Απορία για εξέταση μαθημάτων

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
vagmarsel
Private First Class
Private First Class
Posts: 8
Joined: Tue Oct 18, 2011 9:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απορία για εξέταση μαθημάτων

Post by vagmarsel »

Καλησπέρα... έχω την εξής, μπορεί και αφελή, απορία. Δεν έχω παρακολουθήσει τα εργαστήρια στα Τεχνικά Υλικά και στα Βιομηχανικά Ηλεκτρονικά. Μπορώ να τα δώσω στην εξεταστική ή για να δώσω πρέπει να έχω παρακολουθήσει και τα εργαστήρια;
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: Απορία για εξέταση μαθημάτων

Post by a_nikos »

ΤΕχνικα υλικα οχι, πρεπει να τα κανεις και να παραδωσεις την αντιστοιχη εργασια και για φετος εχουν γινει τα εργαστηρια

Βιομηχανικα αν ειναι τελειως χυμα και δεν πηραν παρουσιες οπως περυσι μπορεις. Στειλε κι ενα μειλ στον Κυριακοπουλο για επιβεβαιωση.
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Zoubulbasaur
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 615
Joined: Fri Oct 08, 2010 1:47 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Pallet Town

Re: Απορία για εξέταση μαθημάτων

Post by Zoubulbasaur »

vagmarsel wrote:Καλησπέρα... έχω την εξής, μπορεί και αφελή, απορία. Δεν έχω παρακολουθήσει τα εργαστήρια στα Τεχνικά Υλικά και στα Βιομηχανικά Ηλεκτρονικά. Μπορώ να τα δώσω στην εξεταστική ή για να δώσω πρέπει να έχω παρακολουθήσει και τα εργαστήρια;
Ας ειναι και αφελης η απορια, να ρωτας. Γιατί ωρες ωρες εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει το ΕΜΠ. Εαν τα εργαστηρια ειναι υποχρεωτικα με παρουσίες και οχι προαιρετικα τοτε δεν μπορείς να εξεταστεις αν δεν τα εχεις παρακολουθήσει και παραδώσει την αντίστοιχη τεχνικη εκθεση που ζητανε (αν ζητανε). Σου λεω γενικως τι ισχυει.

Αν έχεις παρακολουθησει αλλα χρωστας την εκθεση τοτε εξαρταται λιγο απο τον καθηγητη και το μαθημα αν θα τη δεχτει πχ το Σεπτεμβρη για να δωσεις στην επαναληπτική.

Τωρα καταστασεις του στυλ "δωσε στην εξεταση εσυ και του χρονου κανε το εργαστηριο και θα σου περασω τοτε το βαθμο" σίγουρα εχουν υπαρξει, αλλα παρα πολυ δυσκολα, πρεπει να ξερεις τον καθηγητη, να ειναι κι εκεινος λιγο ο ,τι να ναι, να εισαι στα τελειώματα κτλ......
Scientists dream about doing great things. Engineers do them
vagmarsel
Private First Class
Private First Class
Posts: 8
Joined: Tue Oct 18, 2011 9:28 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Απορία για εξέταση μαθημάτων

Post by vagmarsel »

Καλώς... ευχαριστώ για την ανταπόκριση! Θα φροντίσω να συνεννοηθώ και με τους ίδιους τους καθηγητές... αν γίνεται!
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Post by a_nikos »

Πάντως τα βιομηχανικά και παρουσίες να είχαν, δεν είχαν κάποια τεχνική έκθεση να παραδώσεις οπότε είναι πιθανόν να σε ςξυπηρετησει

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Απορία για εξέταση μαθημάτων

Post by Kuchiki_Byakuya »

Zoubulbasaur wrote:εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει το ΕΜΠ
και η F1.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”