ONE PIECE,BLEACH,NARUTO,FAIRY TAIL....

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
ralf12
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Wed May 05, 2010 10:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ONE PIECE,BLEACH,NARUTO,FAIRY TAIL....

Post by ralf12 »

Συμφωνω απολυτα για το one piece. Οντως ο oda εχει καταφερει τ απιστευτο. Επιτελους τ ναρουτο εχει αρχισει ν ξαναφτιαχνει. Εννοειται οτι γ οσους μεγαλωσαν τη δεκαετια τ 90 τ Dragonball k Dragonball Z ειναι θρησκειες. Για οσους γουσταρουν κατι ποιο εγκεφαλικο συστινω το Death Note ανεπιφυλακτα!!!
Velvithian
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 130
Joined: Thu Oct 14, 2010 11:25 am
Σχολή: Μεταλλειολόγος
Gender: Female
Location: Paraguay
Contact:

Re: ONE PIECE,BLEACH,NARUTO,FAIRY TAIL....

Post by Velvithian »

ralf12 wrote:Συμφωνω απολυτα για το one piece. Οντως ο oda εχει καταφερει τ απιστευτο. Επιτελους τ ναρουτο εχει αρχισει ν ξαναφτιαχνει. Εννοειται οτι γ οσους μεγαλωσαν τη δεκαετια τ 90 τ Dragonball k Dragonball Z ειναι θρησκειες. Για οσους γουσταρουν κατι ποιο εγκεφαλικο συστινω το Death Note ανεπιφυλακτα!!!
οντως το death note σαν πλοκη ειναι πολυ μπροστα αλλα δε μου αρεσει καθολου το περιεχομενο του...το εχω δει μεχρι το τελος και στα τελευταια επισοδεια ειχα αρχισει να σκεφτομαι λιγο σαν τον KIRA δηλαδη ποιον να σκοτωσω και ετσι...αλλα αξιζει να ασχοληθειτε!!
User avatar
XontrhArkouda
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Dec 02, 2010 7:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ONE PIECE,BLEACH,NARUTO,FAIRY TAIL....

Post by XontrhArkouda »

αμα θελετε να δειτε εγκεφαλικα ανιμε συστηνω NGE (neon genesis evangelion) και την σειρα των higurashi no naku koro.Απο σπλατερ προτεινω Elfen Lied,απο περιπετειες και γελιο ειναι πολυ καλο το Fullmetal Allchemist,αμα θελετε να χαρει το ματι σας εφε και ξυλικι δειτε το Final Fantasy:Advent Children,για sci-fi και πιστολιδι ειναι αρκετα καλο το Gantz,για φιλους των Βαμπιρ δειτε Hellsing τωωωρρρααα,αν ειστε ο τυπος που γουσταρει διαστροφες ειναι must το midori και αν ειστε οποιοσδηποτε αλλος τυπος μπορειτε να απολαυσετε απλα το Moving castle και το spirited away του Miyazaki.
Τα one piece,bleach,naruto αν και τα εχω δει και εχω φτασει και τα manga τους μεχρι και το πιο προσφατο δεν μου κανουν καμια αισθηση.Ιδιαιτερα για το narutο πιστευω οτι δεν αξιζε περα απο 2-3 σημεια του μεσα στα 400+ μεχρι τωρα επεισοδια του.
Last edited by XontrhArkouda on Fri Dec 10, 2010 2:47 am, edited 1 time in total.
Μα οταν Η αρκουδα βρυΧΑται,τα ποΝτικια τρεχΟυν..να σωθουνε..πΛακΟυντας.δεν γαμιεται..ΓΟΣ
User avatar
nas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 187
Joined: Sat Jan 30, 2010 1:13 pm

Re: ONE PIECE,BLEACH,NARUTO,FAIRY TAIL....

Post by nas »

καλά το neon genesis είναι γαμάτο. η μαλακία είναι ότι στα πρώτα επεισόδια μου φάνηκε κάπως βαρετό και μετά μου φαίνεται ότι το τέλειωσαν κάπως απότομα, στα 2 τελευταία επεισόδια έκανα συνέχεια pause για να καταλάβω τι γίνεται.
προσωπικα συστήνω rurouni kenshin είναι κάπως πιο 'ρομαντικό', σε φάση μοναχικός σαμουραί
User avatar
XontrhArkouda
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Dec 02, 2010 7:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ONE PIECE,BLEACH,NARUTO,FAIRY TAIL....

Post by XontrhArkouda »

δεν εχω βρει ακομη χρονο για το rurouni kenshin αλλα ειναι στα υπ'οψιν μου.Οντως τα δυο τελευταια επεισοδια του NGE ηταν μπαχαλο,ειναι σημεια που ακομα δεν τα εχω πληρως κατανοησει (βεβαια για αυτο θελω να πιστευω οτι φταινε οι καταραμενοι οι γιαπωνεζοι που πολλες φορες για να σου πουνε το πιο απλο πραγμα στον κοσμο σε βαζουν να προσπαθεις να κανεις αποκρυπτογραφηση).Παντως τον χαρακτηρα του Shinji τον συχαθηκα...Αντιστοιχα καμενο mindfuck που παιζει πολυ η παρανοια,με φοβερη τελειως πρωτοτυπη πλοκη αλλα με αρκεταααα περισσοτερο σπλατερ ειναι το higurashi που εχω γραψει παραπανω.Αμα εχεις σκοπο να το δεις παντως,προσπαθησε να μην ξενερωσεις με το αθλιο σχεδιο.
http://www.anime-planet.com/anime/higur ... ku-koro-ni
Μα οταν Η αρκουδα βρυΧΑται,τα ποΝτικια τρεχΟυν..να σωθουνε..πΛακΟυντας.δεν γαμιεται..ΓΟΣ
User avatar
XontrhArkouda
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 15
Joined: Thu Dec 02, 2010 7:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ONE PIECE,BLEACH,NARUTO,FAIRY TAIL....

Post by XontrhArkouda »

το Afro Samurai ηταν ενδιαφερον,ειχε πολυ ωραιο κλιμα αλλα εμπαζε πολυ το σεναριο του... :(
το space battleship δεν το εχω ξανακουσει.Οσο για παλια καλα ανιμε των 70' δεν ξερω και πολλα.το μονο αυτης της δεκαετιας που εχω δει ειναι το Kanashimi no Belladonna και δεν μου ειπε και πολλα...
Μα οταν Η αρκουδα βρυΧΑται,τα ποΝτικια τρεχΟυν..να σωθουνε..πΛακΟυντας.δεν γαμιεται..ΓΟΣ
Post Reply

Return to “Σινεμά - TV”