Απορίες περί πρακτικής

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
GIANNIS_4AGE
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 32
Joined: Wed Dec 18, 2013 4:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απορίες περί πρακτικής

Post by GIANNIS_4AGE »

Είναι εύκολο να περιγράψει κανείς εν συντομία τα βασικά βήματα για την συγκέντρωση των απαραίτητων χαρτιών για την πρακτική; Επίσης, δεδομένου ότι είμαι προστατευόμενο μέλος ασφαλισμένου στο δημόσιο, όταν ζητείται βεβαίωση απογραφής από ΕΦΚΑ, θα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ ή μπορώ και μέσω ΚΕΠ να δείξω την ασφάλειά μου;

Ευχαριστώ πολύ.
By being a racing driver you are under risk all the time. By being a racing driver means you are racing with other people. And if you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver because we are competing, we are competing to win.
User avatar
centy
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 173
Joined: Sat Sep 10, 2011 4:23 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Athens south coast

Απορίες περί πρακτικής

Post by centy »

GIANNIS_4AGE wrote:Είναι εύκολο να περιγράψει κανείς εν συντομία τα βασικά βήματα για την συγκέντρωση των απαραίτητων χαρτιών για την πρακτική; Επίσης, δεδομένου ότι είμαι προστατευόμενο μέλος ασφαλισμένου στο δημόσιο, όταν ζητείται βεβαίωση απογραφής από ΕΦΚΑ, θα πρέπει να πάω στο ΙΚΑ ή μπορώ και μέσω ΚΕΠ να δείξω την ασφάλειά μου;

Ευχαριστώ πολύ.
Δεν είναι τίποτα φίλε αν πας στη γραμματεία στη κ. Κυρίτση θα στα πει όλα ότι χρειάζεται. Όσο για το ΙΚΑ ναι φίλε πρέπει να πας, θα ασφαλιστείς μέσω της σχολής για όσο δουλεύεις ή κάτι τέτοιο.



Sent from my G8341 using Tapatalk
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”