Βελτίωση βαθμών

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
King
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 12
Joined: Tue Feb 23, 2010 9:50 pm

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by King »

Απο ότι κατάλαβα εγώ απο την ανακοίνωση, δεν ζητάει να δηλώσουμε ποιά μαθήματα θα θέλουμε να δώσουμε για βελτίωση, αλλά την επιθυμία μας να δώσουμε μαθήματα για βελτίωση γενικότερα.

Δεν είμαι και σίγουρος.

Αν πάει κάποιος την Δευτέρα ας ενημερώσει.
God save the Queen
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by Doublecore »

οτι και να ειναι παντως ειναι ακομα ενα EPIC FAIL της γραμματειας.
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
Don Molina
Praetorian
Praetorian
Posts: 757
Joined: Wed Jan 20, 2010 11:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Outer Heaven

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by Don Molina »

Καλως ήρθατε στην Ελλάδα.
Η γραφειοκρατία σας καλωσορίζει!

Απορώ γιατί τόσα χρόνια η σχολή δούλευε τοοοοοοόσο γραφειοκρατικά και πως γίνεται να μην έκανε την ζωή μας δύσκολη σε όλους τους τομείς.
Μέχρι τώρα με τις βελτιώσεις έκανε μόνο κατά το ήμισυ δύσκολη την ζωή μας, αφήνοντάς μας να δώσουμε μόνο μία φορά.

Τώρα μας ξεκολιάζει όσο περισσότερο μπορεί.


Άντε κι εις ανώτερα ρε ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by eΝy »

Βασικά απ όσο θυμάμαι τη σχολή και σε προ-καταλήψεων περιόδους, έτσι ακριβώς δούλευε και πρώτιστα.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by Διάτανος »

Doublecore wrote:οτι και να ειναι παντως ειναι ακομα ενα EPIC FAIL της γραμματειας.
τίποτα δεν είναι fail κτλ.απλά φέτος λειτούργησαν όλα κομπλέ και γι αυτό πρέπει να δηλώσουμε βελτιώσεις.έτσι γίνεται στους πολιτικούς κάθε χρόνο που δεν έχουν καταλήψεις
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by Trist4n »

Ειναι αληθεια οτι εδω και 4 χρονια, κατ εξαιρεση μονο, δεν δηλωναμε βελτιωσεις λογω τετραπλων πενταπλων εξεταστικων και λοιπων μπαχαλων...

Οταν ημουνα 1ο ετος ( μαλακα μου λες και περασε μια ζωη!!! ) επρεπε να δηλωσουμε βελτιωσεις.
I am going according to plan.
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by maurh_8uella »

Don Molina wrote: Μέχρι τώρα με τις βελτιώσεις έκανε μόνο κατά το ήμισυ δύσκολη την ζωή μας, αφήνοντάς μας να δώσουμε μόνο μία φορά.
Ρε συ ας μην είμαστε και πλεονέκτες! Σε άλλες σχολές δεν επιτρέπεται να δώσεις βελτιώσεις. Αλλού μπορείς να δώσεις μόνο 2 μαθήματα για βελτίωση συνολικά, ακυρώνοντας τους αρχικούς σου βαθμούς. Μόνο στα Πολυτεχνεία υφίσταται το σύστημα με τις βελτιώσεις του Σεπτέμβρη! Πάλι καλά να λες... Τώρα εγώ το εχω ξαναδεί αυτό με τις βελτιώσεις. Δεν είναι και τελεσίδικο. Δηλαδή άμα κατέβεις και δώσεις βελτίωση σε ένα μάθημα χωρίς να το έχεις δηλώσει δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Θα το διερευνήσουμε και μετά τις 9 του Ιουλίου!
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by blackjohnny »

maurh_8uella wrote:
Don Molina wrote: Μέχρι τώρα με τις βελτιώσεις έκανε μόνο κατά το ήμισυ δύσκολη την ζωή μας, αφήνοντάς μας να δώσουμε μόνο μία φορά.
Ρε συ ας μην είμαστε και πλεονέκτες! Σε άλλες σχολές δεν επιτρέπεται να δώσεις βελτιώσεις. Αλλού μπορείς να δώσεις μόνο 2 μαθήματα για βελτίωση συνολικά, ακυρώνοντας τους αρχικούς σου βαθμούς. Μόνο στα Πολυτεχνεία υφίσταται το σύστημα με τις βελτιώσεις του Σεπτέμβρη! Πάλι καλά να λες... Τώρα εγώ το εχω ξαναδεί αυτό με τις βελτιώσεις. Δεν είναι και τελεσίδικο. Δηλαδή άμα κατέβεις και δώσεις βελτίωση σε ένα μάθημα χωρίς να το έχεις δηλώσει δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Θα το διερευνήσουμε και μετά τις 9 του Ιουλίου!
εγώ ξέρω σχολές που μπορείς αν θέλεις να κόψεις βαθμούς όποτε θέλεις και να ξαναδώσεις μαθήματα για να τα βελτιώσεις..έτσι ξέρω πχ για την ιατρική στην κρήτη..
ότι είμαστε καλύτερα από άλλους είμαστε..αλλά υπάρχουν και καλυτερα πάντα..
relax..it's over...you belong to me....
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by Kitharistas »

King wrote:Απο ότι κατάλαβα εγώ απο την ανακοίνωση, δεν ζητάει να δηλώσουμε ποιά μαθήματα θα θέλουμε να δώσουμε για βελτίωση, αλλά την επιθυμία μας να δώσουμε μαθήματα για βελτίωση γενικότερα.

Δεν είμαι και σίγουρος.

Αν πάει κάποιος την Δευτέρα ας ενημερώσει.


Πήγα την Δευτέρα στην γραμματεία και είπαν ότι θέλουν τα μαθήματα συγκεκριμένα και να πάμε προς το τέλος της εξεταστικής "που λογικά θα έχει βγει και κανά μάθημα" ακριβώς αυτά ήταν τα λόγια τους.
Rock on buddies...
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Βελτίωση βαθμών

Post by Spyrοs »

Kitharistas wrote:"που λογικά θα έχει βγει και κανά μάθημα" ακριβώς αυτά ήταν τα λόγια τους.
Image
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”