είσοδο του αμφιθεάτρου που τα έβρισαν δυο τρεις φορές (μουνόπανα) και περίπου πέντε έξι άτομα ήρθαν από έξω γιατί άκουσαν τις φωνές.

επίσης να μας εξηγήσουν πώς βρέθηκε σφραγίδα του συλλόγου στην κατοχή τους και όχι μικρόφωνο και μεγάφωνο. κρατάνε την σφραγίδα σπίτι τους; ή επίτηδες όταν άνοιξε η γραμματεία να την πάρουν δεν πήραν μικρόφωνο και μεγάφωνο για να μην μπορεί να μιλήσει κανένας άλλος πέρα από αυτούς και να φύγει ο κόσμος από το κακό κλίμα;

αυτοί είναι, τους έχουμε δει αρκετές φορές. αυτή είναι η δημοκρατία, ο διάλογος και οι αγώνες τους. κάποιοι που κατάλαβαν ότι ο κόσμος τους βαρέθηκε. δεν είχαν τη δύναμη να τα πουν μέσα στη συνέλευση και τα είπαν μετά.
μάλλον τους τσούζει πώς όποτε κατεβαίνουν πολλοί να ψηφίσουν, και όχι αυτοί και τα φιλαράκια τους, καταλαβαίνουν ότι είναι μόνοι και ότι οι φοιτητές τους έχουν γυρίσει την πλάτη οριστικά. ακόμα με τις διαφωνίες μας και τις παραλείψεις μας δεν τους έχουμε ανάγκη.
Την επόμενη φορά πάρε ένα μαγνητοφωνάκι και γράψτους και παίζε το σε κάθε συνέλευση ως αγόρευση. Ο κόσμος δεν πηγαίνει στις συνελεύσεις επειδή έχει σιχαθεί κάποια πράγματα. Μην πτοήσε όμως. Ο τραμπουκισμός απλά φανερώνει την αδυναμία πνεύματος τους και τίποτα παραπάνω. Εγώ θα συνεχίσω να στηρίζω όσους κατεβαίνουν με ανεξάρτητο σε συνελεύσεις, παρότι έχω εκφράσει ξανά την απέχθεια μου προς το θεσμό, όχι επειδή συμφωνώ με όσα λέει συνήθως, αλλά επειδή κάποιοι βρήκαν τη "δύναμη" και το "κέφι" να τα βάλουν με τους "μπαρουτοκαπνισμένους" που τις λιμένονται, αλλά και τη δύναμη να πουν τα όσα βλέπουν.
http://stats.tf2.gr/sig/2995_101.png
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”