Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο Forum

Ανοιχτό στους επισκέπτες! Οδηγίες Χρήσης & Βασικές Πληροφορίες. Ξεκινήστε από εδώ!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
darkstar80

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by darkstar80 »

Από ότι φαίνεται ανακάλεσαν το να μπορείς να κάνεις εγγραφή στο γραφείο του Πρύτανη!
Αθήνα, 30-09- 2013
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Μετά από τις τελευταίες εξελίξεις, οι οποίες δεν μπορούν να ελεγχθούν από τον Πρύτανη, και προς αποφυγή περαιτέρω ταλαιπωριών των υποψηφίων πρωτοετών φοιτητών, ανακαλείται η παράγραφος (Β) της Πράξης του Πρύτανη 478/2013.
Panayotis95s

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by Panayotis95s »

Και τώρα τι κάνουμε..?

Δηλαδή από ότι κατάλαβα η εγγραφή πρωτοετών μέχρι της 4/10 συνεχίζει να ισχύει ...τώρα μόνο από τις γραμματείες της Εκάστοτε σχολής του ΕΜΠ?
User avatar
Kyria_patatokeftou
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 697
Joined: Wed Nov 17, 2010 9:49 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by Kyria_patatokeftou »

Ο πρύτανης δήλωσε άρρωστος πήραν τα ωραία μου ροζ αφτάκια...
Μαζεύτηκε κόσμος εκεί και του έκαναν ενημέρωση για το απεργιακό δελτίο βεβαίως βεβαίως. Οπότε μάλλον γιοκ οι εγγραφές προς το παρόν. Καλά για τις γραμματείες των σχολών ούτε να το σκέφτεστε.
Μην τρελαίνεστε παιδιά, κάτι θα γίνει με τις εγγραφές σας. Ας δούμε κ τη σημερινή συνέντευξη τύπου των πρυτάνεων μήπως βγει κάποια πληροφορία.
Την ανακοίνωση για τις εγγραφές από σήμερα ποιος την έβγαλε είπαμε;
I'm fine, as long as my buddha smiles to me..!
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by Kitharistas »

basikos wrote:Παιδια ανεβηκα ΕΜΠ με αφησαν να περασω και μου την επεσαν κατι Δαπιτες μαλλον. Ειπαν οτι και η γραμματεια του πρυτανη απεργει και οτι ο πρυτανης δεν ειναι εκει. Οποτε εφυγα και ισως να ξαναπερασω το απογευμα.
Και ούτε να το σκέφτεσαι να πας το απόγευμα, κανένα απόγευμα γενικά. Πρωινές ώρες να πηγαίνεις, 11-1 ας πουμε είσαι μέσα στο ωράριο λειτουργίας :P
Rock on buddies...
vasiliki95

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by vasiliki95 »

Καλησπέρα παιδιά,
Έχω περάσει Μηχανολόγων Μηχανικών και από την μια διαβάζω ότι οι εγγραφές έχουν πάρει παράταση μέχρι 4/10, από την άλλη ο πρύτανης έβγαλε ανακοίνωση ότι εγγραφές δεν γίνονται στο γραφείο του ενώ στους Μηχανολόγους δεν υπήρξε απαρτία. Τελικά τι γίνεται; Είμαι από επαρχία και θέλω να γνωρίζω αν γίνονται εγγραφές έτσι ώστε να μην κατέβω άδικα. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by Kitharistas »

Μην μπερδεύεσαι, η απαρτία στις συνελεύσεις του φοιτητικού συλλόγου δεν έχει να κάνει (σε αυτήν την περίπτωση συγκεκριμένα) με το αν θα ανοίξει η σχολή και γενικά το πολυτεχνείο. Το πολυτεχνείο είναι κλειστό επ' αόριστον με απόφαση της Συγκλήτου που στηρίζει την απεργία των εργαζομένων. Αύριο στους μηχανολόγους συγκεκριμένα έχουμε συνέλευση πάλι, οπότε μπορείς να περιμένεις μήπως από εκεί βγει κάποια απόφαση (αν έχει απαρτία) σχετικά με τις εγγραφές, η οποία όμως και πάλι μπορεί να μην εφαρμοστεί γιατί το θέμα δεν είναι των φοιτητών, αλλά των εργαζομένων. Όπως και να 'χει ότι χρειάζεσαι μπορείς να το μάθεις από εδώ (τα αποτελέσματα της συνέλευσης μην τα περιμένεις πριν τις 4-5 το απόγευμα).
Rock on buddies...
vasiliki95

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by vasiliki95 »

Σ'ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω να έχουμε σύντομα νέα. :)
TiGinetai
Major General
Major General
Posts: 405
Joined: Thu Jan 28, 2010 6:30 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by TiGinetai »

Όταν γίνουν εγγραφές θα το μάθετε. Μην τρέχετε πάνω κάτω σε σχολές. Γιατί πανικοβάλλεστε δεν το έχω καταλάβει.
Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα;
elderlyon

Re: Οδηγίες για 1οετείς: Εγγραφή - email ΕΜΠ - Εγγραφή στο F

Post by elderlyon »

Εγω περασα το πρωι απο εκει (πρωτοετης ειμαι) δεν γινονται εγγραφες καθως το γραφειο του πρυτανη ηταν κλειστο ετσι κ αλλιως. Οποτε δεν ισχυει η παραταση μεχρι 4/10 λογικα θα υπαρξει ενημερωση οποτε υπαρχει καποιο νεο. Να ρωτησω κατι, στην αυριανη ΓΣ μπορει να παρευρεθει και ενας πρωτοετης που δεν εγγραφει ακομη?
Post Reply

Return to “ΞΕΚΙΝΗΜΑ στο Polytexneio.gr!”