Περί Σπέντζα

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
rrrr
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 42
Joined: Mon Jun 21, 2010 7:25 pm

Περί Σπέντζα

Post by rrrr »

Ενημέρωση περί των μαθημάτων του Σπέντζα

Παιδια καλησπερα.Σχετικα με την …”περιπτωση” Σπεντζα.(τα αδικαιολογητα κοψιματα για οσους δεν είναι ενημεροι)
Πετυχα σημερα Παπαντωνη και Μαρμαρα μαζι και τους μιλησα περι Σπεντζα.Ηταν και οι 2 ενημεροι και παρεμπιπτοντως τους απασχολουσε αυτό το θεμα εκεινη την ωρα.
Αφου τους εξεθεσα και εγω το θεμα(και το ότι δεν μας δειχνει τα γραπτα),ο Παπαντωνης πηγε στο γραφειο στου Σπεντζα.
Ξαναμιλησαμε μετα τη συναντηση και μου ειπε ότι ο Σπεντζας είναι ανενδοτος σε όλα(επαναβαθμολογηση,δειξιμο γραπτων κτλ) και μου εδωσε 1 φωτοτυπια του νομου τον οποιο επικαλειται(θα προσπαθησω να την αναρτησω)

Λοιπον,ο Παπαντωνης μου συνεστησε το εξης:

Να συνταξουμε 1 μαζικη επιστολη όπως χαρακτηριστικα μου ειπε «προς τη σχολη μηχ.μηχ,υπ’οψιν του κ.Σπεντζα» στην οποια να αναφερουμε ότι επιθυμουμε «επανελεγχο των γραπτων ώστε να αποκλειστει περιπτωση λαθους εκ παραδρομης»,όπως ο ιδιος μου συνεστησε να γραψουμε.
Επειδη ως διαδικασια είναι ατυπη μου ειπε ότι θα ταν καλυτερο να μαζευτουμε μεγαλος αριθμος ατομων ώστε να είναι πιο μαζικο.


Τωρα…Αν θελετε μπορω να τη συνταξω και να την αναρτησω στο forum πριν οτιδηποτε ώστε να τη δειτε και κατοπιν να την αφησω στη γραμματεια πιθανως ώστε να υπογραφει ο κάθε ενδιαφερομενος.

Σκεφτομουν ,αν ηταν να συνταξω καποια μαζικη για όλα τα οχηματα και ο καθενας διπλα στο ονομα του να γραφει ποιο μαθημα τον ενδιαφερει?Η για κάθε οχημα ξεχωριστα?(πχ εμενα με ενδιαφερουν μονο τα οχηματα ΙΙ)απλα κατ’αυτόν τον τροπο θα ναι θεωρω πιο μαζικο.
Επισης επειδη ειμαι από μεγαλυτερο εξαμηνο δεν γνωριζω πολλους,οποτε αν θελετε ενημερωστε οσους ξερετε να δουμε και ποσοι θα μαζευτουν.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Κατασκευή Οχημάτων ΙΙ (2009-10)

Post by Trist4n »

Οχι, δε θα γραψουμε ποιοι ενδιαφερομαστε και για ποιο μαθημα. Θα συνταξεις μια επιστολη, ευχαριστως να σε βοηθησω κι εγω, η οποια θα ειναι διπλωματικοτατη (εδω δυσκολα θα σε βοηθησω εγω :lol: ) και θα αναφερεται γενικα και αοριστα σε ολα τα διδασκομενα απο τον Σπεντζα μαθηματα. Αλλωστε η κατασταση ειναι η ιδια παντου.

Μετα θα τη δωσουμε προς υπογραφη.
Και για να γινω σαφης οταν λεω προς υπογραφη, εννοω οτι θα ηταν καλο να υπογραψει οποιοσδηποτε εχει το δικαιωμα, δηλαδη οποιοσδηποτε εξεταστηκε εστω και σε ενα μαθημα Σπεντζα στην επαναληπτικη. Δε θα σας πεσει ο κωλος να βοηθησετε να πιεσουμε να αλλαξει κατι σαπιο, ΑΣΧΕΤΩΣ αν προτιθεστε η οχι να πατε να δειτε το γραπτο σας η εχετε η δεν εχετε παραπονο απο το βαθμο που σας *ελαχε*.

Αν μπορει να αποκοπει σε νεο θρεντ, θα ηταν καλο. Ο διαχειριστης ας επιλεξει σε ποιο φορουμ ταιριαζει καλυτερα. Ας ειναι και δημοσιως θεατο, δεν υπαρχει προβλημα.
I am going according to plan.
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by eΝy »

ρετουσάρισμα + Announcement = done
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by eΝy »

Η επιστολή θα πρέπει να κοινοποιηθεί και στην κ. Μοροπούλου που είναι Αντιπρύτανης σπουδαστικών ζητημάτων.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
rrrr
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 42
Joined: Mon Jun 21, 2010 7:25 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by rrrr »

Παιδια παρακαλω επικοινωνηστε καποιος μαζι μου γιατι ο χρονος μου ειναι ελαχιστος(θα το θελα να ασχοληθω περισσοτερο αλλα ειναι δυσκολο) ωστε να σας πω τι μου συνεστησε ο Παπαντωνης να γραφτει για να ειναι οκ η επιστολη.
Trist4n
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 729
Joined: Sun Jan 31, 2010 3:13 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Περί Σπέντζα

Post by Trist4n »

Στειλε μου ΠΜ.
I am going according to plan.
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Περί Σπέντζα

Post by Doublecore »

Στειλε μου και εμενα γιατι αρκετα παιδια απο το ετος μου εχουμε παραπονα για τους βαθμους στους μηχανισμους.
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

oποιοι ενδιαφερεστε για το θεμα πειτε μου . ανεβαστε τον νομο για να τον δουμε. ξεχαστε γενικου περιεχομενου επιστολες .ειναι αχρηστες .

Δυο τα ενδεχομενα :
α) αναβαθμολογηση
β) ραντεβου του χρονου

δεν το συζητω για οσους δεν εχουν αλλο μαθημα του ...θεωρω αν δεν κανουν αναβαθμολογηση να βγαλουν τα παντελονια να βαλουν καμια φουστα....

οι αλλοι που εχουμε ομως ειναι ενα θεμα....
dim
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 44
Joined: Fri Jun 25, 2010 9:40 pm
Gender: Male

Re: Περί Σπέντζα

Post by dim »

πόσες φορές έχει γίνει αναβαθμολόγηση στη σχολή μας?
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: Περί Σπέντζα

Post by tsag »

ποσες φορες στην σχολη μας καθηγητης εχει κανει μηνυση σε ολους τους υπολοιπους?
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”