Διπλωματική

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
mechengineer
Major
Major
Posts: 169
Joined: Mon Dec 31, 2012 11:20 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Διπλωματική

Post by mechengineer »

Παιδια μια ερωτηση για την δήλωση εκπόνησης διπλωματικής.
Την εχω δηλωσει το Σεπτέμβρη μαζί με την εγγραφη στα μαθηματα.
Χρειάζεται να την ξαναδηλωσω παλι τωρα στις εγγραφες για το εαρινο ή εχει κρατηθεί ?
User avatar
who
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1369
Joined: Thu Jul 01, 2010 6:48 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διπλωματική

Post by who »

Μια φορά τη δηλώνεις.
"First comes smiles, then lies. Last is gunfire."

Roland Deschain of Gilead
User avatar
Jelly_D
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 10
Joined: Tue Dec 30, 2014 2:37 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Διπλωματική

Post by Jelly_D »

Παιδια εχει καποιος εμπειρια απο διπλωματικη στον Πονη ?
max27
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 9
Joined: Tue Dec 16, 2014 9:12 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διπλωματική

Post by max27 »

Θα μπορούσε κάποιος να κατατοπίσει για διπλωματική εργασία έναν ενεργειακό? Ποιόν καθηγητή θα χαρακτηρίζατε συνεννοήσιμο? Δεν ψάχνω απαραίτητα εύκολη διπλωματική, αλλά ούτε θα ήθελα να βρεθώ με μια δύσκολη διπλωματική και έναν επιβλέποντα που δεν θα τον βρίσκεις ποτέ για απορίες.
mechengineer
Major
Major
Posts: 169
Joined: Mon Dec 31, 2012 11:20 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διπλωματική

Post by mechengineer »

Παιδια θ ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος ποτε εξεταζονται διπλωματικες? κατι εχω ακουσει γι τη περιοδο μετα την εξεταστικη ισχύει? , και αν ναι πχ για ποσο διαστημα μιλαμε , δηλαδη μπορει να εξεταστει και εργασια δυο βδομαδες μετα τη ληξη των εξετασεων?
User avatar
elenitrevlo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 30
Joined: Sun Dec 28, 2014 1:19 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Διπλωματική

Post by elenitrevlo »

Παιδιά ο Κυριακόπουλος είναι αυστηρός/απαιτητικός; Τον έχει πλησιάσει κανείς για διπλωματική;
Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Ph'nglui mglw'nfah Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!
survivorlok
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 45
Joined: Sat Dec 05, 2015 4:53 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διπλωματική

Post by survivorlok »

Συνάδελφοι μια ερώτηση, απο τη στιγμή που δήλωσες διπλωματική τώρα υπάρχει κάποιος χρόνος που πρέπει να την διεκπαιρεώσεις και να εξεταστείς ;;; Δηλαδή αν δεν την ολοκληρώσω στις εξετάσεις διπλωματικών Ιουνίου ή σεπτεμβρίου, μπορεί να πάει για φλεβάρη;
This place makes me wonder...which would be worse....To live as a monster....or to die as a good man?!/
User avatar
panepistimonas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 176
Joined: Thu Apr 15, 2010 4:45 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Re: Διπλωματική

Post by panepistimonas »

survivorlok wrote:Συνάδελφοι μια ερώτηση, απο τη στιγμή που δήλωσες διπλωματική τώρα υπάρχει κάποιος χρόνος που πρέπει να την διεκπαιρεώσεις και να εξεταστείς ;;; Δηλαδή αν δεν την ολοκληρώσω στις εξετάσεις διπλωματικών Ιουνίου ή σεπτεμβρίου, μπορεί να πάει για φλεβάρη;
Αγαπητέ συνάδελφε, δεν έχω πάρει ακόμα διπλωματική. Δεν έχουν πάρει κάτι τα αυτιά μου για επίσημη προθεσμία παράδοσης. Έχω ακούσει ότι υπάρχει συνεννόηση μεταξύ φοιτητή και καθηγητή. Επίσης έχω ακούσει ότι μια διπλωματική μπορεί να πάρει πάνω από ένα εξάμηνο.
Προκοπίου Ιωάννης
User avatar
elenitrevlo
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 30
Joined: Sun Dec 28, 2014 1:19 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Διπλωματική

Post by elenitrevlo »

Απορία: Διάβασα ότι για να πάρεις πτυχιακή εργασία πρέπει να χρωστάς μέχρι 10 μαθήματα. Σε συνεννόηση με κάποιον καθηγητή υπάρχει καμία περίπτωση να καταφέρεις να κάνεις αν χρωστάς περισσότερα; (Δεν λέω για 40 μαθήματα, εννοώ γύρω στα 12-15) Επίσης η πτυχιακή δηλώνεται αποκλειστικά και μόνο στο εαρινό εξάμηνο;
Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Ph'nglui mglw'nfah Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!
User avatar
panepistimonas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 176
Joined: Thu Apr 15, 2010 4:45 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Re: Διπλωματική

Post by panepistimonas »

elenitrevlo wrote:Απορία: Διάβασα ότι για να πάρεις πτυχιακή εργασία πρέπει να χρωστάς μέχρι 10 μαθήματα. Σε συνεννόηση με κάποιον καθηγητή υπάρχει καμία περίπτωση να καταφέρεις να κάνεις αν χρωστάς περισσότερα; (Δεν λέω για 40 μαθήματα, εννοώ γύρω στα 12-15) Επίσης η πτυχιακή δηλώνεται αποκλειστικά και μόνο στο εαρινό εξάμηνο;
Δεν έχω πάρει ακόμα. Ό,τι γράφω είναι από αυτά που έχω ακούσει και διαβάσει, ή από αυτά που νομίζω ότι έχω ακούσει και διαβάσει.
Πρώην συμφοιτητής είχε πάρει διπλωματική με 25 μαθήματα να του μένουν. Την πήρε άτυπα όμως. Επίσης νομίζω ότι υπάρχουν 2 περίοδοι εγγραφών, όπως υπάρχουν δύο κανονικοί περίοδοι εγγραφών σε μαθήματα εξαμήνου. Καλή τύχη! :D
Προκοπίου Ιωάννης
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”