ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
g.kontoudis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 139
Joined: Wed Feb 22, 2012 8:59 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by g.kontoudis »

Ξέρω ότι οι εποχές είναι δύσκολες για όλους, αλλά μήπως να κάνουμε κάποια γενική συνέλευση ώστε να δούμε πόσοι ενδιαφέρονται για την εκδρομή? Ας βοηθήσει και κάποιος που έχει ξαναπάει από προηγούμενες χρονιές.
kogeorge
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 33
Joined: Sat Aug 21, 2010 4:28 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by kogeorge »

g.kontoudis wrote:Ξέρω ότι οι εποχές είναι δύσκολες για όλους, αλλά μήπως να κάνουμε κάποια γενική συνέλευση ώστε να δούμε πόσοι ενδιαφέρονται για την εκδρομή? Ας βοηθήσει και κάποιος που έχει ξαναπάει από προηγούμενες χρονιές.
/watch?v=xVsrNKYfCBM 2 χρόνια πίσω..χαχαχ

Γενικά είναι ότι καλύτερο για όποιν το αντέχει οικονομικά..
mplampla
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 141
Joined: Sat Nov 27, 2010 1:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by mplampla »

τι θα λεγατε για αμστερνταμ?
Velvithian
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 130
Joined: Thu Oct 14, 2010 11:25 am
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Female
Location: Paraguay
Contact:

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by Velvithian »

με απασχολει καιρο το συγκεκριμενο θεμα και πηγα στον Μαρμαρα για να τον ρωτησω τι παιζει και μου ειπε οτι χρηματοδοτηση παπαλα! 0,00000000 με double precision κι ολας. βεβαια εγω πιστευω οτι απλα παιζονται αλλα συμφεροντα με τα συγκεκριμενα χρηματα και οτι αν πιεσουμε λιγο την κατασταση 8α εχει ενα αποτελεσμα. παντως τελειως ρεαλιστικα να μιλαμε ειναι λιγο δυσκολο να παμε εξωτερικα (αν και εμενα η πρωτη μου σκεψη για αμστερνταμ ηταν) για αυτο εγω λεω καταρχην να οργανωθουμε λιγο εμεις και να δηλωνουν εδω ποια ατομα προτιθονται να ασχοληθουν σοβαρα και να κανονισουμε να παμε κανα τουρ στην Βορεια Ελλαδα. ο παπαντωνης παντως ειναι πολυ υπερ και μου ειπε οτι θα μας φτιαξει και το προγραμμα και τα παντα. ο μαρμαρας επισης ειναι θετικος αρκετα. και φανταζομαι και αλλοι καθηγητες θα τους ενδιεφερε μια εκδρομουλα. τεσπα απλα πιστευω οτι αμα μας βγει στον καθενα κανα 400-500 ευρω για καποιες μερες ισως ειναι και λιγο πιο επιηκεις με την χρηματοδοτηση. επισης τα πουλμαν θα ειναι πληρωμενα απο το πολυτεχνειο... αντε να μαζευτουμε! μην καθομαστε! :idea:
mplampla
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 141
Joined: Sat Nov 27, 2010 1:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by mplampla »

Πετρο βορεια ελλαδα πάμε και μόνοι μας ..αάντε και με τις παρατάξεις που λέει ο λόγος!Σήμασια εχει να πάμε εξωτερικό και φθήνα....Το αμστερνταμ είναι η τέλεια επιλογή νομίζω...εσεις παιδια τι λετε?δεν βλεπω και πολύ ενδιαφέρον πάντως...
g.kontoudis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 139
Joined: Wed Feb 22, 2012 8:59 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by g.kontoudis »

Συμφωνώ και εγώ για εξωτερικό, είναι μια καλή ευκαιρία να πάμε κάπου που δεν μπορούμε μόνοι μας. Λέω δεν μπορούμε μόνοι μας γιατί προφανώς θα πάμε με καθηγητές που έχουν άκρες σε πανεπιστήμια και γιατί θεωρητικα θα είμαστε αρκετά άτομα, οπότε το πακέτο θα είναι οικονομικό. Μετά δεν ξέρεις μπορεί να πάρουμε και κάποια χρήμτα από το πολυτεχνείο (δεν ξέρω κατι συγκεκριμένο). Σε καθε περίπτωση νομίζω πως πρέπει να ορίσουμε μια γενική συνέλευση έτους ώστε να δούμε συνολικά τι θέλουμε και να οργανωθούμε λίγο...
User avatar
LabrakisJ
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 185
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:49 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by LabrakisJ »

Το σημαντικό είναι να δούμε πόσα άτομα ενδιαφέρονται και ανάλογα με το μέσο budget βρίσκουμε και το αν πάμε Ελλάδα ή εξωτερικό.
nikiforos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 91
Joined: Tue Jun 15, 2010 8:27 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by nikiforos »

και εγω πιστευω οτι το αμστερνταμ ειναι αρκετα καλη επιλογη! θα μπορουσε να γινει μια συναντηση η συνελευση για να δουμε αν υπαρχει θεληση για συμμετοχη!
User avatar
ShadowMech
Praetorian
Praetorian
Posts: 2118
Joined: Thu Jan 21, 2010 11:20 am

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by ShadowMech »

Οντως το Αμστερνταμ εχει μεγαλο επιστημονικο ενδιαφερον...
Image
Velvithian
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 130
Joined: Thu Oct 14, 2010 11:25 am
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Female
Location: Paraguay
Contact:

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ΟΥ ΕΤΟΥΣ 2012

Post by Velvithian »

ειμαι υπερ για συνελευση ετους και πολυ υπερ για αμστερνταμ. ας περιμενουμε καμια βδομαδα να το δουν και καποια ατομα ακομα μηπως αυξηθει το ενδιαφερον και να κανονισουμε καποια μερα να μαζευτουμε φοιτητες (αχρωμα παντα!) για να συζητησουμε περι του θεματος. επισης στη συνελευση να ορισουμε αρμωδιοτητες. πχ να ειναι καποιος που να μιλαει, καποιος που να οργανωνει, καποιος για τα ξενοδοχεια, καποιος για τα αεροπορικα μπλα μπλα μπλα.... αν συμφωνουν και οι αρμοδιοι του φορουμ προτινω να το βγαλουν καποια στιγμη και σαν ανακοινωση εδω μεσα για τη συνελευση. αντε παιδια! απο βδομαδα να μαζευομαστε :twisted:
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”