Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Angvl
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 404
Joined: Wed Feb 24, 2010 7:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by Angvl »

Announcement.jpg

Σας περιμένουμε όλους!

Και μετά μία βόλτα και από το εργαστήριο, για να δείτε τη Naughty Susie από κοντά!
Prom Racing

"People wonder why we are obsessed and we wonder why they’re not. Someone asks us why we spend 70 hours a week building a racecar and we just look at them like a dog looks at a mime. Why? What do you mean, Why? Because racecar. That’s why."
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by cornerstone »

Angvl wrote: Και μετά μία βόλτα και από το εργαστήριο, για να δείτε τη Naughty Susie από κοντά!
Να Αδάμο ένα απ΄τα πιο ενδιαφέροντα πράγματα που συμβαίνουν στο κτίριο Μ...
Στήνεται η ...κακιά Σούζι ;)
Αλήθεια ποιος την ονόμασε έτσι?
Θαυμαστής του Vettel ίσως... :)

Μπράβο παίδες...
Είστε ΗΡΩΕΣ που ασχολείστε με τη fsae υπό ΕΜΠ συνθήκες...
Πόσο μάλλον που έχετε καταφέρει να διακρίνεστε έχοντας τόση λίγη οικονομική,υλική αλλά και ηθική υποστήριξη και επιβράβευση απ΄το ίδρυμα...
keep the hard work... ;)
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
Angvl
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 404
Joined: Wed Feb 24, 2010 7:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by Angvl »

cornerstone wrote:
Angvl wrote: Και μετά μία βόλτα και από το εργαστήριο, για να δείτε τη Naughty Susie από κοντά!
Να Αδάμο ένα απ΄τα πιο ενδιαφέροντα πράγματα που συμβαίνουν στο κτίριο Μ...
Στήνεται η ...κακιά Σούζι ;)
Αλήθεια ποιος την ονόμασε έτσι?
Θαυμαστής του Vettel ίσως... :)

Μπράβο παίδες...
Είστε ΗΡΩΕΣ που ασχολείστε με τη fsae υπό ΕΜΠ συνθήκες...
Πόσο μάλλον που έχετε καταφέρει να διακρίνεστε έχοντας τόση λίγη οικονομική,υλική αλλά και ηθική υποστήριξη και επιβράβευση απ΄το ίδρυμα...
keep the hard work... ;)
Eυχαριστούμε cornerstone!
Η εξαντλητική δουλειά και η πόρωση υπερνίκησε τις μεγάλες δυσκολίες ;)
Η Σούζι είναι περίεργη ιστορία...
HarisSukhoi wrote:Δεν κρατήθηκα

Α (χιλιοειπωμένο αλλά έμαθα αλλάζει η οργάνωση του FSAE) τι ψάχνετε από τα νέα μέλη?
Εγώ πολύ θα ήθελα να μπω στην ομάδα, αλλά είμαι 3ο εξάμηνο. Μπορώ να προσφέρω, επιτρέπεται συμμετοχή σε τόσο μικρούς?
Απόλυτη απεικόνιση της κατάστασης με το άσμα... :lol:
Όσον αφορά τα μέλη της ομάδας, είναι απολύτως ευπρόσδεκτος οποιοσδήποτε φοιτητής-φοιτήτρια του ΕΜΠ, οποιουδήποτε εξαμήνου (και γω απο 1ο εξάμηνο παλεύω), με μόνη προϋπόθεση την πραγματική όρεξη και το έμπρακτο ενδιαφέρον, να αφιερώσει χρόνο και ενέργεια γύρω από το αντικείμενο που θα επιλέξει.
Άλλωστε θα είμαστε κάτι παραπάνω από χαρούμενοι, αν καταφέρουμε να προσελκύσουμε νέα μέλη αποφασισμένα να μάθουν, να προσφέρουν αλλά και να κερδίσουν από την συμμετοχή τους αυτή.
Το βέβαιο είναι ότι θα αποκτήσετε μοναδικές γνώσεις και εμπειρία, που δυστυχώς δεν θα αποκτήσετε ποτέ στη σχολή.
Θέσεις όπως βλέπετε υπάρχουν για κάθε προτίμηση 8-)
Last edited by Angvl on Wed Nov 30, 2011 11:39 pm, edited 1 time in total.
Prom Racing

"People wonder why we are obsessed and we wonder why they’re not. Someone asks us why we spend 70 hours a week building a racecar and we just look at them like a dog looks at a mime. Why? What do you mean, Why? Because racecar. That’s why."
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by cornerstone »

Angvl wrote: Όσον αφορά τα μέλη της ομάδας, είναι απολύτως ευπρόσδεκτος οποποιοσδήποτε φοιτητής-φοιτήτρια του ΕΜΠ, οποιουδήποτε εξαμήνου (και γω απο 1ο εξάμηνο παλεύω), με μόνη προϋπόθεση την πραγματική όρεξη και το έμπρακτο ενδιαφέρον, να αφιερώσει χρόνο και ενέργεια γύρω από το αντικείμενο που θα επιλέξει.
Άλλωστε θα είμαστε κάτι παραπάνω από χαρούμενοι, αν καταφέρουμε να προσελκύσουμε νέα μέλη αποφασισμένα να μάθουν, να προσφέρουν αλλά και να κερδίσουν από την συμμετοχή τους αυτή.
Το βέβαιο είναι ότι θα αποκτήσετε μοναδικές γνώσεις και εμπειρία, που δυστυχώς δεν θα αποκτήσετε ποτέ στη σχολή.
Θέσεις όπως βλέπετε υπάρχουν για κάθε προτίμηση 8-)
Δηλαδή και εγώ που είμαι στο 1ο εξάμηνο και ναυπηγός μπορώ να συμμετάσχω???
Αλήθεια??
Δεν ξέρω κατά πόσο είμαι σε θέση,ακόμη, να βοηθήσω ουσιαστικά στο στήσιμο του μονοθεσίου, αλλά πραγματικά είναι 1ης τάξεως ευκαιρία για δράση και αδρεναλίνη από αληθινή-εφαρμόσιμη μηχανολογία... :)
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
jakkynto
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 120
Joined: Thu Nov 11, 2010 3:12 pm
Σχολή: Ναυπηγός

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by jakkynto »

cornerstone wrote:Δηλαδή και εγώ που είμαι στο 1ο εξάμηνο και ναυπηγός μπορώ να συμμετάσχω???
Όντως, με μας τους ναυπηγούς παίζει τίποτα?
Εμείς δεν έχουμε τέτοιες μαγκιές να νιώσουμε λίγο μηχανικοί...οπότε καταλαβαίνετε...
User avatar
Angvl
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 404
Joined: Wed Feb 24, 2010 7:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by Angvl »

Angvl wrote: είναι απολύτως ευπρόσδεκτος οποιοσδήποτε φοιτητής-φοιτήτρια του ΕΜΠ, οποιουδήποτε εξαμήνου
To έγραψα καθαρά πιστέυω παιδιά ;)

Όποιος το σκέφτεται σοβαρά, μέχρι τις 15 μπορεί σε πρώτη φάση να ψαχτεί αναφορικά με το ποια περιοχή ενασχόλησης από την ανακοίνωση τον ενδιαφέρει και τα περεταίρω θα τα πούμε από κοντά.

Κάτι σημαντικό είναι ότι έχει αποκλεισθεί για διάφορους λόγους (αναδιάρθρωση ομάδας-εργαστηρίου, χορηγίες που θα έρθουν από το νέο έτος) το ενδεχόμενο νέου μονοθεσίου για το 2012 και πάμε για 2ετές πλάνο για το 2013.
Όπως καταλαβαίνετε λοιπόν, είναι η ιδανικότερη εποχή να γίνει μέλος όποιος στόχευε να ασχοληθεί κάποια στιγμή με την ομάδα, καθώς οι επόμενοι μήνες (μέχρι Μάρτιο περίπου) θα αφιερωθούν στην καθοδήγηση-προετοιμασία των νέων μελών και στη συνέχεια θα ξεκινήσει ο σχεδιασμός και η γενικότερη οργάνωση του project του νέου μονοθεσίου για το 2013.

Αλλά ας μην τα πούμε όλα από εδώ...Σας περιμένουμε στις 15 του Δεκέμβρη!
Prom Racing

"People wonder why we are obsessed and we wonder why they’re not. Someone asks us why we spend 70 hours a week building a racecar and we just look at them like a dog looks at a mime. Why? What do you mean, Why? Because racecar. That’s why."
User avatar
cornerstone
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 1242
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:14 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Female

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by cornerstone »

I'll definetely be there then... :)
Engineering pervades everything...
It's how to take very complex systems and break them down into nice,tight, abstract parts...
Engineering is for people who want to change the world
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by Kuchiki_Byakuya »

cornerstone wrote:I'll definetely be there then... :)
Όχι ρε γαμώτο.

Δάσκαλε θα είμαι και εγώ εκεί. Μην ανησυχείς.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
User avatar
Sheva
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 138
Joined: Wed Sep 15, 2010 1:58 pm

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by Sheva »

Ενδιαφέρομαι και εγώ παιδιά!!!Θα τα πουμε 15 δεκέμβρη απο κοντά!!! ;)
User avatar
jakkynto
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 120
Joined: Thu Nov 11, 2010 3:12 pm
Σχολή: Ναυπηγός

Re: Παρουσίαση Prom Racing - Aναζήτηση νέων μελών

Post by jakkynto »

Έχει κανείς να προτείνει βιβλία(για τους τομείς που έχει προτείνει ο angvl ή γενικότερα) για να μπούμε στο κλίμα όσοι θέλουμε να γίνουμε μέλη της ομάδας?

Μερικά που βρήκα εγώ:
(πρέπει να είστε συνδεδεμένοι με το πολυτεχνείο μέσω vpn(πληροφορίες http://www.noc.ntua.gr/index.php?module ... 5&meid=174) για να εμφανίζονται όλες οι σελίδες)

The Automotive Body Volume I: Components Design
http://www.springerlink.com/content/978 ... 861&page=1

The Automotive Body Volume II: System Design
http://www.springerlink.com/content/978 ... 744&page=1

Automotive Transmissions Fundamentals, Selection, Design and Application
http://www.springerlink.com/content/978 ... 200&page=1

Active Braking Control Systems Design for Vehicles
http://www.springerlink.com/content/978 ... 1&locus=80
Post Reply

Return to “Prom Racing - NTUA FSAE Team”