Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
kkfdk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 113
Joined: Mon Dec 22, 2014 9:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by kkfdk »

sid wrote:
rchrys wrote:Μια ενδιαφέρουσα παρατήρηση:

Μπήκα να εγγραφώ στο εξάμηνο και να δηλώσω μαθήματα. Είμαι από αυτούς που έχουν περάσει 2β και χρωστάνε 3α. Όμως, δεν μπορώ να δηλώσω τα μαθηματικά Δ!!! (τα μαθηματικά Γ τα δήλωσα κανονικά στο χειμερινό). Μας λυπήθηκαν και έκαναν αντιστοίχιση 2β=Δ;;

Μπορεί να επιβεβαιώσει και άλλος;
Ανάδελφοι, ξέρουμε τελικά ποιο μάθημα πρεπει να χρωστουσες προκειμενου να χρωστας νομιμοτατα πλεον τα μαθΔ;

Ευχαριστώ εκ των υστέρων
Λοιπον παμε παλι.Αν χρωστουσες μαθηματικα ΙΙΙΑ(ΜΔΕ+Μιγαδικη)τοτε θα χρωστας τα Γ(ΣΔΕ+ΜΔΕ)ΚΑΙ τα Δ(Μιγαδικη μονο) (καινουργια).Αν χρωστουσες ομως μονο τα ΙΙΒ(ΣΔΕ) τοτε θα χρωστας ΜΟΝΟ τα Γ,δηλαδη θα φας στην μαπα παλι τις ΜΔΕ.Αν και κατι εχω ακουσει πως μπορει καποιος αν εχει περασει μονο συνηθεις ή μονο μερικες μεχρι περσυ να συνεννοηθει με τον διδασκοντα να γραψει μονο τ κομματι των διαφορικων που δεν ειχε περασει.
rchrys
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 181
Joined: Wed Oct 06, 2010 6:56 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by rchrys »

kkfdk wrote:
sid wrote:
rchrys wrote:Μια ενδιαφέρουσα παρατήρηση:

Μπήκα να εγγραφώ στο εξάμηνο και να δηλώσω μαθήματα. Είμαι από αυτούς που έχουν περάσει 2β και χρωστάνε 3α. Όμως, δεν μπορώ να δηλώσω τα μαθηματικά Δ!!! (τα μαθηματικά Γ τα δήλωσα κανονικά στο χειμερινό). Μας λυπήθηκαν και έκαναν αντιστοίχιση 2β=Δ;;

Μπορεί να επιβεβαιώσει και άλλος;
Ανάδελφοι, ξέρουμε τελικά ποιο μάθημα πρεπει να χρωστουσες προκειμενου να χρωστας νομιμοτατα πλεον τα μαθΔ;

Ευχαριστώ εκ των υστέρων
Λοιπον παμε παλι.Αν χρωστουσες μαθηματικα ΙΙΙΑ(ΜΔΕ+Μιγαδικη)τοτε θα χρωστας τα Γ(ΣΔΕ+ΜΔΕ)ΚΑΙ τα Δ(Μιγαδικη μονο) (καινουργια).Αν χρωστουσες ομως μονο τα ΙΙΒ(ΣΔΕ) τοτε θα χρωστας ΜΟΝΟ τα Γ,δηλαδη θα φας στην μαπα παλι τις ΜΔΕ.Αν και κατι εχω ακουσει πως μπορει καποιος αν εχει περασει μονο συνηθεις ή μονο μερικες μεχρι περσυ να συνεννοηθει με τον διδασκοντα να γραψει μονο τ κομματι των διαφορικων που δεν ειχε περασει.
Συγγνώμη, αλλά εχεις λάθος. Εγώ είχα περάσει ΙΙβ και χρωστούσα ΙΙΙα. Τώρα, χρωστάω μόνο τα Γ κι όχι τα Δ.
Δεν ξέρω πώς ακριβώς το φαντάστηκαν, αλλά έτσι μού είναι περασμένα.
User avatar
kkfdk
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 113
Joined: Mon Dec 22, 2014 9:11 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by kkfdk »

Εγω βασει οσων ειχε πει η γραμματεια και οι καθηγητες απαντησα γιατι ειχε γινει πολυς ντορος με αυτο το θεμα.τωρα αν αλλα λεει η γραμματεια και αλλα κανει και αναγνωριζει την μιγαδικη σαν περασμενη σε οσους δεν την εχουν περασει λογω του οτι εχουν περασει τις συνηθεις αυτο ειναι προβλημα τους.πηγαινε συνεννοησου με σταυρακακη ή χαραλαμποπουλο αναλογως ποιον εχεις για να γραψεις μονο μερικες κ οχι συνηθεις αφου τις ειχες περασει.το ειχαν κανει σε δυο παιδια στν κανονικη εξεταση κατοπιν συνεννοησης.
User avatar
thomas_chr
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 184
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:37 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Paradise City

Re: Νέο πρόγραμμα σπουδών Σχολής Μηχανολόγων Μηχανικών

Post by thomas_chr »

Η αντιστοίχιση είναι η εξής:
ΙΙβ ---> Γ
ΙΙΙα ---> Δ
Έχω ρωτήσει άπειρες φορές μέσα στο περασμένο έτος, και από κοντά και από τηλέφωνο. Κάθε φορά το παραπάνω μου είπαν, δεν υπάρχει αμφιβολία.
Έχω περασμένα τα ΙΙβ και χρωστούσα τα ΙΙΙα. Μάλιστα επειδή υπήρχε πρόβλημα με την ηλεκτρονική εγγραφή μου στα Δ στην αρχή του εαρινού εξαμήνου, πήγα και μου την έκαναν από εκεί την εγγραφή. Μου έβγαλαν και αναλυτική βαθμολογία και μου επιβεβαίωσαν πράγματι ότι αφού έχω περάσει ΙΙβ τότε ΔΕΝ χρωστάω τα Γ.
~And when your fears subside and shadows still remain
I know that you can love me when there's no one left to blame~
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”