Η μέρα μετά....

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Η μέρα μετά....

Post by Minus »

φυσικα και το ξερουν... καλα αυτους ποιους τους κανει προεδρους?

αυτοι δεν παιζει να εχουν αντιστοιχους καταλογους?

δηλαδη αυτοι οι καιμενοι οι προεδροι δεν ειναι συνδυκαλες?

ε τοτε πως γινονται μωρε προεδροι σε ελληνικα ιδρυματα με ερευνα ή παρθενογενεση???????
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
foiver
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 46
Joined: Mon Jun 28, 2010 5:40 pm

Re: Η μέρα μετά....

Post by foiver »

για την ιστορία, επειδή ήμουν μπροστά στο μίνι-ΔΣ που σχηματίστηκε χτες το πρωί για να συζητηθεί το θέμα, η υπεύθυνη της γραμματίας δήλωσε πως υπάρχει λίστα με το σε ποιούς και πότε έδιναν αυτά τα στοιχεία επίσημα (για ανεπίσημα δε ξέρουμε, δε θα μάθουμε ποτέ).

Για να μπουν τα πράγματα στη θέση τους αυτή η λίστα μόλις γίνει γνωστή θα δημοσιευτεί παντού και θα βγουν συμπεράσματα του ποιός πότε που και γιατί.

Όπως δήλωσε η ίδια, οποιοσδήποτε εκπρόσωπος πολιτικής παράταξης ή κάποιας αναγνωρισμένης ομάδας φοιτητών μπορούσε να πάρει το excel-όφυλλο από το οποίο ξεκίνησαν όλα (αυτό με διευθύνσεις, τηλέφωνα κλπ κλπ).

Άρα πάω εγώ αύριο "γεια σας είμαι πρόεδρος της ένωσης RPG-άδων ΕΜΠ, δώστε μου τη λίστα παρακαλώ"!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
If I blow your mind will you promise not to think in my brain?

Ι'm so cool that when I go to sleep, the sheep count me.
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Η μέρα μετά....

Post by Λakedaimonas »

foiver wrote: Άρα πάω εγώ αύριο "γεια σας είμαι πρόεδρος της ένωσης RPG-άδων ΕΜΠ, δώστε μου τη λίστα παρακαλώ"!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
LOOOOOOOOOOOL
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
vasilhs25
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 84
Joined: Wed Oct 27, 2010 11:52 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Η μέρα μετά....

Post by vasilhs25 »

Πειτε μου λοιπον εγω που ειμαι πρωτοετης και δεν ξερω τιποτα απο κομματα φοιτητικες παραταξεις κτλ πως να αντιδρασω??με ποιον να συνασπιστω??πως θα τους δειξω οτι αυτα που κανουν δεν βρισκουν συμφωνους οχι μονο εμενα αλλα κια πολλυς αλλους συμφοιτητες μου?Ψηφιζοντας λευκο....??Το λευκο δεν ειναι λυση ουτε αντιδραση...Ελλειψη δρασης θα το χαρακτηριζα...Αλλα και παλι ειναι τοσοι οι "ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ" που και παλι ΔΑΠ,ΕΑΑΚ θα βγουν...πιστεψτε με...να ψηφισω πασπ,πκσ?τα ιδια ειναι κ αυτοι...να μην κατεβω καν στις συνελευσεις?ακομα καλυτερα για αυτους...
Το προβλημα πιστευω ειναι οτι δεν υπαρχει μια παραταξη χωρις πολιτικες κατευθυνσεις,που να εχει τη στηριξη της πλειοψηφιας των φοιτητων, για να εναντιωθει στις υπολοιπες "μεγαλες".Μια ανεξαρτητη ουσιαστικα ομαδα φοιτητων που να εχει στοχο την καλυτερη ογανωση και λειτουργια της σχολης και μονο...Δεν ξερω αν αυτο που λεω μπορει να υπαρξει μονο ως ιδεα αλλα για αυτο εχουμε το φορουμ να το συζητησουμε...Καθε απαντηση καλοδεχουμενη.... :roll:
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Η μέρα μετά....

Post by Minus »

vasilhs25 wrote:Πειτε μου λοιπον εγω που ειμαι πρωτοετης και δεν ξερω τιποτα απο κομματα φοιτητικες παραταξεις κτλ πως να αντιδρασω??με ποιον να συνασπιστω??:

με κανενα, γραφτους στα παπαρια σου..

θες καλο για τη σχολη? αναπροσαρμοσε το κονσεπτ, μαζεψου με καποια φιλαρακια και μαζι με καποιο καθηγητη μπειτε σε ενα προγραμμα, κηνυγηστε ενα συνεδρεια, δειτε τη λιγο αλλιως...

γενικα η σχολη με τοσους που τη λυμαινονται γαμα τα... μην εισαι ρομαντικος

γινε ενας ονειροπολος παρτακιας!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Η μέρα μετά....

Post by Λakedaimonas »

Minus wrote:
vasilhs25 wrote:Πειτε μου λοιπον εγω που ειμαι πρωτοετης και δεν ξερω τιποτα απο κομματα φοιτητικες παραταξεις κτλ πως να αντιδρασω??με ποιον να συνασπιστω??:

με κανενα, γραφτους στα παπαρια σου..

θες καλο για τη σχολη? αναπροσαρμοσε το κονσεπτ, μαζεψου με καποια φιλαρακια και μαζι με καποιο καθηγητη μπειτε σε ενα προγραμμα, κηνυγηστε ενα συνεδρεια, δειτε τη λιγο αλλιως...

Ακριβώς ότι λέει ο Μηνάς.

Αν θέλετε να ασχοληθείτε και πολιτικά με την έννοια ότι σας ενδιαφέρουν τα κοινά, δηλαδή την πραγματική έννοια της λέξης πολιτική και όχι αυτή που έχει λάβει στις μέρες μας, οργανωθείτε αναμεταξύ σας.

Τι να πω, τα κόμματα αναλαμβάνουν απλά τον ρόλο του μεσάζοντα για κάτι, δηλαδή συνδικαλίζονται για εσάς χωρίς εσάς, κάτι σαν τον πιτσαδόρο που σας φέρνει την πίτσα σπίτι επειδή βαριέστε να πάτε να την πάρετε από το κατάστημα.

Πάντως αν δεν κάνετε κάτι εσείς οι ίδιοι τσάμπα φωνάζετε.
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”