Ενιαίο πτυχίο?

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ενιαίο πτυχίο?

Post by Trist4n »

Δεν ειναι ετσι. Εχουν να σου δωσουν πραματα. Μπορει οι υπολογισμοι να σου φαινονται ανουσιοι και σπαστικοι (και ειναι), αλλα ειναι καλο να εχεις απο μνημης καποια νουμερα για να εχεις μια αποψη των ταξεων μεγεθους καποιων πραγματων.

Στον αντιλογο, θα ελεγε καποιος οτι του φαινεται γελοιο να κανει "δεντρο" για να παρει μια αποφαση.

Στην τελικη, πολυ πιο συχνα σου κοβει ασκηση για αριθμητικο λαθος καθηγητης παραγωγης, παρα καθηγητης ρευστων/ενεργειας. Επρεπε να δεις το γραπτο μου της επαναληπτικης, επιχ. ερευνα 1. Ουτε καν μπηκα στον κοπο να εξηγησω στον Πονη τι μαλακια τον δερνει...
I am going according to plan.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Ενιαίο πτυχίο?

Post by Διάτανος »

Ψιλοάσχετο,αλλά εγώ έχω φάει τα μεγαλύτερα σφαξίματα Σε μηχ 2 κ 3.μιλάμε κόντεψανε να μ πέσουν τα δόντια όταν είδα τ γραπτό μου.Κοίτα λογικό μου φαίνεται στα ρευστα να μην κόβει γ αριθμητικά γιατί έχει τρελό τρόπο σκεψης να βγάλεις το νόημα της ασκήσεως
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ενιαίο πτυχίο?

Post by Λakedaimonas »

Για να μην ξεχνιόμαστε...
Attachments
001.jpg
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
hector88
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 70
Joined: Tue Feb 02, 2010 12:31 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Athens

Re: Ενιαίο πτυχίο?

Post by hector88 »

Λakedaimonas wrote:Για να μην ξεχνιόμαστε...
Καλα , αυτο το AUA δεν ειχε κλεισει πριν καποιους μηνες απο το Υπ. Παιδειας επειδη δεν πληρουσε τις προυποθεσεις και παραπλανουσε τον κοσμο μεσω διαφημησεων ; Ανοιξε παλι και μαλιστα με το ιδιο ονομα ;
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ενιαίο πτυχίο?

Post by Λakedaimonas »

hector88 wrote:
Λakedaimonas wrote:Για να μην ξεχνιόμαστε...
Καλα , αυτο το AUA δεν ειχε κλεισει πριν καποιους μηνες απο το Υπ. Παιδειας επειδη δεν πληρουσε τις προυποθεσεις και παραπλανουσε τον κοσμο μεσω διαφημησεων ; Ανοιξε παλι και μαλιστα με το ιδιο ονομα ;
Μάλλον. Ή δεν μασάνε ή κάτι ξέρουν..

Η διαφήμιση είναι δημοσιευμένη στην "σύγχρονη τεχνική επιθεώρηση" των μηχανολόγων τεύχος 223 Δεκέμβριος 2010.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Ενιαίο πτυχίο?

Post by eΝy »

Για το θεό, μη γράφετε σε greeklish.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”