Metallica ή Iron Maiden?

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Metallica ή Iron Maiden?

Post by Διάτανος »

και να ένα debate που είναι αντίστοιχο του πάο οσφπ .το οπαδικό αίσθημα ξεχειλίζει, η αντικειμενικότητα πάει στον υποφαινόμενο, τα καλώς εννοούμενα βρισίδια δίνουν και παίρνουν.

και απαντώ΄Metallica.
Θες γιατί ο Hetfield είναι Θεόθεος? θες γιατί ο Ulrich είναι τεραστίων διαστάσεων μαλάκας που καταντά συμπαθής?Θες λόγω των στίχων που κατακρίνουν ναρκωτικά,θρησκεία,κοινωνία?οι 4 hoursemen θα είναι πάντα μεγαλύτεροι στη συνείδηση μου από τους βρετανούς.
Καταρχάς οι τάλλικα ταρακουνούν την δισκογραφία με κάθε τους βήμα.Ήδη από το kill em all.Έχουν ξενερώσει τους οπαδούς τους 1 εκατομμύριο φορές γιατί απλά έπαιζαν ο,τι γούσταραν και στα @@ τους όλα, ήταν κορυφαία μπάντα στο μέταλ στις αρχές του 90 και το γύρισαν στο ροκ για να επιστρέψουν nu metal στο st anger και ξανα στο bay area thrash στο death magnetic.
Οι μέηντεν είναι απλά πιο προβλέψιμοι και από το φωσκολο.
Όταν ο χάρις στέρεψε από πιασάρικες ιδέες, το γύρισε στο progressive με αποτέλεσμα οι τελευταίοι δίσκοι τους να μην ακούγονται, ο mcbrain με τόσα μύρια δεν έχει κοιτάξει να φτιάξει τη μύτη του, τα τελευταία προσωπικά του bruce μπροστά στα τελευταία των maiden ακούγονται 10 φορές καλύτερα.
ΕΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ! ΨΗΦΊΣΤΕ!
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
crouch
Brigadier General
Brigadier General
Posts: 395
Joined: Fri Jan 22, 2010 6:52 pm

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by crouch »

Μaiden γιατί έχουν τραγουδιστή
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by mama mafia »

tough call my friend..

όταν πλέον έχεις αγγίξει την τελειότητα δεν ξέρω άν έχει νόημα να προβαίνεις σε συγκρίσεις.
Leave the gun. Take the cannoli
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by Διάτανος »



οι μέηντεν έχουν τραγουδιστή οι ταλλικα έχουν ηγέτη
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by Διάτανος »

mama mafia wrote:tough call my friend..

όταν πλέον έχεις αγγίξει την τελειότητα δεν ξέρω άν έχει νόημα να προβαίνεις σε συγκρίσεις.

σύγκριση?fuck σύγκριση.οπαδιλίκι και πόρωση.και το μου αρέσουν και οι δύο το ίδιο είναι τόσο ψεύτικο όσο το ''ε είμαι και πάο και οσφπ'' ή το
''εγώ δεν είμαι ελληνική ομάδα.είμαι ρεάλ μαδρίτης''
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by mama mafia »

Διάτανος wrote:
mama mafia wrote:tough call my friend..

όταν πλέον έχεις αγγίξει την τελειότητα δεν ξέρω άν έχει νόημα να προβαίνεις σε συγκρίσεις.

σύγκριση?fuck σύγκριση.οπαδιλίκι και πόρωση.και το μου αρέσουν και οι δύο το ίδιο είναι τόσο ψεύτικο όσο το ''ε είμαι και πάο και οσφπ'' ή το
''εγώ δεν είμαι ελληνική ομάδα.είμαι ρεάλ μαδρίτης''
η μουσική δεν είναι γήπεδο ρε συ
και δε μιλάμε για 2 αντικρουόμενα είδη. μπορεί κάποιος κάλλιστα και απ'τα 2 συγκροτήματα να αποκομμίζει πολλά

από εκεί και πέρα είναι και θέμα γούστου
Leave the gun. Take the cannoli
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by Διάτανος »

ΓΟΥΣΤΟ λοιπόν.
ναι και από τα δύο συγκροτήματα έχω αποκομίσει πολλά από τα 13 μου.Άν και ποτέ δε θα ξεχάσω τη φάση στο γυμνάσιο που χέστηκα πάνω πρωτοακούγοντας SLIPKNOT.
Το γούστο μου λοιπόν μου λέει πολύ περισσότερα για το riff-ατο μέταλ των μετάλλικα που εν συνεχεία εκφράστηκε τέλεια μέσω τον Pantera,
παρά για το χωροπηδέ0 κιθαρίστικο μέταλ των μέηντεν με τις κλαγγές του χάρις να ακούγονται ποπ-ποπ-ποπ.
Η μουσική δεν είναι γήπεδο.Είναι ΚΑΙ γήπεδο όμως, ειδικά το metal είναι κάτι περισσότερο.ΘΡΗΣΚΕΙΑ
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
blackjohnny
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 415
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:34 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Αλλού

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by blackjohnny »

Χαχαχα...ποιοι maiden?
relax..it's over...you belong to me....
User avatar
Minus
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2079
Joined: Wed Jan 20, 2010 8:56 pm
Gender: Male
Location: Mystic Goofyland

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by Minus »

Maiden! the beast is alive!!!!
Senatus Populusque Romanus

Special effects by Loonatik and drinks
Freeze frame, screen kiss, hot heads, lights and power
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Metallica ή Iron Maiden?

Post by Enositis »

κατ εμέ maiden...
Post Reply

Return to “Μουσική”