Βεβαιωση σπουδων

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
rg1989
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 191
Joined: Mon Mar 01, 2010 11:01 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Παντού και πουθενά...

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by rg1989 »

sid wrote:πολύ ενδιαφέρουσες (νοτ) όλες οι παπαριές του κουτσίκιου , αλλά δεν ρώτησα αυτό

γνωρίζει κάποιος προκειμένου να πάρω στα χέρια μου βεβαίωση περάτωσης σπουδών που επείγει για γραφειοκρατικά στο εξωτερικό , αν απευθύνομαι στον κοσμήτορα , στην γραμματέα του κοσμήτορα ή σε επιτροπή απεργών σε κάποια πύλη κάποιες συγκεκριμένες ώρες ;
Εγώ έστειλα στο mail της απεργιακής επιτροπής, αυτό στο blogspot. Δεν έκανα δουλειά μου βέβαια γιατί δεν ανήκει στις επείγουσες κατηγορίες που έχουν ορίσει.
User avatar
Egelados
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 31
Joined: Thu Oct 21, 2010 7:06 pm

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by Egelados »

sid wrote:πολύ ενδιαφέρουσες (νοτ) όλες οι παπαριές του κουτσίκιου , αλλά δεν ρώτησα αυτό

γνωρίζει κάποιος προκειμένου να πάρω στα χέρια μου βεβαίωση περάτωσης σπουδών που επείγει για γραφειοκρατικά στο εξωτερικό , αν απευθύνομαι στον κοσμήτορα , στην γραμματέα του κοσμήτορα ή σε επιτροπή απεργών σε κάποια πύλη κάποιες συγκεκριμένες ώρες ;
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και είναι μπάχαλο. Επιπλέον εγώ θέλω να μου περάσουν και βαθμούς...

Μίλησα με τους απεργούς και μου είπαν στείλε στο mail: apergiaki.enimerosi@gmail.com . Δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.

Ξέρω ότι η προϊσταμένη της γραμματείας είναι σε διαθεσιμότητα, οπότε υπογραφές βάζει ο κοσμήτορας. Έστειλα mail στον κοσμήτορα να ρωτήσω σχετικά και δεν μου έχει απαντήσει. Έπαιρνα τηλέφωνο σήμερα όλη μέρα στο γραφείο του και στην γραμματεία του και δεν απάντησε ποτέ κανείς (3572 και 3570 είναι το εσωτερικό btw).

Πέρασα και μάθημα του Σπιτά τώρα τον Σεπτρέμβρη και του έστειλα και αυτού mail για να στείλει στο mail παραπάνω τον βαθμό μου, αλλά μου είπε ότι καλύτερα να μιλήσω με τον κοσμήτορα.

Αν τον βρω ποτέ....
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by sid »

σας ευχαριστώ και τους δύο
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Egelados
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 31
Joined: Thu Oct 21, 2010 7:06 pm

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by Egelados »

Έμαθα ότι από την Δευτέρα θα ανοίξει η γραμματεία μας.
User avatar
Johnbin
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 59
Joined: Sun Jun 13, 2010 9:17 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by Johnbin »

Τελικά δούλεψε σήμερα η γραμματεία?
User avatar
Nikolasvar
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 24
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:09 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by Nikolasvar »

Εγώ πέρασα κάποια στιγμή από έξω και την είδα ανοιχτή με κόσμο...οπότε λογικά δούλευε.
azazel320
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Wed Feb 24, 2010 8:26 pm

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by azazel320 »

Φοβερή δουλειά κάνει η γραμματεία τώρα που άνοιξε. Είμαι εξωτερικό, τους πήρα τηλέφωνο για μια βεβαίωση σπουδών στα Αγγλικά και ακούω αυτή που της το ζήτησα να λέει :
Κούλα π.χ κάνουμε εμεις τέτοια ; *οχι
Δεν γίνεται, θα σας τη βγάλουμε στα Ελληνικά και να έρθει κάποιος νατην παραλάβει ( oυτε καν να τη στείλουν με mail )
Όταν της είπα πως ο καθηγητής με τον οποίο 'εχω μιλήσει μου είπε πως υπάρχει τέτοια διαδικασία μου απάντησε : ε τότε να πάτε σε αυτον και μου το έκλεισε.
Οπότε ενα μεγάλο μπράβο στα αμνοερίφια που 4 μήνες στήριζαν τη χειρότερη μορφή δημόσιων υπαλλήλων.
User avatar
chemeng_09
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 42
Joined: Sat Mar 30, 2013 3:35 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Αθήνα

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by chemeng_09 »

azazel320 wrote:Φοβερή δουλειά κάνει η γραμματεία τώρα που άνοιξε. Είμαι εξωτερικό, τους πήρα τηλέφωνο για μια βεβαίωση σπουδών στα Αγγλικά και ακούω αυτή που της το ζήτησα να λέει :
Κούλα π.χ κάνουμε εμεις τέτοια ; *οχι
Δεν γίνεται, θα σας τη βγάλουμε στα Ελληνικά και να έρθει κάποιος νατην παραλάβει ( oυτε καν να τη στείλουν με mail )
Όταν της είπα πως ο καθηγητής με τον οποίο 'εχω μιλήσει μου είπε πως υπάρχει τέτοια διαδικασία μου απάντησε : ε τότε να πάτε σε αυτον και μου το έκλεισε.
Οπότε ενα μεγάλο μπράβο στα αμνοερίφια που 4 μήνες στήριζαν τη χειρότερη μορφή δημόσιων υπαλλήλων.
Ρε παιδιά μην χάνουμε το μέτρο.. Όλες τις παθογένειες του πανεπιστημίου θα τις χρεωθούν οι εργαζόμενοι στις γραμματείες..? Για να πάρει κάποιος "επικυρωμένη" αναλυτική ή οτιδήποτε σε διαφορετική γλώσσα από τα Ελληνικά, οι δρόμοι που ακολουθεί είναι συγκεκριμένοι.. Υπάρχει μεταφραστικό τμήμα που υπάγεται στο υπουργείο παιδείας κάπου στο μοναστηράκι και είναι αυτό που επικυρώνει και μεταφράζει.. μπορεί επίσης κάποιος δικηγόρος.. Κάτι γρήγορο και πρόχειρο είναι να την μεταφράσεις εσυ ο ίδιος και να στην υπογράψει ο καθηγητής με τον οποίο μίλησες (κάιτι που έχω κάνει και εγώ στο παρελθόν)... Δλδ τα αγγλικά πανεπιστημία δίνουν αναλυτικές ή βεβαιώσεις σε οποιαδήποτε γλώσσα χρειαστείς..?? και αν το κάνουν (υπάρχουν πανεπιστήμια) υπάρχει ειδικό τμήμα στο πανεπιστήμιο που απασχολεί ξεχωριστούς υπαλλήλους.. έχω βρεθεί σε ξένο πανεπιστημίο και πιστέψε με τα πράγματα δεν είναι ιδανικά.. σίγουρα δεν είναι μπάχαλο όπως τα δικά μας αλλά δεν σκίζονται να σε εξυπηρετήσουν...
azazel320
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 51
Joined: Wed Feb 24, 2010 8:26 pm

Re: Βεβαιωση σπουδων

Post by azazel320 »

Δεν ξέρω τι ισχύει σε άλλα πανεπιστήμια οπότε δεν θα πω αλλά πουθενά στον κόσμο σε μια ιδιωτική επιχείρηση, δεν κλείνει το τηλέφωνο μια γραμματέας με τσαμπουκά και παραμένει στη θέση της. Αυτό με πείραξε και εκει θέλω να σταθώ. Ο δημόσιος υπάλληλος στην Ελλάδα θεωρεί οτι δεν έχει καμια υποχρέωση στους πολίτες.
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”