Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχανικη?

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Dantε
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 591
Joined: Sat May 07, 2011 7:32 pm
Gender: Male

Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχανικη?

Post by Dantε »

Ψαχνω φροντιστηριο η καποιον που να αναλαμβανει εργασιες.
Συγκεκριμενα θελω να δωσω τα προαιρετικα υπολογιστικη και ρευστα 2.
Δε προλαβαινω να τα κανω εγω,καθως ασχολουμαι με διπλωματικη αλλα και τα υποχρεωτικα των μαθηματων αυτα.
Εχω ηδη επικοινωνησει με 3 φροντιστηρια αλλα κανενα δεν ανελαβε.Λογικο ,μιας και απο οτι ειδα και απο τα μαθηματα που εχουν,μονο με τα μαθηματικα της σχολης ασχολουνται.
Οποτε ριχτε τις προτασεις σας.Εαν καποιος ασχολειται ετσι και αλλιως με αυτα και θελει να βοηθησει,ευπροσδεκτος και εννοειται θα αποζημιωθει για το κοπο του.

ΥΓ.Δε παω να τα περασω τουριστας,τα παρακολουθω και γνωριζω περι τινος προκειται ,απλα δεν υπαρχει χρονος για ενασχοληση με τα προαιρετικα.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by sid »

Ψηλε, ξερω ενα παιδι απο έτος που κανει αυτην την δουλεια με το αζημίωτο ομως

Δηλαδη δωρεάν την κανει, με το αζημίωτο είναι η διαμεσολάβηση.......
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
SilverFox
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 30
Joined: Wed Nov 02, 2016 9:49 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by SilverFox »

Υ.Γ. : Δεν είμαι φυτό. Σκεφτείτε το λίγο, αφού ζητάω άλλους να μου τα κάνουν, τότε είμαι τουρίστας. Απ'την άλλη όμως, είναι προαιρετική η εργασία, αρα δεν χρειάζεται να ασχοληθώ. Και αν ήμουν τουρίστας και αλάνι, δεν θα ζητούσα καν άλλο άτομο να μου την κάνει την εργασία. Άρα δεν είμαι τελικά τουρίστας. Mind Blown.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by sid »

SilverFox wrote:Υ.Γ. : Δεν είμαι φυτό. Σκεφτείτε το λίγο, αφού ζητάω άλλους να μου τα κάνουν, τότε είμαι τουρίστας. Απ'την άλλη όμως, είναι προαιρετική η εργασία, αρα δεν χρειάζεται να ασχοληθώ. Και αν ήμουν τουρίστας και αλάνι, δεν θα ζητούσα καν άλλο άτομο να μου την κάνει την εργασία. Άρα δεν είμαι τελικά τουρίστας. Mind Blown.

αγαπητή ασημένια αλεπού (που θα έλεγε και ο παλιοφιλος sotis), προφανώς έχεις δίκιο και προφανώς τρόλαρα 8-)
μια μικρή διευκρίνιση μόνο, υφίστανται μαθήματα (και στους Μηχανολόγους και στην Φιλοσοφική) που προαιρετική η εργασία είναι μόνο στους τύπους, στην πράξη αν δεν την κάνεις ή δεν περνάς το μάθημα ή το περνάς εσύ αλλά δεν σε περνάει αυτό
και τουρίστας δεν είσαι αλλά ας πούμε ένας ηλικιωμένος περιπατητής που του είχε περισσέψει ένα δωρέαν εισιτήριο για ένα μουσείο που κάποτε προσπέρασε ελαφρά τη καρδία (mind clown)

φυσικά δεν αναφέρομαι στην ρευστομηχανική & στον νηματοθέτα αλλά γενικά - συμφωνώ ότι η γνώση δεν αποκτάται με χρήμα (με επιταγές, κάτι γίνεται) αλλά προφανώς ο θέτων την αγγελία δεν ψάχνει γνώση

υ.γ.
αλάνι δεν είναι πια κανείς από τότε και που ο αδάμος έγινε κυριλέ
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Dantε
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 591
Joined: Sat May 07, 2011 7:32 pm
Gender: Male

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by Dantε »

Οπως ειπε και ο πολυαγαπητος sid,ειναι μαθημα που το προαιρετικο ειναι εμμεσως υποχρεωτικο.Φαινεται και απο το ποσοι το χρωστανε και τους βαθμους που μπαινουν.
Ενω και μια μερα να παρακολουθησεις,θα καταλαβεις και το γιατι.
Και μακαρι να μη φτασεις στη φαση που βρισκομαι,καθως θα προτιμουσα και εγω να τις κανω μονος μου,αφου ετσι και αλλιως εχει και προφορικη οποτε και να θελα,παλι τουρισμος δε περνιεται.
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by soti »

Ζητείται τουριστικό πακέτο Χριστουγέννων σε τιμαί λογικαί. Προσφορές που να εμπεριέχουν εμπεριστατωμένες μελέτες δια την ρευστομηχανικήν συμπεριφοράν του χιονιού στα εγχώρια χιονοδρομικά κέντρα θα ληφθούν σοβαρά υπ'όψιν. Προσφερόμεθα σε τούτην την περίπτωσιν να κεράσουμε ζεστή φασολάδα και τσίπουρο.

Αξιότιμα και με ευχές για Καλές Εορτές, soti.

υ.γ.1 soti χωρίς "τελικόν σίγμα" δι'ότι το τέλος δεν επήλθεν ακόμη.
υ.γ.2 Η σωστή προσφώνησις του αξιότιμου συνάδελφου "Σίλβερ Φοξ" θα ήτο "Κύρα Ασημένια". Είναι γνωστόν τοις πάσι ότι η αλεπού ονομάζεται επίσης και "Κύρα Μαριώ" και συνδυάζοντας την ασημένιαν ιδιότης της, τουτέστιν "Κύρα Ασημένια" ή "Κύρα Μένια" κατά το λαϊκότερον !
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by sid »

σύντροφε συμφωνώ σε όλα και καλό θα είναι να κρατήσουμε λίγη φασολάδα για κάποιους εκ των συντονιστών, κατά το γνωστό ανέκδοτο με τον πανούση και τον νταλάρα 8-)
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by soti »

Βεβαίως, φίλτατε Σιδ. Δια τους αξιότιμους συντονιστάς θα προσφερθεί πλέον της παραδοσιακής φασολάδας και ένα μακρύ χωριάτικο λουκάνικο. Κοπιάστε !
User avatar
Kostikas_14
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 37
Joined: Sat Feb 14, 2015 3:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by Kostikas_14 »

Γιατί ρε παιδιά;; είναι τόσο δύσκολη η εξέταση στο τέλος;; κάτι παλιά θέματα που είδα,παλευόντουσαν
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Καποιος να αναλαμβανει εργασιες Υπολογιστικη Ρευστομηχαν

Post by sid »

Kostikas_14 wrote:Γιατί ρε παιδιά;; είναι τόσο δύσκολη η εξέταση στο τέλος;; κάτι παλιά θέματα που είδα,παλευόντουσαν

Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”