Τι έγινε στο αλλο forum???

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Nameless49532
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Posts: 210
Joined: Sun May 30, 2010 3:57 pm

Re: Τι έγινε στο αλλο forum???

Post by Nameless49532 »

Lenaki wrote:
Nameless49532 wrote:πρέπει να ξέρεις ότι και αυτό βοηθούσε αρκετό κόσμο
Βοηθούσε στις πλάτες άλλων;;

Για να καταλάβετε τι θέλω να πω, ο ecatodarcus είχε στείλει μήνυμα σε μία φίλη μου, να πάρει τα θέματα του e-polytexneio σε διάφορα μαθήματα και να του τα δώσει για να αφαιρέσει το λογότυπο του e-polytexneio και να τα ανεβάσει στο δικό τους!! :shock:

Και είναι κρίμα για τα παιδιά που έκαναν την αρχική κίνηση να βοηθήσουν να τους κλέβει κανείς έτσι τις εργασίες. Οπότε μην ακούμε ανακρίβειες για βοήθεια.

εσύ λες ανακρίβειες.

αν έμπαινες να κατεβάσεις θέματα από το ntuamech θα έβλεπες ότι πάρα πολλά από αυτά λέγαν ότι είναι
"από το μέλος τάδε" ή από "το polytexneio.gr".

συνεπώς δε μπορείς να πεις καν ότι "κλέβουν" τον κόπο και την αναγνώριση του παιδιού που τα έκανε upload (και του site γενικότερα).

αλλά δεν έχω καμία όρεξη να μιλήσω για την κόντρα των 2 φόρουμ, η οποία ομολογουμένως με αφήνει παγερά αδιάφορο. απλά αν ξέρει κανείς κατι περισσότερο για το ntuamech ας το γράψει εδώ.


edit: αχαχαχαα βρε κατεργάρηδες!
who's gonna teach you how to dance?
who's gonna show you how to fly?
who's gonna call you on the lame, dope-smoking slacking little sucker you are?
User avatar
lenaki
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 118
Joined: Mon Mar 15, 2010 1:10 pm

Re: Τι έγινε στο αλλο forum???

Post by lenaki »

Πλάκα μας κάνεις; Credits έδιναν μόνο μερικά παιδιά όπως ο 220volt πχ, αλλά ποτέ οι admins. Αυτοί απλά έπαιρναν εργασίες, έσβηναν τα ονόματα των παιδιών και τις ανεβάζαν στο δικό τους.

Αλλά τι λέμε: Εδώ τους είχε κάνει μήνυση ο Γκαρούτσος για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας, στο e-polytexneio θα κωλώνανε;

Νομίζω πως και γι αυτό μάλλον κλείσανε...
:twisted:



gkout wrote:Αυτός ο ecatodarcus τελικά είχε καταφέρει να ξεγελάσει πολύ κόσμο για το ποιόν του..
+1
I thought I could live in your world
As years all went by
With all the voices I've heard
Something has died
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Τι έγινε στο αλλο forum???

Post by eΝy »

Υπήρχε πολύ μεγάλη εμπάθεια από το παρεάκι τους απέναντί μας, και καμία διάθεση συνεργασίας, όσες φορές και εάν τους προτείναμε να συναντηθούμε.

Αργότερα καταλάβαμε και γιατί.. Οι άνθρωποι δεν ήθελαν να φτιάξουν forum, ήθελαν να κλείσει το e-polytexneio. Ευτυχώς ο κόσμος μιλάει όμως και τέτοια πράγματα διαρρέουν. Τόσο τα παιδιά στο site όσο κι εγώ προσωπικά δεχτήκαμε επανειλημμένα απειλές και προσβολές, επειδή "τολμήσαμε" να ξανασηκώσουμε το e-polytexneio... Για τέτοια κατάντια μιλάμε.

Πάρτε και ένα sneak peak που να συνηγορεί και με αυτά που αναφέρουνε τα παιδιά πιο πάνω για να τελειώνουμε με το θέμα των κινέζων. Την original φωτογραφία με το όνομα του χρήστη την είχα στείλει και στο staff τους, αλλά δεν πήρα απάντηση...
img0001.JPG
Το θέμα θεωρείται λήξαν από πλευράς μας. Τώρα γιατί κλείσανε το forum τους, και με τι είχανε μπλέξει, αν τους είχε κάνει μήνυση ο Γκαρούτσος κτλ, αυτά είναι δικά τους ζητήματα και δεν αφορούν ούτε τη Σχολή ούτε το Forum της.
Κλειδώνω το θέμα, για να κρατήσουμε ένα επίπεδο.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
Locked

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”