Περί Σπέντζα

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Τι θες να πω, ρε Σπυρο...?
I am going according to plan.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by Kitharistas »

Trist4n wrote:Τι θες να πω, ρε Σπυρο...?
Καλά τα λέει πάντως..
Rock on buddies...
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Καλως. Περαστηκε προβιβασιμος στα οχηματα Ι, σημερα. Απο τριτη που γυρναω απο διακοπουλες, αρχιζει πολεμος.

Μιλησα με γραμματεα, μου ειπε οτι εχουν κατατεθει 3-4 διαφορετικες επιστολες, υπογεγραμμενες απο 5-6 ατομα. Ελεος ρε παιδια..... μη με κανετε να ακουστω σαν ΕΑΑΚιτης τωρα.... η ισχυς εν τη ενωσει!

Τεσπα, το επομενο διοικητικο θα γινει το νωριτερο τη μεθεπομενη βδομαδα, αρα εχουμε καιρο να συντονιστουμε και να στειλουμε μια ενιαια, μαζικως υπογεγραμμενη επιστολη.
I am going according to plan.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Τι εγινε ρε παιδια, θα κανουμε τιποτα?

Αυριο θα καταθεσω μια επιστολη στη γραμματεια που θα λεει πανω κατω οσα εχουμε ηδη πει, περι απαιτησης επανεξετασης των γραπτων μας απο μας τους ιδιους, που θα διαβαστει στο διοικητικο συμβουλιο της επομενης εβδομαδας. Θα την αφησω στη γραμματεια και θα μπορει οποιος θελει να περασει να υπογραψει, τις ωρες λειτουργειας της.
I am going according to plan.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Υπαρχει μια και μονο, συλλογικη πλεον, επιστολη στη γραμματεια, που απαιτει εξεταση των γραπτων μας απο μας τους ιδιους.

Πατε υπογραψτε παιδια, διοτι βλεπω επεσε χλιαροτητα. Ειναι μοναδικη ευκαιρια να του βαλουμε χερι!
Ενημερωστε και οσους ξερετε που μπορει να ενδιαφερονται... Και οι μικροτεροι απο μηχανισμους, μην κολωνετε... Ουτως η αλλως ο Σπεντζας δε θα ειναι στο ιδρυμα μεχρι να φτασετε στα μεγαλυτερα εξαμηνα που ειναι τα υπολοιπα του μαθηματα.
I am going according to plan.
benediktos
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 89
Joined: Thu May 27, 2010 8:34 pm
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by benediktos »

Trist4n, δε μπορώ να καταλάβω την τόση επιμονή σου.....
σε έχει περάσει φίλε στα μαθήματά του ο Σπέντζας, οι βαθμοί έχουν πάει στη γραμματεία, οπότε στα π@π@ρι@ σου...
Γιατί σε καίει εσένα το ζήτημα; Σε πέρασε!
Άσε τους νεότερους να κρίνουν μόνοι τους τι τους συμφέρει να κάνουν!
Μέχρι τώρα, δείχνουν οι μικροί με τη συμπεριφορά τους ότι σκέφτονται το "μετά" της υπόθεσης...
Να βάλουν υπογραφή και να ξέρουν όλοι ποιοι είναι πνεύματα αντιλογίας;
Θα το δουν ψιλοάσχημα οι υπόλοιποι καθηγητές, δε νομίζεις;
Και ακόμη κι αν φύγει ο Σπέντζας, δε θα πάρει το μάθημα κάποιος του ίδιου εργαστηρίου, π.χ. ο Κυριακόπουλος;
Ε, μπορεί από περιέργεια να ρίξει μια ματιά στους υπογράφοντας την επιστολή και μετά να σκέφτεται ότι "4,2 μου έγραψε ο Βενέδικτος...." και ενθυμούμενος την επιστολή, να βγάζει το άθροισμα 3,9...
Το σκέφτεσαι δηλ. πάντα ένα τέτοιο ενδεχόμενο, που δεν είναι όμως καθόλου ενδεχόμενο αλλά πραγματικότητα...

Άποψή μου; Είναι προτιμότερο να κινηθείτε αλά ΕΑΑΚ..... Πηγαίνετε 50-60 άτομα στον Παπαντώνη και ζητήστε να κάνει ό,τι πρέπει εκείνη την ώρα ή ανανεώστε το ραντεβού για συγκεκριμένη ημέρα..
Και προτιμώ αυτό ώστε να υπάρχει ανωνυμία!
Και να μην ξεχάσω ότι μπορεί να γίνει και ψήφισμα στη γενική συνέλευση των φοιτητών..
ball38
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 381
Joined: Mon Feb 08, 2010 8:19 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by ball38 »

Εχω φιλο που τον εκοψε Οχηματα 2 το καλοκαιρι, τελευταιο μαθημα για πτυχιο και δεν τον αφηνει να δει το γραπτο του, so.....
User avatar
somekindofgrinder
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 406
Joined: Sun Feb 07, 2010 3:31 pm
Σχολή: Μεταπτυχιακός

Re: Περί Σπέντζα

Post by somekindofgrinder »

Καλα κανει ρε σεις.

ΘΑ ΦΟΒΑΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ?
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!

ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑΣ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ 70ΡΗΣ ΣΑΣ ΦΟΒΙΖΕΙ?

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ?

ΘΑΡΡΟΣ ΡΕ!
"Το πρωί στα καβαλέτα και το βράδυ στα μπαλέτα..."-Λευτέρης Λαζάρου,Cooking Engineer.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

benediktos wrote:Trist4n, δε μπορώ να καταλάβω την τόση επιμονή σου.....
σε έχει περάσει φίλε στα μαθήματά του ο Σπέντζας, οι βαθμοί έχουν πάει στη γραμματεία, οπότε στα π@π@ρι@ σου...
Γιατί σε καίει εσένα το ζήτημα; Σε πέρασε!
Άσε τους νεότερους να κρίνουν μόνοι τους τι τους συμφέρει να κάνουν!
Μέχρι τώρα, δείχνουν οι μικροί με τη συμπεριφορά τους ότι σκέφτονται το "μετά" της υπόθεσης...
Να βάλουν υπογραφή και να ξέρουν όλοι ποιοι είναι πνεύματα αντιλογίας;
Θα το δουν ψιλοάσχημα οι υπόλοιποι καθηγητές, δε νομίζεις;
Και ακόμη κι αν φύγει ο Σπέντζας, δε θα πάρει το μάθημα κάποιος του ίδιου εργαστηρίου, π.χ. ο Κυριακόπουλος;
Ε, μπορεί από περιέργεια να ρίξει μια ματιά στους υπογράφοντας την επιστολή και μετά να σκέφτεται ότι "4,2 μου έγραψε ο Βενέδικτος...." και ενθυμούμενος την επιστολή, να βγάζει το άθροισμα 3,9...
Το σκέφτεσαι δηλ. πάντα ένα τέτοιο ενδεχόμενο, που δεν είναι όμως καθόλου ενδεχόμενο αλλά πραγματικότητα...

Άποψή μου; Είναι προτιμότερο να κινηθείτε αλά ΕΑΑΚ..... Πηγαίνετε 50-60 άτομα στον Παπαντώνη και ζητήστε να κάνει ό,τι πρέπει εκείνη την ώρα ή ανανεώστε το ραντεβού για συγκεκριμένη ημέρα..
Και προτιμώ αυτό ώστε να υπάρχει ανωνυμία!
Και να μην ξεχάσω ότι μπορεί να γίνει και ψήφισμα στη γενική συνέλευση των φοιτητών..
:lol: :lol: :lol:

Δεν περιμενω να μου πει και κανενας ευχαριστω, που ενω εβγαλα απ'εξω την ουρα μου, με περασε και καθαρισα οπως λες, ασχολουμαι ακομα, αλλα να μου την πεις και απο πανω οτι μπαινω σε ξενα χωραφια... Ο,τι να'ναι δικε μου...

Δεν καθομαι τωρα να δικαιολογησω γιατι τα ενδεχομενα που προβαλλεις ειναι ανυπαρκτα, ποσο μαλλον αν μαζευτουν 50 κι οχι 10 υπογραφες...

Για μενα, οποιος δε βαλει υπογραφη εκει πανω, με εξαιρεση ισως τους αμεσα εμπλεκομενους με το εργαστηριο, δηλαδη τα παιδια του ΦΣΑΕ, ειναι κοτα.



Και αν δεν το καταλαβες ηδη, δεν προκειται μονο για το Σπεντζα, ουτε για το συγκεκριμενο μαθημα. Ειναι μια ευκαιρια να ψαχτει το οποιο θεσμικο πλαισιο υπαρχει γυρω απο την υποθεση της καθηγητικης αυθαιρεσιας στις εξετασεις.
Ειδατε οτι καταφερε και κρυφτηκε πισω απο μια κολλα χαρτι που περιειχε μια διαταξη απο τα 70s. Κι οτι ο παπαντωνης (και να ηθελε), δε μπορουσε να τον ακουμπησει. Μηπως ειναι καλο να δωσουμε ενα εναυσμα να πεσει μια δευτερη ματια σε αυτες τις διαταξεις.....?
Αν οχι με μια λιστα υπογραφων απο 100 σκασμενους φοιτητες, δε βλεπω πως αλλιως μπορεις να ταρακουνησεις λιγο το διοικητικο συμβουλιο...
I am going according to plan.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by eΝy »

Trist4n wrote:
benediktos wrote:Trist4n, δε μπορώ να καταλάβω την τόση επιμονή σου.....
σε έχει περάσει φίλε στα μαθήματά του ο Σπέντζας, οι βαθμοί έχουν πάει στη γραμματεία, οπότε στα π@π@ρι@ σου...
Γιατί σε καίει εσένα το ζήτημα; Σε πέρασε!
Άσε τους νεότερους να κρίνουν μόνοι τους τι τους συμφέρει να κάνουν!
Μέχρι τώρα, δείχνουν οι μικροί με τη συμπεριφορά τους ότι σκέφτονται το "μετά" της υπόθεσης...
Να βάλουν υπογραφή και να ξέρουν όλοι ποιοι είναι πνεύματα αντιλογίας;
Θα το δουν ψιλοάσχημα οι υπόλοιποι καθηγητές, δε νομίζεις;
Και ακόμη κι αν φύγει ο Σπέντζας, δε θα πάρει το μάθημα κάποιος του ίδιου εργαστηρίου, π.χ. ο Κυριακόπουλος;
Ε, μπορεί από περιέργεια να ρίξει μια ματιά στους υπογράφοντας την επιστολή και μετά να σκέφτεται ότι "4,2 μου έγραψε ο Βενέδικτος...." και ενθυμούμενος την επιστολή, να βγάζει το άθροισμα 3,9...
Το σκέφτεσαι δηλ. πάντα ένα τέτοιο ενδεχόμενο, που δεν είναι όμως καθόλου ενδεχόμενο αλλά πραγματικότητα...

Άποψή μου; Είναι προτιμότερο να κινηθείτε αλά ΕΑΑΚ..... Πηγαίνετε 50-60 άτομα στον Παπαντώνη και ζητήστε να κάνει ό,τι πρέπει εκείνη την ώρα ή ανανεώστε το ραντεβού για συγκεκριμένη ημέρα..
Και προτιμώ αυτό ώστε να υπάρχει ανωνυμία!
Και να μην ξεχάσω ότι μπορεί να γίνει και ψήφισμα στη γενική συνέλευση των φοιτητών..
:lol: :lol: :lol:

Δεν περιμενω να μου πει και κανενας ευχαριστω, που ενω εβγαλα απ'εξω την ουρα μου, με περασε και καθαρισα οπως λες, ασχολουμαι ακομα, αλλα να μου την πεις και απο πανω οτι μπαινω σε ξενα χωραφια... Ο,τι να'ναι δικε μου...

Δεν καθομαι τωρα να δικαιολογησω γιατι τα ενδεχομενα που προβαλλεις ειναι ανυπαρκτα, ποσο μαλλον αν μαζευτουν 50 κι οχι 10 υπογραφες...

Για μενα, οποιος δε βαλει υπογραφη εκει πανω, με εξαιρεση ισως τους αμεσα εμπλεκομενους με το εργαστηριο, δηλαδη τα παιδια του ΦΣΑΕ, ειναι κοτα.



Και αν δεν το καταλαβες ηδη, δεν προκειται μονο για το Σπεντζα, ουτε για το συγκεκριμενο μαθημα. Ειναι μια ευκαιρια να ψαχτει το οποιο θεσμικο πλαισιο υπαρχει γυρω απο την υποθεση της καθηγητικης αυθαιρεσιας στις εξετασεις.
Ειδατε οτι καταφερε και κρυφτηκε πισω απο μια κολλα χαρτι που περιειχε μια διαταξη απο τα 70s. Κι οτι ο παπαντωνης (και να ηθελε), δε μπορουσε να τον ακουμπησει. Μηπως ειναι καλο να δωσουμε ενα εναυσμα να πεσει μια δευτερη ματια σε αυτες τις διαταξεις.....?
Αν οχι με μια λιστα υπογραφων απο 100 σκασμενους φοιτητες, δε βλεπω πως αλλιως μπορεις να ταρακουνησεις λιγο το διοικητικο συμβουλιο...

Image
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”