Αναβολή εξετάσεων 6/7/2015 λόγω δημοψηφίσματος

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Αναβολή εξετάσεων 6/7/2015 λόγω δημοψηφίσματος

Post by trelomhxmhx »

trelomhxmhx wrote:
Kokontina-_- wrote:Όλα τα μαθήματα της Παρασκευής δε θα δοθούν ρε παιδιά, έχει βγει ανακοίνωση και στο σάιτ της σχολής, απλά για την αναπλήρωση θα βγει επιμέρους ανακοίνωση, αλλά σίγουρα δε θα δοθούν, είναι κοινή γραμμή όλων των πανεπιστημίων της χώρας, αποφασίστηκε από τους πρυτάνεις ομαδικώς.

http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0715/5609.pdf


Και προφανώς ισχύει για όλες τις σχολές, όχι μόνο για τους μηχανολόγους...

φίλε μου που διάβασες για αναβολή;

αν κάποιος ξέρει ελληνικά καταλαβαίνει ότι στο κείμενο κάποιος Γ.Γ. (του Υπουργείου Παιδείας μάλλον) ζητάει ("παρακαλούμε" λέει) από τους πρυτάνεις των σχολών να κλείσουν τις σχολές 3/7 και 6/7


δεν φαίνεται να έχει παρθεί καμιά απόφαση από τη σχολή μας

εν τω μεταξύ τέτοια απόφαση έχει ήδη παρθεί μόνο για Δευτέρα
Spiderpan
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 151
Joined: Sun Jul 04, 2010 4:35 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Spider Island

Re: Αναβολή εξετάσεων 6/7/2015 λόγω δημοψηφίσματος

Post by Spiderpan »

Πήρα στη Γραμματεία σήμερα τηλέφωνο, γιατί μου το πε ένας φίλος που έδινε Κατεργασίες σήμερα, ότι θα ισχύσει. Και τους πήρα προτού βγει επίσημα αυτή η ανακοίνωση. Μου είπαν "ναι δε θα δοθούν γιατί μας ήρθε έγγραφο." Από κει και πέρα, ότι ξέρεις ξέρω.

υγ: ρε φιλε σε -ίνα τελειώνει, δε σε προδιαθέτει ότι είναι γυναικείο όνομα; Ακόμα και ο Κουφοντίνας έχει ένα 'ς' στο τέλος :P
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Αναβολή εξετάσεων 6/7/2015 λόγω δημοψηφίσματος

Post by trelomhxmhx »

Spiderpan wrote:Πήρα στη Γραμματεία σήμερα τηλέφωνο, γιατί μου το πε ένας φίλος που έδινε Κατεργασίες σήμερα, ότι θα ισχύσει. Και τους πήρα προτού βγει επίσημα αυτή η ανακοίνωση. Μου είπαν "ναι δε θα δοθούν γιατί μας ήρθε έγγραφο." Από κει και πέρα, ότι ξέρεις ξέρω.
η αλήθεια είναι ότι και εγώ ίσως πάρω ένα τηλέφωνο στη γραμματεία, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα τους εμπιστευθώ, να υποθέσω ότι μόνο με mail σε καθηγητή θα είμαι σίγουρος;
Spiderpan wrote: υγ: ρε φιλε σε -ίνα τελειώνει, δε σε προδιαθέτει ότι είναι γυναικείο όνομα; Ακόμα και ο Κουφοντίνας έχει ένα 'ς' στο τέλος :P

άρα; έπρεπε να της απευθυνθώ ""ρε φιλενάδα " ;
Last edited by trelomhxmhx on Fri Jul 03, 2015 5:41 am, edited 1 time in total.
User avatar
davidg
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 102
Joined: Wed Sep 17, 2014 6:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή εξετάσεων 6/7/2015 λόγω δημοψηφίσματος

Post by davidg »

trelomhxmhx wrote:
Kokontina-_- wrote:Όλα τα μαθήματα της Παρασκευής δε θα δοθούν ρε παιδιά, έχει βγει ανακοίνωση και στο σάιτ της σχολής, απλά για την αναπλήρωση θα βγει επιμέρους ανακοίνωση, αλλά σίγουρα δε θα δοθούν, είναι κοινή γραμμή όλων των πανεπιστημίων της χώρας, αποφασίστηκε από τους πρυτάνεις ομαδικώς.

http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0715/5609.pdf


Και προφανώς ισχύει για όλες τις σχολές, όχι μόνο για τους μηχανολόγους...

φίλε μου που διάβασες για αναβολή;

αν κάποιος ξέρει ελληνικά καταλαβαίνει ότι στο κείμενο κάποιος Γ.Γ. (του Υπουργείου Παιδείας μάλλον) ζητάει ("παρακαλούμε" λέει) από τους πρυτάνεις των σχολών να κλείσουν τις σχολές 3/7 και 6/7


δεν φαίνεται να έχει παρθεί καμιά απόφαση από τη σχολή μας
προσωπικα βλεπω οτι το εγγραφο αυτο σταλθηκε απο τον Γ.Γ. του Υπουργείου στις 08:32,ενώ στις 10:50 (πανω δεξιά) βλέπω μια υπογραφή από γραμματεία πρυτανείας και γραμματεία (αντιπρυτανείας?).Δεν είμαι και σίγουροςυ,αλλά πιστεύω πως το έστειλαν ως θετική απάντηση..Αν κάποιος ξέρει τι μπορεί να σημαίνουν τα Δ/Δ Γ.ΔΔΣΤΚΕΠ Δ/ΕΠ ας μας διαφωτίσει :P :P
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Αναβολή εξετάσεων 6/7/2015 λόγω δημοψηφίσματος

Post by sid »

Spoiler: show
trelomhxmhx wrote:
Spiderpan wrote:υγ: ρε φιλε σε -ίνα τελειώνει, δε σε προδιαθέτει ότι είναι γυναικείο όνομα; Ακόμα και ο Κουφοντίνας έχει ένα 'ς' στο τέλος :P

άρα; έπρεπε να της απευθυνθώ ""ρε φιλενάδα " ;

το ρε κοκκινομάλλα θα ήταν πιο ευγενικό 8-)
όταν δημοσιοποιείται από μία υπηρεσία ένα σκέτο έγγραφο που της απέστειλε προϊστάμενη της υπηρεσία σημαίνει ότι θα συμβεί ακριβώς ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ.Άμα είναι να τρολάρουμε, να το κάνουμε τουλάχιστον με αποδέκτη τον κουτσίκιο. Π.χ. :
trelomhxmhx wrote:φίλε μου που διάβασες για αναβολή;

αν κάποιος ξέρει ελληνικά καταλαβαίνει ότι στο κείμενο κάποιος Γ.Γ. (του Υπουργείου Παιδείας μάλλον) ζητάει ("παρακαλούμε" λέει) από τους πρυτάνεις των σχολών να κλείσουν τις σχολές 3/7 και 6/7


δεν φαίνεται να έχει παρθεί καμιά απόφαση από τη σχολή μας
μην μπερδεύεσαι φίλτατε, η ευγένεια είναι ίδιον γνώρισμα της αριστεράς. Κατάλαβες κύριε κουτσίκιε.
Kuchiki_Byakuya wrote:μπράβο παιδί μου, μαθαίνει από τις δημοκρατικές διαδικασίες της φασιστεράς

όχι, από το φόρουμ τα μαθαίνω αυτά τα δημοκρατικά...
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Post by nikolio »

Εν τελει τι μελλει γενεσθαι αυριο ξερουμε;

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακυρο το ποστ μου.μολις ελεβα μνμ απο τον σακελλαριδη πως αναβαλλονται τα μαθηματικα 2α αυριο
liar
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 25
Joined: Tue Oct 25, 2011 12:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Αναβολή εξετάσεων 6/7/2015 λόγω δημοψηφίσματος

Post by liar »

Αγαπητέ συνάδελφε,
ήρθε σήμερα ενημέρωση από το ΥΠ.Παιδείας ώστε να αναβληθούν οι εξετάσεις τόσο της Παρασκευής όσο και της Δευτέρας.
Ως εκ τούτου δε θα πραγματοποιηθεί η εξέταση του μαθήματος

Θα βγεί ανακοίνωση και στη σχολή

Σ. Καρέλλας


σορρυ που δεν απαντησα νωριτερα
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: Αναβολή εξετάσεων 6/7/2015 λόγω δημοψηφίσματος

Post by trelomhxmhx »

sid wrote:
όταν δημοσιοποιείται από μία υπηρεσία ένα σκέτο έγγραφο που της απέστειλε προϊστάμενη της υπηρεσία σημαίνει ότι θα συμβεί ακριβώς ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ.Άμα είναι να τρολάρουμε, να το κάνουμε τουλάχιστον με αποδέκτη τον κουτσίκιο. Π.χ. :
trelomhxmhx wrote:φίλε μου που διάβασες για αναβολή;

αν κάποιος ξέρει ελληνικά καταλαβαίνει ότι στο κείμενο κάποιος Γ.Γ. (του Υπουργείου Παιδείας μάλλον) ζητάει ("παρακαλούμε" λέει) από τους πρυτάνεις των σχολών να κλείσουν τις σχολές 3/7 και 6/7


δεν φαίνεται να έχει παρθεί καμιά απόφαση από τη σχολή μας


Γνώμη σου και γνώμη μου, από κει και πέρα δεν μπορείς να μου προσάψεις κακόβουλη πρόθεση.

Απλώς ήθελα να εφιστήσω την προσοχή στους συναδέλφους μου.

Από κει και πέρα ξέχασα να αναφέρω ότι ο Καρελλας που ρώτησα το θεώρησε δεδομένο ότι δεν θα γίνουν εξετάσεις.

Πλέον αυτό γίνεται σίγουρο καθώς πλέον υπάρχει ανακοίνωση για αναπλήρωση εξετάσεων της Παρασκευής (θυμίζω είχε βγει ανάλογη ανακοίνωση μια ημέρα πριν μόνο για της Δευτέρας)

Ιδού η ανακοίνωση:
http://www.mech.ntua.gr/gr/files/0715/a ... gh-new.pdf
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”